Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj
İlhan Mobilya

DAĞCILAR DUVAR BOYADILAR‏

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafında, dünyanın ilk aydınlatılan sokağı olarak da bilinen eski ismi Herod ve şimdiki ismi Kırk Asırlık Türk Yurdu sokağında bulunan. Yüzlerce tarihi evler ile birlikte çok katlı yüksek apartmanların da içinde bulunduğu dış cephe boyama işine Mustafa Kemal Üniversitesinde görevli ve Dağ sporcusu Doç.Dr. Yaşar Ergün’ün koordinasyonunda beş kişilik dağcı ekibi katılarak bir hafta gibi kısa zaman içine tarihi sokakta bulunan çok katlı yüksek binaların boyanması tamamlanacak.

Anadolu’daki en eski şehirlerinde birisi olan çeşitli uygarlıklara ve semavi dinlerine ev sahipliği yapmış olan Hatay’da. Şehrin güzel görünümüne kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarihi Kırk Asırlık Türk Yurdu sokağının dar olmasından dolay tahta ve metal iskele kurulamama imkânı olmadığından civarda bulunan çok katlı yüksek apartmanların dış cephe boyama işine, Yaşar Ergün ve beş kişilik Hatay’lı dağcılar da katıldı. Dağcılar yanlarında getirdikleri ve dağcılık sporunda kullandıkları araç ve gereçleriyle yüksek binaların tepelerinde aşağıya sarkarak Tarihi Kırk Asırlık Türk Yurdu sokağının boyama çalışmalarını sürdürüyorlar. Beş kişilik Dağ spor ekibinin üyesi olan ve Yüksek binaların dış cephesini boyayan 24 yaşındaki Üniversite öğrencisi Mehmet Ala, “Büyükşehir Belediyemiz, Şehrimizin tarihi sokağı olan Kırk Asırlık Türk Yurdun da bulunan, Tarihi evlerin güzel bir görünüme kavuşması için yaptıkları bu örnek çalışmalara gönüllü destek oluyoruz. Tarihi sokaklarımızın dar olduğundan dolayı binaların dış cephe boyanması için iskele kuramadık. Biz Beş kişilik Dağcı grubu olarak yapılan bu çalışmaya gönüllü katıldık. Yaptığımız bu çalışma eğlenceli ve aynı zamanda da iyi geçiyor. Bu çalışma bizim için bir şereftir.” Dedi.
 
 

DAĞCILAR DUVAR BOYADILAR‏ haberi 13.07.2015 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay  muhabirimiz Erkan Mutlu İnan tarafından  eklenmiş olup  1150  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 1150
Kategori Belediye
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR