Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

MKÜ ve Beyazay Derneği’nden Örnek İşbirliği

MKÜ ile Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi arasında ‘Aşmak İçin Hareket’ projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen ve ülke genelinde gerçekleştirilecek etkinliklerin Hatay ayağında, Mustafa Kemal Üniversitesi ile Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi yer alıyor.

MKÜ ve Beyazay Derneği’nden Örnek İşbirliği
İşbirliği protokolü için ilk olarak Hatay Beyazay Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Tazeoğlu ve üyeleri 11 Aralık Cuma günü Rektör Kaya’yı makamında ziyaret ederek imza aşamasını gerçekleştirdiler. Protokol metnini Mustafa Kemal Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Hasa Kaya, Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi adına ise Mehmet Tazeoğlu imzaladı.‘Aşmak İçin Hareket’ projesi kapsamında engelli ve engelli olmayan vatandaşlarımızı kaynaştırmak ve etkinliğe katılacak engelli vatandaşlar arasında spor yapabilecek bireyleri belirlemek amaçlanıyor.‘Aşmak İçin Hareket’ projesi, engellilerin her türlü fiziksel aktivite, hareketlilik, oyun ve sporla ilgili projelerin ve uygulamaların, ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sosyal taraflar ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde yürütülmesini kapsıyor.Protokolün taraflarca imzalanmasının ardından çalışmalara başlanmasıyla beraber en az iki yıllık süre hedefleniyor. Faaliyetlere bağlı olarak tarafların karşılıklı mutabakatları ile iki yılın bitiminde protokolün uzatılabileceği belirtiliyor.Uygulamaların, ‘Aşmak İçin Hareket’ kampanyası kapsamında belirlenen yerlerde ve zamanlarda eğitim, tanıtım ve kampanyalar düzenlenmesi şeklinde yürütüleceği ifade ediliyor.Uygulamalar, tüm toplumun engelliler ve spor konusunda bilinçlendirilmesi, engelli bireyler ve onlarla spor yapanların, sportif aktiviteler yoluyla sosyal hayata etkin katılımlarının desteklenmesi şeklinde planlanıyor. 

MKÜ ve Beyazay Derneği’nden Örnek İşbirliği haberi 16.12.2015 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim-Öğretim kategorisine Hatay  muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından  eklenmiş olup  1205  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 1205
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR