Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj

''ÖĞRETMENLER EĞİTİM SİSTEMİNİN LOKOMOTİFİ VE KALBİDİR''

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ -MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ DİKMEN:

Mili Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürü Selahattin Dikmen,''öğretmenlerin eğitim sisteminin lokomotifi ve kalbi olduğu'' söyledi.
    Dikmen, ''24 Kasım Öğretmenler Günü'' dolayısıyla, İl Kültür Merkezi'nde düzenlenen törendeki konuşmasında, tarih boyunca öğretmenlik mesleğinin konumu ve saygınlığını hiç yitirmediğini ifade etti.
     Dünyada mevcut sosyal sistemler içerisinde en büyük sistemin eğitim sistemi olduğunu vurgulayan Dikmen, ''Eğitim sisteminin en can alıcı, en hayati özellik arz eden sistemi ise öğretmenlerdir. Öğretmenler, eğitim sisteminin lokomotifi ve kalbidir. Tarihin seyri içerisinde öğretmenin bu konumu ve saygınlığı hiç değişmemiştir. Büyük İskender'den Obama'ya, Bilge Kağan'dan Atatürk'e kadar öğretmenin toplum içindeki yeri ve saygınlığı devam etmiştir'' dedi.
     Hatay Vali Vekili Kadim Doğan da öğretmenlik mesleğinin güç, sorumluluk isteyen, kutsal ve onurlu bir görev olduğunu belirterek, ''Konusu, amacı ve aracı insan olan tek meslek öğretmenliktir. Öğretmen yapıcı, yaratıcı, insan haklarına saygılı, özverili,çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisi ile dolu kişidir'' dedi.
     Konuşmalarının ardından göreve yeni başlayan öğretmenler ant içti,resim sergisi açıldı.
     Törene, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş,Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç ile diğer davetliler katıldı. 

''ÖĞRETMENLER EĞİTİM SİSTEMİNİN LOKOMOTİFİ VE KALBİDİR'' haberi 24.11.2010 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim-Öğretim kategorisine Hatay  13390  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 13390
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR