Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Ekrem Tır
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Olsan Ambalaj
Brf Treyler
Semir Eraslan

''HATAY KIRSALINDA KADININ STATÜSÜ VE SORUNLARI'' PROJESİ

PROJE KAPSAMINDA 15-49 YAŞ ARASI BİN KADINLA GÖRÜŞÜLECEK VE SORUNLARI TESPİT EDİLECEK

- Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KADMER) ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) işbirliğiyle ''Hatay Kırsalında Kadının Statüsü ve Sorunları'' projesinin yapılacağı bildirildi.
     MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, 3 ay sürecek proje kapsamında 15-49 yaş arası bin kadınla yüz yüze görüşme tekniğiyle anket çalışması yapılacağı ve sorunlarının tespit edileceği kaydedildi.
     DOĞAKA'nın Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında 38 bin TL hibe alınan projeyle kadınların eğitim, sağlık, istihdam, tarımsal faaliyet ve çalışma koşulları gibi alanlarda mevcut durumunun değerlendirilerek sorunlarına çözüm önerilerine yer verileceği belirtildi.
     Araştırma sonucunda elde edilen bulguların rapor haline getirilerek üniversite başta olmak üzere kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve özel sektöre yapacakları çalışmalarda kullanmaları amacıyla kaynak niteliği taşıyacağı bildirildi.

''HATAY KIRSALINDA KADININ STATÜSÜ VE SORUNLARI'' PROJESİ haberi 26.01.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık-Yaşam kategorisine Hatay  13110  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 13110
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR