Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
İlhan Mobilya
Olsan Ambalaj
Başak Sürücü Kursu
Semir Eraslan
Ekrem Tır
Brf Treyler

MİLLİ İTTİFAK ADAYLARIN SEÇİM ZİYARETLERİ

Seçimlere Saadet Partisi olarak girecek olan Saadet ve Büyük Birlik partisi Milletvekili Adayları Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Nevin Zeytineli, Metin Yeşilkaya ve diğer adaylar ile, İl Başkanı Mustafa Eğe, il Müfettişi Hamza Çalışkan ile partililer Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Antakya Gazeteciler Cemiyeti, Memur-Sen, Diyanet-Sen ve Eğitim Bir Sen’i ziyaret etti.

MİLLİ İTTİFAK ADAYLARIN SEÇİM ZİYARETLERİ
MİLLİ İTTİFAK ADAYLARIN SEÇİM ZİYARETLERİ

Çalışkan ve Zeytineli Gazeteciler Cemiyetinde basınla bir araya gelerek seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.Saadet Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan “Diğer partiler tepeden inme dayatmacı bir anlayışla aday belirlediklerini ifade ederek “Biz milletimizin özlemle beklediği buluşmayı gerçekleştirdik. Artık bu iki partinin birleşmesiyle adını verdiğimiz Milli İttifak ile oylar bölünmesin değil ülke bölünmesin deme zamanı geldi.Geçtiğimiz aylarda iki gazetecinin gündeme getirdiği üzere, Ak Parti iktidara geleceği zaman ABD öncülüğünde 40 kişinin katıldığı bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda denildi ki size üç şey vereceğiz üç şey alacağız. Neydi bu karşılıklı istekler? ABD tarafından denildi ki AKP iktidar olacak maddi olarak para vereceğiz, önünüzdeki engelleri kaldıracağız. Basın yayın ile medya ile her türlü şeyi kullanıp halledeceğiz dediler. Karşılığında şu üç şeyi istediler.1-      İsrail’in güvenliğini tehlikeye atacak en küçük adım atmayın. İsrail aleyhine konuşun ama icraat göstermeyin.2-      Büyük Ortadoğu projesini gerçekleştireceğiz destek verin. İşte Irak’ta, Libya’da, Suriye’de her yerde destek veriliyor.3-      Ilımlı İslam projesi gerçekleştireceğiz. Medeniyetler ittifakı gibi bir çok alanda bu da uygulanıyor.Bu iddiaları atan gazetecilerin bu söylediklerine hiçbir iktidar mensubu itiraz etmedi, yalanlayamadı” diye konuştu.Saadet Partisi 2. Sıra Milletvekili Adayı Zeytineli ise “Diğer siyasi partilerde kırgınlıklar yaşanırken, bizde yüzyıla damga vuracak bir birliktelik ile huzur içerisinde Asr-ı Saadet dönemi yaşanıyor. Bu seçimlerde güçlü olarak barajı aşacaklarına inandıklarını ve kazananların tarihte her zaman inanların olduğuna şahit olduk. Nefis yapmadık, memleketimizin kurtuluşu için mücadele edelim dedik ve bu Milli İttifak’ı kurduk herkesi bu birlikteliğe davet ediyorum” diye konuştu.Hatay Diyanet-Sen ziyaretinde Çalışkan oy vermenin manevi sorumluluğunu üzerine yaptığı konuşmada oy verdiğimizde onay vermiş oluyoruz. Oy vermek Hayra veya şerre ortak olmaktır.Onun için oy vermenin hem maddi hem de manevi sorumluluğunu üstleniyoruz” dedi.Eğitim Bir Sen ziyaretinde Çalışkan, “Derslik yapmaktan ziyade içi boşaltılmış eğitim sistemimizin milli ve manevi değerleri bağlı bir müfredata daha çok ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, yaşanan skandallar, bonzai, cinayet ve taciz gibi olaylara baktığımızda son yıllarda bir artış olduğunu görmekteyiz. 10 yıl önce yetişen nesil ile bu gün ne farkı var. Sembolik bazı dersler koyuldu ama hiç bir şeyin değişmediği ortada. Müfredatın değişmesi gerekir. Maalesef mevcut sistem Batı hayat anlayışına uygun bir eğitim modeli uygulanmaktadır. “Eğitimde, içi boş, müfredatı özümüzden uzak, batı taklitçisi insan yetiştiren bir sistem var. Toplum her geçen gün inanç ve kültür değerlerinden uzaklaştırılıyor. İçki, kumar, uyuşturucu gibi kötülükler yaygınlık kazanırken bu eğitim sistemi gençlerimizin elimizden kayıp gitmesine neden oluyor.

MİLLİ İTTİFAK ADAYLARIN SEÇİM ZİYARETLERİ haberi 05.05.2015 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Siyaset kategorisine Hatay  2170  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 2170
Kategori Siyaset
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR