Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
Ekrem Tır
Semir Eraslan
Olsan Ambalaj
İlhan Mobilya
Brf Treyler

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU CANLI YAYINDA:

''(ASKERİ MÜDAHALELER NEDENİYLE) CHP KAPATILDI, BÜTÜN ARŞİVLERİ ALINDI, BİR KISMI YAKILDI. BUNLARIN FATURASINI ÖDEDİK BİZ. ŞİMDİ DİYORLAR 'EFENDİM SİZ ORDUYLA YAN YANA GİDİYORSUNUZ' YOK EFENDİM'' -''(SEÇİMDE) YÜZDE 40 HEDEFİMİZ. HEDEFİ KOYDUM, HEDEFİM BU ORANI YAKALAMAK'' -''BÜTÜN ORTADOĞU HALKLARI DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK İSTİYOR. 'SİZ DE DEMOKRASİYİ KENDİ ÜLKENİZE GETİRİN' BİZ BUNU DİYECEKTİK, YOKSA 'GİDİN KADDAFİ'Yİ HEDEF ALIN, SUÇLAYIN' BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMEDİM''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askeri müdahalelerden en fazla CHP'nin zarar gördüğünü ifade ederek, ''CHP kapatıldı, bütün arşivleri alındı, bir kısmı yakıldı. Bunların faturasını ödedik biz. Şimdi diyorlar 'siz orduyla yan yana gidiyorsunuz' yok efendim'' dedi.
     Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programına katılarak soruları yanıtladı.
     Kemal Kılıçdaroğlu, ''CHP'nin 27 Nisan'da verilen e-muhtırayı ciddi şekilde eleştirmediği''nin söylenmesi üzerine, ''Doğrudur ama ben eleştiriyorum'' dedi.
     ''CHP'de TSK'nın gerçek görev alanına dönmüş olmasından yakınan, arada politikaya müdahale etmesi gerektiğini düşünen güçlü bir damar mı var?'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''Öyle bir damar olduğunu sanmıyorum. Bakın şöyle bir algı var: 'Efendim Cumhuriyet Halk Partisi sırtını askere dayıyor'. Şöyle bir baktığımızda tarihte bütün darbelerin faturası CHP'ye çıkmıştır. Bütün darbeler CHP'nin iktidara en yakın olduğu zamanda olmuştur, 27 Mayıs dahil. 27 Mayıs darbesi olmasa CHP iktidar olacak, o kadar yaklaşmış, uzaklaşıyor'' diye konuştu.
     CHP'nin bununla hesaplaşmadığının ifade edilmesi üzerine Kılıçdaroğlu, ''Biz algıyla hesaplaşıyoruz, tarihle değil. Yanlışımız orada başlıyor'' dedi.
     Kılıçdaroğlu, bu algının ortaya çıkması konusunda özeleştiri yapıp yapmadıklarının sorulması üzerine de şu yanıtı verdi:
     ''Tabii yapıyoruz. Bakın, Nihat Erim hükümeti kurulduğunda Ecevit, bakan vermek istemedi. İnönü, bakan verince Bülent Ecevit Genel Sekreterlikten istifa etti. Orduyla bizim eğer kırılma noktası aranacaksa, 'biz artık halkın oyuna güveniyoruz' denilecekse Nihat Erim hükümetiyle bu süreç başlamıştır. Ecevit demiştir ki, bu darbe bana yapılmıştır.''
     Kılıçdaroğlu, askeri müdahalelerden en fazla CHP'nin zarar gördüğünü öne sürerek, ''Kapatılan parti kim? CHP kapatıldı, bütün arşivleri alındı, bir kısmı yakıldı. Bunların faturasını ödedik biz. Şimdi diyorlar 'efendim siz orduyla yan yana gidiyorsunuz', yok efendim'' dedi.
     ''Balyoz'' soruşturması süreciyle ilgili ciddi eleştirileri olduğu anımsatılarak, bunu farklı mı anlamak gerektiği yönündeki soru üzerine ise Kılıçdaroğlu, ''Hukuksuzluk varsa herkesi savunmamız lazım. Hukukun üstünlüğü toplumu bir arada tutan ortak payda olmalı. Bu, başbakana herhangi bir bakana da yapılabilir aynı tepkiyi göstermek zorundayız. Aksi halde ne demokrasiyi derinleştirebiliriz ne de çıtasını yükseltebiliriz'' diye konuştu.
    
     -''DEMOKRASİYİ DEMOKRASİ YAPAN MUHALEFETTİR''-
    
     AK Parti'nin kendini iktidardan gitmemek üzere programlayan bir parti olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''81 il valisinin yüzde 80'inin AKP il başkanı gibi davrandığını'' savundu.
     ''Sizin de sorumluluğunuz yok mu? AK Parti yine iktidar olacakmış gibi bir hava var. Vali de sonuç itibariyle bürokrat. Önlerinde gördükleri iktidara göre pozisyon alan vardır elbette. Burada muhalefetin iktidar alternatifi olarak görülmemesi gibi bir durum da yok mu?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Kim yaratıyor bu algıyı'' sorusuyla karşılık verdi.
     ''Başbakan 'ikinci parti olursam giderim' diyor, siz diyemiyorsunuz'' denilmesi üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
     ''Demokraside halkın oyuna güveniyorsanız, her platformda yaparsınız. Meydan okuma olsaydı, o zaman çıkalım bilek güreşi, savaş... böyle bir şey olabilir mi? Demokrasiyi demokrasi yapan muhalefettir. O da muhalefet olacak. Niye olmasın? O da görecek bunu. Hangi iktidar ilelebet iktidar olacağım diye kalmıştır? Öyle bir şey yok. Bu ülkede Demirel de iktidardı muhalefet oldu, Özal da iktidardı muhalefet oldu, o da olacak.''
     ''Buna ilişkin öngörünüz var mı? Ne zaman...'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Bizim hedefimiz ilk seçimlerde tek başına iktidar olmak bunun için mücadele ediyoruz'' karşılığını verdi.
     ''Yüzde 50 alırım diyor...'' denilmesine karşılık Kılıçdaroğlu, ''Söylesin. Yüzde 50'nin altına düşersem istifa ederim desin'' dedi.
     Kılıçdaroğlu, seçimdeki hedefinin sorulması üzerine, ''Yüzde 40 hedefimiz. Hedefi koydum, hedefim bu oranı yakalamak. Eğer ulaşamazsak keşke yakalayabilseydim, niçin yüzde 40'lık çıtayı yakalayamadım? diye sorarız. Ya kendimizi yenileyeceğiz, ya politikamızı yeniden belirleyeceğiz. Bir şekilde bunu yapacağız'' dedi.
     Bunu, lider kalarak mı yapacağı yönündeki soruya Kılıçdaroğlu, ''Buna örgüt karar verir. Biz koltuklara saplanıp kalan insanlar değiliz'' yanıtını verdi.
    
     -''LİBYA'DA NEYİ İYİ YAPTILAR?''-
    
     ''Libya meselesinde '25 bin Türk Libya'da, niye tepki gösterilmiyor' diye eleştiriniz oldu. İyi yapılan şeye iyi demek çok mu zor?'' şeklindeki soru üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
     ''Libya'da neyi iyi yaptılar? Bütün Ortadoğu halklarının temel özelliği baskı altında olmaları, demokrasinin olmaması. İkinci özelliği, liderlerin hepsi çok varlıklı. Bize bakalım, yöneticilerimiz Ortadoğu'nun liderlerine özeniyorlar. Malvarlıkları da öyle. Ortadoğu halkları daha fazla demokrasi, sosyal devlet istiyor.
     Hüsnü Mübarek ile ilgili konuşuyorsunuz, Kaddafi ile ilgili niye konuşmuyorsunuz? Orada da Türkler yok mu?''
     Kılıçdaroğlu, ''Böyle bir açıklama 25 bin Türk'ü riske atmaz mı?'' sorusu üzerine de ''Atmaz. Ne oldu eleştirmedi de? Karadenizli bir yurttaşımız öldürüldü'' dedi.
     ''Siz sert bir sesle çıkarmıydınız?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Hayır efendim sert falan değil. Ben söyledim zaten, bütün Ortadoğu halkları demokrasi, özgürlük istiyor. Siz de demokrasiyi kendi ülkenize getirin. Biz bunu diyecektik, yoksa gidin Kaddafi'yi hedef alın, suçlayın böyle bir şey söylemedim'' diye konuştu.
    
     -''ÖZEL OLARAK YASA DIŞI DİNLENDİĞİMİ BİLİYORUM''-
    
     Kılıçdaroğlu, Odatv'nin yöneticisi gazeteci Soner Yalçın'la telefon görüşmelerinin dinlemeye takıldığının söylendiğini de belirtti. ''özel olarak dinlendiğinizi mi düşünüyorsunuz'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
     ''Hayır ben özel olarak yasa dışı dinlendiğimi biliyorum. Belli kanallar tarafından dinlendiğimi biliyorum. Ayrıntıları şimdi vermek istemem. Çetin Soysal açıklama yaptı. Herhalde boşuna yapmadı bu açıklamayı. Türkiye'de herkesin telefonları istenirse dinlenebilir. Belli odaklar bunu yapıyorlar zaten. İktidara yakın odaklar tabi. Çok ayrıntıya girmek istemiyorum. Bilgi sağlam, hükümet yalanlamadı bunu. Bu ülkenin Ulaştırma Bakanı çıktı TBMM'de 'dinlenmek istemiyorsanız telefonda konuşmayacaksınız' dedi. Bunun üzerine ne söyleyebilirim ben. Tutanaklar orada duruyor. Bu ülkenin başbakanı yasa dışı telefon dinlemelerini miting meydanlarında seslendirebiliyor.''
     Fiilen bu metinlerin ''altın mühürlü metinler'' olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, ''Kimlerin dinlendiğini biliyoruz. Siyasetçiler de var bunların içinde'' dedi.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU CANLI YAYINDA: haberi 25.02.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Siyaset kategorisine Hatay  16615  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 16615
Kategori Siyaset
ŞehirHatay
  Hatay’da düzenlenen Aba Güreşleri sona erdi
  Antakya Kapalı Spor Salonunda, gerçekleştirilen Şampiyonaya Türkiye genelinden 450 sporcu katıldı. Şampiyonada başpehlivanlığı Muhammet Çayırcı kazandı. Yapılan güreşlerde, 30 kilogramda Semih İpek, 35 kilogramda Metin Gülücü, 40 kilogramda Oğuzhan Taşkıran, 45 kilogramda Kurhan Güven, 50 kilogramda Bünyamin Özdal, 55 kilogramda Mehmet Acar, 60 kilogramda Fatih Önalan birinci oldu. Başpehlivanlık Unvanını Mahmut çayırcı kazanırken, Barış Güngör 2’inci, Enes Bandırma 3’üncü oldu.Dereceye girenler... 23.10.2016 23:56
  Hatay Spor 70Devamını oku
  Esad rejimi çadır kente saldırdı
  Akşam saatlerinde Türkiye sınırına sıfır noktasında bulunan Ayn el beyda kampına saldıran rejim güçleri top atışı yaptıkları kampta kalan 6 sivili yaraladı.Saldırı sonucunda yaralanan 4’ü çocuk 6 sivil bölge bulunan sahra hastanelerinde tedavi altına alındı.... 23.10.2016 17:58
  Hatay Asayiş 75Devamını oku
  Şair Rıza Polat Akkoyunlu vefatının 46. yılında anıldı
  Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce Dörtyol Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen anma etkinliğinde Şair Rıza Polat Akkoyunlu’nun kişiliği hayatı ve yaşamından kesitler anlatıldı.Anma etkinliğine katılan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, burada konuşmada eserleri yaşamı ve çalışmalarıyla Türkiye’ye malolmuş olan Şair Akkoyunlu’yu anma etkinliğini ilçelerinde yapılmasından dolayı memnunluk duyduğunu belirtti. Toksoy, Şair Rıza Polat Akkoyunlu’nun isminin yaşatılması için ilçede bir... 23.10.2016 16:34
  Hatay Yerel 60Devamını oku
  Hatay’ın Yayladağı kırsalına top mermisi düştü
  Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinden itibaren muhaliflerin kontrolündeki Lazkiye ve İdlib kırsalına saldırı başlatan Esad rejimine ait birliklerin attığı top mermisi, ilçenin Belengöz mevkisine düştü.3. Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı birliklerin, merminin atıldığı bölgeye misliyle atış yaptığı bildirildi.... 23.10.2016 14:50
  Hatay Genel 60Devamını oku
  Kapışmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası Hatay’da başladı
  Hatay’dan düzenlenen ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından 15 Temmuz Şehitleri ve Astsubay Ömer Halisdemir anısına yapılan Kapışmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası’na 450 sporcu katılacak.Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Genel Başkanı Alpaslan Ceylan yaptığı açıklamada, "Biz sporumuzu tarihimizle, kültürümüzle birleştirdiğimizi ifade ediyoruz. Bu gençlere Ömer Halisdemir gibi kahramanları tanıtmak amacındayız" dedi."Tarihimizi gençlerimizin kafalarına nakşetmek ist... 23.10.2016 14:19
  Hatay Spor 70Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6455Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3910Devamını oku
  GENÇ SERGEN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  Sergen Kuş’un intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor . Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sergen Kuş’un cenazesi Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesine götürüldüğü daha sonra Sutaşı Mahallesi Asri mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.... 28.09.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3620Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3155Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2685Devamını oku
STK’lardan başkanlık sistemine destek
STK’lardan başkanlık sistemine destek
Yerel
İzcilerden ‘Kardeş Sınıf Projesi’
İzcilerden ‘Kardeş Sınıf Projesi’
Yerel
İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonu
İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonu
Asayiş
Servis aracı duvara çarptı; 11 yaralı
Servis aracı duvara çarptı; 11 yaralı
Asayiş
Tekirdağ´da feci kaza: 1 Ölü, 2 Yaralı
Tekirdağ´da feci kaza: 1 Ölü, 2 Yaralı
Asayiş
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin ameliyat oldu
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin ameliyat oldu
Spor
Aydın’da gece yarısı trafik kazası
Aydın’da gece yarısı trafik kazası
Yerel
Vali Toprak, Arapgir ilçesinde incelemelerde bulundu
Vali Toprak, Arapgir ilçesinde incelemelerde bulundu
Yerel
Aşure etkinliğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi
Aşure etkinliğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi
Yerel
Yol kontrolü yapan askerlere TIR çarptı: 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı
Yol kontrolü yapan askerlere TIR çarptı: 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı
Asayiş
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, milli sporcuyu tebrik etti
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, milli sporcuyu tebrik etti
Spor
Sosyal medyadan helallik isteyip kendini vurdu
Sosyal medyadan helallik isteyip kendini vurdu
Asayiş
Cebindeki son 1 lirasıyla 10 bin TL kazandı
Cebindeki son 1 lirasıyla 10 bin TL kazandı
Yerel
Köpeğe çarpan sürücü şarampole uçtu!
Köpeğe çarpan sürücü şarampole uçtu!
Yerel
Doğubayazıt’ta 200 kişi düğünde zehirlendi
Doğubayazıt’ta 200 kişi düğünde zehirlendi
Genel
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan PTT’nin 176’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinliğine katıldı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan PTT’nin 176’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinliğine katıldı
Genel
Başkan İbrahim Karaosmanoğlu: “Mevcut sistem, insanlığın baş belası terörizme küresel nitelik kazandırmakta”
Başkan İbrahim Karaosmanoğlu: “Mevcut sistem, insanlığın baş belası terörizme küresel nitelik kazandırmakta”
Politika
Olaylı maç için TFF’den açıklama
Olaylı maç için TFF’den açıklama
Spor
Hatay’da düzenlenen Aba Güreşleri sona erdi
Hatay’da düzenlenen Aba Güreşleri sona erdi
Spor
Eskişehirspor suç duyurusunda bulundu
Eskişehirspor suç duyurusunda bulundu
Spor

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR