Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Brf Treyler

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ AK PARTİ ÜLKEYİ İYİ YÖNETMEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin ülkeyi iyi yönetmediğini öne sürerek, ''Bu dönemde devletin beka sorunu ortaya çıktı. Devletin varlığı ve birliği, iç ve dış tehditlerle tehlike altına alınmıştır. Toprak bütünlüğü tahrif edilmiştir'' dedi.

 Bahçeli, İmamoğlu ilçesinde, vatandaşa hitaben yaptığı konuşmada, bu seçimlerin geçmiş dönemden farklı olduğunu, bu nedenle önem verilmesi ve yüksek katılım sağlanması gerektiğini belirtti.
     Herkesten komşusunu, köylüsünü, akrabasını sandığa götürmek için yarış içinde olmasını isteyen Bahçeli, ''Ne kadar yüksek katılım olursa, irade o kadar etkili olur. Seçimler üzerinde tartışma olmaz'' dedi.
     Seçimlerde sandıklara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, sağlıklı sonuçlar alınabilmesi için görevlilerin titiz davranmasının ve oy hırsızlarına fırsat vermemelerinin önemine dikkati çekti.
     Seçimlerde kararın millette olduğunu, neye karar verirlerse versinler saygı duyacaklarını ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:
     ''İktidarının 9'uncu yılı içinde olan bu hükümetin, ülkenin 3'üncü döneme taşıması mümkün değil. AK Parti iktidarının 3'üncü dönemde yapacağı bir şey kalmamıştır. İki dönemdir yaptıklarına şahit oluyoruz. Vaat ettiklerini gerçekleştirme çoğunluğu var. Önünde yapacağı, sunacağı hizmetleri engelleyecek güç yoktur. İstediği yasayı çıkarabilir, politikayı uygulayabilir. Refah artış tedbirlerini alabilir. Ama bugüne kadar bunlar olmadı. AK Parti ülkeyi iyi yönetmedi. Bu dönemde devletin beka sorunu ortaya çıktı. Devletin varlığı ve birliği, iç ve dış tehditlerle tehlike altına alınmıştır. Toprak bütünlüğü tahrif edilmiştir.
     Bu iktidarda etnik temelli bölücülük tırmanmış, mezhep temelli ayrımcılık körüklenmiştir. PKK'nın siyasallaştırılması konusuna taviz üstüne taviz verilmiştir. Pazarlık içerisine girilmiş, bölücü terör cesaretlendirilmiştir. Bunun bu şekilde devam etmesi ülkenin felakete gidişini göstermektedir.''
     AK Parti'nin bir dönem daha iktidar olması durumunda ülkenin kargaşaya, kaosa, krize, kavgaya, kutuplaşmaya, kamplaşmaya sevk edileceğini öne süren Bahçeli, ''AK Parti'ye bugüne kadar oy vermiş vatandaşlara bugün çok önemli görev düşüyor. 8 yıllık partilerinin uygulamalarını iyi araştırsınlar, iyi düşünsünler, sorgulasınlar. Eğer 2002 yılında ülkenin durumu ile 2011 yılında ülkenin durumu arasında kendileri, çocukları, aileleri ve milletimiz açısından bir iyileşme görüyorlarsa AK Parti'ye oy vermeye, onu iktidar yapmaya gayret göstersinler. Ama AK Parti'nin üst yönetimi ve Başbakan'ın hanedanları mutluluk ve refah içinde yüzerken, hala açsanız, işsizseniz, yoksul iseniz bu iktidarı, tepetaklak atmak lazım'' şeklinde konuştu.
    
     -ORTADOĞU ÜLKELERİ VE TÜRKİYE-
    
     Türkiye'nin bir yol ayrımında olduğunu ve AK Parti iktidarından kurtulmanın zamanının geldiğini belirten Bahçeli, Ortadoğu ülkelerinde işsizlikten, yoksulluktan dolayı toplumun kaynamaya başladığını, yıllardır süren otoriter rejimlerin alaşağı edildiğini bildirdi.
     ''Bulaşıcı hastalık gibi Arap-Müslüman coğrafyasına doğru yayılan ayaklanmalara'' dikkati çeken Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     ''Yemen'e, Bahreyn'e, Cezayir'e, Lübnan'a bakın ve Türkiye ile bir mukayese yapın. Mısır'da 31 yıllık diktatör rejim, bir meydanda halkın toplanarak, gece gündüz orada protesto yapmasıyla yıkılmıştır. Hangi ev yakılmıştır, hangi yerde otomobillere, minibüslere, kamyonlara molotof atılmıştır? Hangi yerde can kaybı olmuştur? Hangi yerde emniyet güçleriyle ayaklanmacılar arasında, çatışma olmuştur? Toplanmışlar 'istemiyoruz' demişler. Nümayiş yapmışlar ve iktidar gitmiş.
     Türkiye'ye bakın, Hakkari'ye, Şemdinli, Yüksekova'ya bakın. Her gün orada emniyet gücü olan polis kardeşlerimiz, PKK militanlarının ayaklanma propagandalarıyla çatışma içindeler. Ve geçenlerde bir polis kardeşimiz, o PKK militanlarının arasında kalarak, tekmelerle linç edilerek ölüme terk edilmiş, hastaneye zor yetiştirilmiştir. Vali nerede, odasından dışarı çıkamıyor. Kaymakamlar nerede, odasından dışarı çıkamıyor. Dışarıda kim var? PKK terörünün ayaklanma provasını yapan teröristler var ve bir de onların karşısında, talimat üzerine orada durmaya kalmış, askerimiz ile polis kardeşlerimiz var. Sabahtan akşama kadar bunlarla uğraşıyorlar.
     Ve dönüyorsunuz İstanbul'a, İstanbul'da Gaziosmanpaşa semti dahil, Dolapdere'de, şurada burada her gün akşam nümayiş var. Poşularla kafalarını sarmış bu militanlar, belli bir saatten sonra ellerindeki molotofkokteylini otomobillere atıp, sokakları ateşe veriyorlar.'' 
         -4 PARÇALI KONFEDERASYON-
    
     İki dilli hayat, Demokratik Özerklik, federasyon, 4 parçalı bağımsız devlet taleplerinin her gün tartışılır hale getirildiğini vurgulayan Bahçeli, taviz üstüne taviz verildiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     ''Avukatları her çarşamba günü geliyor. Avukatlara talimat veriyor. Avukatlar aracılığıyla örgüt yönetiliyor. Kandil'e talimatlar ulaşıyor. Diyarbakır'da Demokratik Toplum Kongresi adı altında uydurma bir PKK meclisinde kararlar oluşturuluyor. İmralı canisi, Türkiye Cumhuriyeti hükümetiyle pazarlık yapıyor, 'Eylemsizlik kararı aldım, filan güne kadar şunu yapacaksınız' diyor. Veya bir yol haritası veriyor. O yol haritası Türkiye Cumhuriyeti devletinin şu anki Demokratik Açılımı'nın esası oluyor.
     İki dilli hayat, demokratik özerklik deniyor. Sonra da Irak, Türkiye, Suriye ve İran'da oluşmuş olan bazı terör unsurlarıyla 4 parçalı bir konfederasyona başlayıp, bağımsız bir Kürdistan'a doğru giden yol haritası Türkiye'nin gündemine getiriliyor.
     Sayın Başbakan bütün bunların hepsine 'ileri demokrasi' diyor, 'özgürlük' diyor. Durup dururken, 36 etnik unsur bahanesiyle, getire getire Türkiye'yi bir Türk-Kürt kardeşliğinin kavgası haline dönüştürüyor.''
     ''Bu iktidarından kurtulmak lazım'' diyen Bahçeli, ''Bunu bir siyasi parti olarak düşünmemek lazımdır, bu bir ülke sorunu olmuştur. Bu hükümet bir ülke sorunudur. Bu hükümet bir beka sorunudur. Bu hükümetten kurtuluş, Türkiye'nin birliği dirliği ve kurtuluş yolu olacaktır. Onun için bu seçimler önemlidir'' şeklinde konuştu.

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ AK PARTİ ÜLKEYİ İYİ YÖNETMEDİ haberi 06.03.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Siyaset kategorisine Hatay  19160  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 19160
Kategori Siyaset
ŞehirHatay
  HZ.HIDIR İLE HZ.MUSA'NIN KUTSAL BULUŞMASI
  Başkan Nehir, Topluma mal olmuş isimlerin soyut yada somut heykel çalışmalarının yapılması yönünde çabalarının süreceği ile birlikte uğur mumcu heykelinin de bitme aşamasında olduğu müjdesini verdi. Deniz Sitesinde bulunan uğur mumcu caddesinin girişine sütunların yerleştirildiğini  ve en kısa zamanda sütunların önünde yapılan kaidenin üstüne Uğur Mumcu heykelinin yerleştirileceğini ifade etti. HZ.HIDIR İLE HZ.M... 28.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 60Devamını oku
  İHH ve Katar Raf Kurumu Suriye’de köy inşa ediyor
  İç savaşın başladığı günden bu yana birçok yardım çalışması gerçekleştiren İHH’nin en fazla yardım yaptığı alanlardan birinin de mesken alanları olduğunu belirten İHH Hatay Ofisi Suriye Çalışmaları Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, bu kapsamda Suriye içerisinde yapılan konteyner ve çadır kentlerde dönemsel olarak değişmekle birlikte yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığını söyledi. Karacaoğlu, “İHH son olarak, barınma yardımları kapsamında yetim ailelerinin kalacağı, ilk etabında 100 evden oluşan köy... 28.10.2016 16:44
  Hatay Genel 55Devamını oku
  DİKKAT PAZAR GÜNÜ ELEKTRİK KESİNTİSİ VAR
  Hatay’ın Antakya İlçesi Kışla Saray, Bağrıyanık, Gazi, Havuzlar, Şirince, Aydınlıkevler, Cumhuriyet, Kuyulu, Dutdibi, Fevzi Çakmak ve Kocaabdi Mahalleleri ile Hatay Valiliği, Vilayet Karakolu ve Özel İdare Müdürlüğüne 6:30-8:30 saatleri arasında Scada altyapı çalışması nedeniyle enerji verilemeyecektir.  Hatay’ın Defne İlçesi Sümerler, Dursunlu, Akdeniz, Elektrik ve Armutlu Mahalleleri ile... 28.10.2016 00:00
  Hatay Genel 1200Devamını oku
  SODESLE KADINLAR HAYATA ATILIYOR
  Arya Çocuk Bakıcılığı Kursu Projesinde 20 kadına çocuk bakıcılığı gelişimi eğitimi sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü onaylı sertifikaları düzenlenen törenle verildi. İpek Düğün Salonunda düzenlenen sertifika töreninde Hatay Sosyal Kalkınma Derneği Başkanı, Dr. Alim Koray Cengiz, Dernek üyeleri ve kursiyerler katıldı. Yrd. Doç. Dr. Alim Koray Cengiz’in  başkanı olduğu Hatay Sosyal ve Kült&uu... 28.10.2016 00:00
  Hatay Genel 425Devamını oku
  ÜCRETSİZ KLARNET KURSU İÇİN KAYITLAR BAŞLADI
  Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin büyük önem verdiği sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çatısı altında kurulan Gençlik Merkezimiz geleceğimizin teminatı gençlere yönelik hizmet üretmeye devam ediyor. Bünyesinde verilen kurslara her geçen gün bir yenisini ekleyen Gençlik Merkezi bu kez de Klarnet enstr&u... 28.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 565Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 7045Devamını oku
  Tıp Öğrencisi Tuğba Kazada Öldü
  Kaza,  kent merkezindeki Tayfur Sökmen Kampusu yakınlarında meydana geldi. MKÜ Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Tuğba Alaş'ın arkasında oturduğu, adı açıklanmayan arkadaşının kullandığı 31 AU 67 plakalı motosikte, hızlı olduğu iddia edilen M.K. yönetimindeki 01 VN 254 plakalı otomobil arkadan çarptı. Kazada, Tuğba Alaş olay yerinde yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.  Müzik t... 25.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4210Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4160Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3375Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2925Devamını oku
Traktöre çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti
Traktöre çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti
Asayiş
Cumhurbaşkanlığı’ndan YÖK açıklaması
Cumhurbaşkanlığı’ndan YÖK açıklaması
Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 kanunu onayladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 kanunu onayladı
Politika
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü:
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü:
Genel
Bursaspor, Harun Tekin’in sözleşmesini uzatıyor
Bursaspor, Harun Tekin’in sözleşmesini uzatıyor
Spor
Büyükçekmece’de Cumhuriyet Balosu
Büyükçekmece’de Cumhuriyet Balosu
Yerel
Bingöl’de terör operasyonunda 5 kişi tutuklandı
Bingöl’de terör operasyonunda 5 kişi tutuklandı
Asayiş
Cavcav: “Sayın Spor Bakanımız, Ankara’da mevcut statlar içerisinde olanı Ankaragücü ve Gençlerbirliği’ne vermek zorunda”
Cavcav: “Sayın Spor Bakanımız, Ankara’da mevcut statlar içerisinde olanı Ankaragücü ve Gençlerbirliği’ne vermek zorunda”
Spor
Bakan Zeybekci ve Özlü, Denizli’de Ar-Ge tanıtım toplantısına katıldı
Bakan Zeybekci ve Özlü, Denizli’de Ar-Ge tanıtım toplantısına katıldı
Ekonomi
Milano’da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Milano’da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Dünya
Güneş: “Bugün de rakipten üstündük”
Güneş: “Bugün de rakipten üstündük”
Spor
Biga’da 29 Ekim resepsiyonu
Biga’da 29 Ekim resepsiyonu
Yerel
Üzülmez: “Beşiktaş’ı 90 dakika tutmak kolay değil”
Üzülmez: “Beşiktaş’ı 90 dakika tutmak kolay değil”
Spor
Aliağa’da kaçak sigara operasyonunda 4 kişi yakalandı
Aliağa’da kaçak sigara operasyonunda 4 kişi yakalandı
Asayiş
Ergin Ataman:
Ergin Ataman: "Fenerbahçe bizden daha güçlü"
Spor
(Özel Haber) Ziynet Sali’den ‘Aleyna Tilki’ye destek
(Özel Haber) Ziynet Sali’den ‘Aleyna Tilki’ye destek
Magazin
Gıda Kümelerinin Etkinleştirilmesi Projesi Tanıtıldı
Gıda Kümelerinin Etkinleştirilmesi Projesi Tanıtıldı
Yerel
Ünlü baklavacı FETÖ soruşturmasında tutuklandı
Ünlü baklavacı FETÖ soruşturmasında tutuklandı
Asayiş
Milletvekili Fırat’an 29 Ekim mesajı
Milletvekili Fırat’an 29 Ekim mesajı
Yerel
Otomobilin çarptığı yaya yaralandı
Otomobilin çarptığı yaya yaralandı
Yerel

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR