Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj
İlhan Mobilya

GÜLBEN ERGEN HATAY"DA ANAOKULU AÇILIŞINA KATILDI

''ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE'' KAMPANYASI -KAMPANYA KAPSAMINDA HATAY'IN REYHANLI İLÇESİNE BAĞLI ÇAKIRYİĞİT KÖYÜNDE YAPILAN ANAOKULU, ŞARKICI GÜLBEN ERGEN'İN KATILIMIYLA AÇILDI

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Çakıryiğit köyünde ''Çocuklar Gülsün Diye''kampanyası kapsamında yapılan anaokulu şarkıcı Gülben Ergen'in katılımıyla açıldı.
     Ergen, okul öncesi eğitime destek çekmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) desteklediği proje kapsamında, kendisinin ve hayırsever Elvan Oktar'ın da destekleriyle yaptırılan Şafak Bay Anaokulunun açılışında yaptığı konuşmada, bir yıl içerisinde 6 okul yaptıklarını söyledi.
     Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile imzalanan protokol çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği Trabzon, Mardin, Hatay, Erzurum, Sinop ve Tokat'ın ulaşılması en güç köylerinde anaokulu yapmak ve servis araçları sağlamak üzere arkadaşlarıyla birlikte yola çıktıklarını ve son durak olan Hatay'da anaokulu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ergen, kampanyanın devamı için MEB ile görüşme yapacaklarını, hedeflerinin 81 ile 81 okul olduğunu kaydetti.
     24 Kasım Öğretmenler Günü'nde okulu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Ergen, okulu annelere emanet ettiğini, artık buranın temizliğinden onların sorumlu olduğunu belirtti.
     Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdür Vekili Selahattin Dikmen, okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu söyledi.
     Kampanya kapsamında daha önce Tokat, Mardin, Trabzon,Erzurum, Sinop'ta anaokulu açtıklarını ifade eden Dikmen, şarkıcı Ergen'e teşekkür etti.
     Hatay Vali Vekili Kadim Doğan da kentte toplam 34 anaokulunun bulunduğunu bildirdi.
     Hatay'ın 2007 yılında okul öncesi eğitimde 67'nci sırada yer aldığını ifade eden Doğan, ''Kentimiz, 67'nci sıradan 36'ncı sıraya yükseldi. Hedefimiz, okul öncesi eğitimde ilk onda yer almak''diye konuştu.
     Açılışın ardından Ergen'e köylüler büyük ilgi gösterdi. Anaokulunun bulunduğu alana gelinlikle gelen Semra İri, bugün düğünün olacağını belirterek, Gülben Ergen ile fotoğraf çektirdi. GÜLBEN ERGEN HATAY"DA ANAOKULU AÇILIŞINA KATILDI haberi 24.11.2010 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim-Öğretim kategorisine Hatay  32040  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 32040
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR