Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

EMNİYET MÜDÜRÜLÜĞÜ VATANDAŞLARI DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

 İl Emniyet Müdürlüğü son günlerde çok sık yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istendi.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bazı kötü niyetli kişilerin vatandaşların manevi duygularını kullanarak dolandırıcılık yaptığı belirtilerek, bu gibi olaylarla karşılaşanların emniyete başvurmaları istendi.
     Açıklamada şunlar kaydedildi:
     ''Son günlerde ilimiz genelinde dolandırıcılık olaylarında artış gözlenmiştir. Bunlar arasında en yaygın olanı, kendisini vali, vali yardımcısı, Cumhuriyet Savcısı, bürokrasinin diğer kesimlerindeki yetkili kişi ya da sekreteri olarak tanıtan kişilerce veya dernek ve vakıf isimleri kullanılarak arayan kişiler, çeşitli hayır ve yardım bahaneleri ile vatandaşlarımızdan, özellikle büyük kuruluşlar ya da iş adamlarımızdan para talep etmektedirler. Böyle durumlarla karşılaşıldığında mutlak suretle kolluk kuvvetlerine bilgi verilmesi gerekmektedir.
     Ayrıca, vatandaşlarımızdan kontör ve para talep etmek sureti ile dolandırıcılık yapanlar olduğu anlaşılmıştır. Bu yöntemde telefonla vatandaşlarımızı arayan şahıslar kendisini kimi zaman polis veya polis amiri, kimi zaman Cumhuriyet Savcısı veya hakim olarak tanıtmakta, mağdur vatandaşımızı telefonunun kopyalandığını, numarasının terör örgütü veya organize suç örgütlerinin eline geçtiğini söyleyerek kontör veya nakit para talebinde bulunmaktadırlar. Unutulmamalıdır ki hiçbir devlet kurumu vatandaşlarımızdan bu gibi taleplerde bulunmaz. Bu nedenle, bu gibi şahıslara itibar edilmemesi ve karşılaşıldığında mutlak suretle kolluk kuvvetine bilgi verilmesi hem vatandaşlarımızın mağdur olmalarını engelleyecek, hem de suça karışan kötü niyetli kişilerin yakalanmalarına yardımcı olacaktır.''
   

EMNİYET MÜDÜRÜLÜĞÜ VATANDAŞLARI DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI haberi 23.12.2010 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Polis-Adliye kategorisine Hatay  17620  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 17620
Kategori Polis-Adliye
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR