Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj

DÖRTYOL'DA ATBÖ UYGULAMASI -TANRIÖVER:

DÖRTYOL'DA ATBÖ UYGULAMASI -TANRIÖVER: ''PROJE İLE ÖĞRENCİLER DAHA İSTEKLİ VE EĞLENCELİ DERS YAPIYORLAR''

Ahi Evran Üniversitesi, Ankara Üniversitesi. ve Atatürk Üniversitesi'nin hazırlamış olduğu ve Türkiye'de 25 ilde uygulanan TÜBİTAK destekli Argümantasyon Tabanlı Bilim Öğrenme Çalışması (ATBÖ) Dörtyol'da uygulamalı olarak başladığı bildirildi.
     Yeşilköy 19 Aralık ilköğretim Okulu Fen ve Teknoloji dersi öğretmeni Alper Tanrıöver, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6. sınıflara uygulanmaya başlanan Becerileri ve Kritik Düşünme Testi, Fen Teknoloji Tutum Ölçeği öntest uygulamasından başarılı sonuçlar elde edildiğini kaydetti.
     ATBÖ'nün yakın gelecekte Türkiye genelinde uygulanacağını ifade eden Tanrıöver şöyle devam etti:
     ''Bu projeyle testler, gözlem, iddia,kanıt, okuma ve yansıma basamaklarında sürdürülen ATBÖ projesi 3 yıl uygulandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'na sonuç dönüşleri aktarılıp Türkiye geneli uygulanması yapılacak. Proje ile öğrenciler daha istekli ve eğlenceli ders yapıyorlar. Bu projelerin aslında diğer derslerde de uygulaması için diğer branşlarla işbirliği yapmaktayız. Eğitim kurumlarında bu projelerle ilgilenecek öğretmenler için ikinci dönem bir seminer düzenlenecek.''
     Tanrıöver,proje ile öğrencilerin ezbercilikten uzak ve düşüncelerini el becerilerine yansıttıklarını da sözlerine ekledi. 

DÖRTYOL'DA ATBÖ UYGULAMASI -TANRIÖVER: haberi 02.11.2010 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim-Öğretim kategorisine Hatay  23485  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 23485
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR