Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Ekrem Tır
Başak Sürücü Kursu
Semir Eraslan
Brf Treyler
Olsan Ambalaj
İlhan Mobilya

ERDOĞAN, SAMSUNLULAR GECESİNE KATILDI

BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''BENİM SAMSUNLU KARDEŞİMİN, SİVASLI, ERZİNCANLI KARDEŞİMİN HIZLI TRENE BİNME HAKKI YOK MU? İŞTE ŞİMDİ BUNUN ADIMLARINI ATIYORUZ'

 Başbakan Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonundaki ''Büyük Samsun Buluşması''nda yaptığı konuşmada, Samsun'a son olarak, 22 Ağustosta halk oylaması mitingleri çerçevesinde gittiğini ve orada gerçekten muhteşem, coşkulu, samimi bir kalabalık tarafından ağırlandıklarını söyledi.
     12 Eylül halk oylamasında Samsun'un yüzde 67 oranında ''evet'' oyu vererek, miting alanındaki coşkusunu sandığa yansıttığını vurgulayan Erdoğan, hem Samsun'daki hem de İstanbul'daki Samsunlulara, değişime, ileri demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve büyük Türkiye idealine omuz verdikleri için şükranlarını sundu.
     Bu toplantıya Erzincan'dan geldiğini, orada ulaşımdan sağlığa varıncaya kadar çok farklı alanlardaki 81 eserin açılışını aynı anda tek merkezden gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     ''Orada da ifade ettim. Birinci Dünya Savaşı yıllarında Osmanlı askerleri, bizim dedelerimiz, farklı farklı cephelerde savaştılar, vatan topraklarını savundular, ama biz o savaşta çok büyük bir eksikliğin farkına vardık. Dünyada ulaşım imkanları, ulaştırma teknolojisi hızla gelişirken, maalesef Osmanlı son dönemde bu atılımı gerçekleştiremedi. İstanbul'dan Erzincan'a, Erzurum'a sevk edilen asker ve subaylarımız, Haydarpaşa'dan trene biniyor, 3 günde Niğde Ulukışla'ya varıyor, oradan da 900 kilometrelik bir yolu 52 gün boyunca yürüyerek katediyor ve zaman oluyor donuyorlardı.''
     Erdoğan, o dönemde İstanbul'un doğuyla Karadeniz'le bağlantısının gemilerle sağlandığını, ancak gemiler yabancı şirketlerin elinde olduğu için savaş sırasında Samsun'a, Trabzon'a sefer yapılamaz hale geldiğini söyledi.
     Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayısta Samsun'a nasıl çıktığını, hangi şartlar altında Samsun Limanı'na vardığını herkesin büyüklerinden de dinlediğini ve çok iyi bildiğini kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:
     ''Bandırma Vapuru'nun kaptanı Zincirdereli İsmail Hakkı, Samsun'a gitmek için yola çıktıklarını, Kız Kulesi açıklarında vapurun arandığını, düşman zırhlıları arasından geçerek Karadeniz'e ulaştıklarını ifade ediyor. 'Bunlar, hürriyet uğruna ölmeye karar verenleri anlayamazlar' diyor Hakkı Kaptan. 'Biz Anadolu'ya ne silah, ne cephane götürüyoruz. Biz Anadolu'ya ideali ve imanı götürüyoruz. Son hızımız olan 7 mil ile Karadeniz'in amansız dalgaları arasında yuvarlana yuvarlana İnebolu ve Sinop'a uğrayarak, bin türlü müşkülat içerisinde bir gün şafak vakti Samsun'a vardık' diyor, böyle anlatıyor. İşte bizim dedelerimiz bu çileyi çekti sevgili kardeşlerim. Bu ülkenin askeri, Mehmetimiz, bu ülkenin vatandaşı, yol yokluğunun, araç, tren, vapur eksikliğinin çilesini çok acı şekilde tecrübe etti.'' 
          Erdoğan, artık uçakla da Türkiye'nin dört bir yanına gidilebildiğini, kümes gibi terminal binalarının yerini, millete yakışan modern binaların aldığını söyledi.
     Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
     ''Burası çok önemli, George uçağa rahatlıkla biniyor, hızlı trenle gidebiliyor. Helga da biniyor. Benim Ahmet'im, Mehmet'im, Hasan'ım, Hüseyin'im niye binmesin? Ayşe, Fatma kardeşim niye binmesin? Ulaştırma Bakanımıza dedim ki 'Binali bey, bak bu havayolunu biz halkın yolu yapacağız. Bunu halkın yolu haline getirdiğimiz gün biz vazifemizi yapmış olacağız'. Şu anda benim vatandaşım artık uçağa biniyor. Bu hale geldi. Artık sadece kaymak tabaka değil, orta tabaka da uçağa biniyor, ama daha da iyi olacak. Daha ileri gideceğiz, inşallah bunu da başaracağız.''
     Göreve geldiklerinde dünyada ekonomik büyüklüğü 26. sırada olan Türkiye'nin şu anda 17. sırada bulunduğunu söyleyen Erdoğan, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümünde, yani 2023'te Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacaklarını belirtti.
     Erdoğan, ''Soruyorum ey Samsun, bu olur mu? Evet bu olacak. Hiç endişeniz olmasın. Bu ülkede biz birbirimize inanalım, güvenelim, nasıl ki 8 senede 9 basamak çıktıysak, 12 senede 7 basamağı hayli hayli çıkarız'' diye konuştu.
     Bu ülkede yolsuzluklar bittiği için bu aşamaya gelindiğine dikkati çeken Erdoğan, kendilerinden önceki iktidarın IMF'den 30 milyar dolar borç aldığını, kendileri iktidara geldiklerinde 23,5 milyar borç devraldıklarını aktardı.
     Bu borcun ödene ödene 5,5 milyar dolara indiğine işaret eden Erdoğan, ''Bazıları 'Biz sosyal demokratız' diyorlar. Ne olursan ol. Ne yaptın onu söyle?'' dedi.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidara geldiklerinde Merkez Bankasının döviz rezervinin 27,5 milyar dolar olduğunu, şimdi ise bu rakamı 82 milyar dolara yükselttiklerini ve altının buna dahil olmadığını söyledi.
     Göreve geldiklerinde yüzde 30 olan enflasyonun şimdi yüzde 4,2 olduğunu kaydeden Erdoğan, kamu net borç stokunu da yüzde 74'ten yüzde 45'e düşürdüklerini ifade etti.
     Erdoğan, o dönemde devletin borçlandığını, 100 liraya 64 lira faiz verildiğini, şimdi ise 100 liraya 6,8 lira ödediklerini belirtti.
     Artık güvenilen, inanılan bir Türkiye olduğuna işaret eden Erdoğan, 8 yılda küresel sermayeden Türkiye'ye yapılan yatırımın 58 milyar dolar olduğunu, kendilerinden önce Türkiye'ye yapılan yatırımın yılda 1 milyar doları geçmediğini bildirdi.
    
     -''BOLU DAĞI TÜNELİ HEP TARTIŞILIRDI''-
    
     Başbakan Erdoğan, geçmişte Bolu Dağı Tüneli'nin doğalgaz deposu veya patates deposu yapılması tartışmalarının yaşandığını anımsatarak, kendilerinin ise Bolu Dağı Tüneli'ni halkın ulaşımını rahatlatmak için tünel olarak bitireceklerini söylediklerini ve bunu bizzat takip ederek gerçekleştirdiklerini belirtti.
     Göreve geldiğinde Karadeniz sahil yolunun 15 yılda Samsun'dan Sarp'a yüzde 35'inin bitirildiğini kaydeden Erdoğan, orasını dönem sonuna kadar bitirmeye söz verdiklerini ve dönem sonuna kadar sahil yolunun yüzde 95'inin tamamlandığını hatırlattı. 
          Ankara-Samsun arasındaki yolda bir türlü bitmeyen inşaatı bitirdiklerini, şimdi sıranın Samsun-Sinop arasına geldiğini, süratle orasının da bitirileceğini belirten Erdoğan, şu anda Gerede-Mecitözü arasında devam eden inşaatların bulunduğunu, oranın da tamamlanmasıyla İstanbul'u bölünmüş yollarla Samsun'a kesintisiz bağlamış olacaklarını kaydetti.
     Erdoğan, 2002 yılına kadar Samsun'da sadece 120 kilometre bölünmüş yol varken, buna 8 yılda tam 160 kilometre ilave ettiklerini bildirdi.
     Samsun Havaalanının yolcu kapasitesinin yüzde 475 artış sağladığına, bunun Samsunlu vatandaşın da refahının arttığı anlamına geldiğine işaret eden Erdoğan, Samsun Havaalanının 2002'de 171 bin 600 olan yolcu sayısının da 2010'da 957 bin 250'ye yükseldiğini söyledi.
     Samsun Tekkeköy Mendirek ve Tersane Limanı inşaatını bu yıl sonu bitireceklerini ifade eden Erdoğan, sadece ulaştırma boyutuyla değil, başta eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere her alanda Samsun'a büyük yatırımlar yaptıklarını, Samsun'da tarıma tarihinin en büyük desteklerini sağladıklarını ve Bafra Ovası'nı Türkiye'nin önemli bir tarım merkezi haline getirdiklerini belirtti.
    
     -''ŞU ANDA 2023'Ü KONUŞUYORUZ''-
    
     Başbakan Erdoğan, ''Okullarımızla hastanelerimizle TOKİ konutlarıyla Samsun'u Karadeniz'in yıldız şehri haline getirdik ve Samsun'u bir marka şehre dönüştürüyoruz'' diye konuştu.
     Asla küçük düşünmediklerini kaydeden Erdoğan, ''Biz büyük düşünüyor, büyük hedefler belirliyor, o hedeflere ulaşmak için büyük adımlar atıyoruz. İşte şu anda 2023'ü konuşuyoruz. 12 yıl sonrasının Samsun'unu konuşuyoruz. 12 yıl sonraki, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümündeki Türkiye'yi konuşuyoruz ve bunu hep birlikte başaracağız'' dedi.

ERDOĞAN, SAMSUNLULAR GECESİNE KATILDI haberi 06.03.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Ulusal kategorisine Hatay  79010  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 79010
Kategori Ulusal
ŞehirHatay
  Vali Ata’dan Dörtyol ve Erzin İlçelerimize Ziyaret
  İlk olarak  Dörtyol ilçemize giden Vali Ata burada Kaymakamlık ziyaretinde bulundu. Kaymakamlık makamında Recep Soytürk ile bir süre sohbet eden Vali Ata daha sonra toplantı salonuna geçerek ilçenin genel durumu ve ilçede devam eden yatırımlar hakkında Kaymakam Soytürk’ten brifing aldı.    Kaymakamlık ziyaretinden sonra Vali Ata Dörtyol Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ile bir... 27.10.2016 00:00
  Hatay Genel 45Devamını oku
  VALİ ATA SAMANDAĞ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
  Samandağ Kaymakamlığı Hizmet binasının Önünde yapılan karşılamaya Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,Samandağ ilçe Emniyet Müdürü Namık Ayran,İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emrah Nergiz, Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Sinan Dündar , Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo,Samandağ İlçe Spor Ve Gençlik Müdürü Ceyhun Yılmaz,Sama... 27.10.2016 00:00
  Hatay Genel 75Devamını oku
  MELEKLER EUROLEAGUE’İN İLK MAÇINA ÇIKACAK
  Son olarak 24’üncü Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin şampiyonu Fenerbahçe’yi 55-60’lık skorla mağlup ederek kupayı müzesine götüren ve tarihinde bir ilke imza atan Hatay temsilcisi, geçen sezon ligde yakaladığı başarıyı Euroleague maçlarına da taşımak istiyor. ZORLU MÜCADELE 27 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ ANTAKYA KAPALI SPOR SALONU’NDA Toplamda 16 takımın müc... 27.10.2016 00:00
  Hatay Genel 545Devamını oku
  BAŞKAN SAVAŞ MAZMAN MEDYA GRUP RADYOLARINA KONUK OLACAK
  GÜNIŞIĞI RADYO PROGRAMI’NDA HATAY GÜNDEMİ ELE ALINACAK Mithat Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu ‘Günışığı Programı’nda gündeme dair gelişmeleri ve Hatay’ı ilgilendiren konuları detaylıca ele alacak olan Başkan Savaş, hemşehrilerine il genelinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler verecek. Başkan Savaş programda ayrıca, HBB’nin önemli projeleri ve nitelikli hizmetleri hakkında değerlendirmeler yapacak. PROGR... 27.10.2016 00:00
  Hatay Genel 595Devamını oku
  BAŞKAN SAVAŞ’TAN TÜRK METAL SENDİKASI’NA ZİYARET
  Gerçekleştirilen ziyarete Başkan Savaş’ın yanı sıra Türk Metal Sendikası İskenderun 1Nolu şube Başkanı Çakır Varan ve İskenderun Şubesi Başkanı Mevlüt Yıldız ve sendika üyeleri eşlik etti. ÇAKAR: İSKENDERUN’DA GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUĞU HİZMETLERDEN DOLAYI BAŞKANIMIZDAN OLDUKÇA MEMNUNUZ “Türk Metal Sendikası Türk-İş İl Temsilciliği İskenderun 1 No’lu Şube Başkanı Çakır Varan,” Hatay Büy&... 27.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 420Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6955Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4105Devamını oku
  Tıp Öğrencisi Tuğba Kazada Öldü
  Kaza,  kent merkezindeki Tayfur Sökmen Kampusu yakınlarında meydana geldi. MKÜ Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Tuğba Alaş'ın arkasında oturduğu, adı açıklanmayan arkadaşının kullandığı 31 AU 67 plakalı motosikte, hızlı olduğu iddia edilen M.K. yönetimindeki 01 VN 254 plakalı otomobil arkadan çarptı. Kazada, Tuğba Alaş olay yerinde yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.  Müzik t... 25.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3920Devamını oku
  GENÇ SERGEN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  Sergen Kuş’un intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor . Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sergen Kuş’un cenazesi Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesine götürüldüğü daha sonra Sutaşı Mahallesi Asri mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.... 28.09.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3850Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3290Devamını oku
PFDK’dan Galatasaray’a ceza yağdı
PFDK’dan Galatasaray’a ceza yağdı
Spor
Tokat Emniyet Müdürü Topaloğlu, görevine başladı
Tokat Emniyet Müdürü Topaloğlu, görevine başladı
Yerel
Çalımbay: “Doğru dürüst performans göremedim”
Çalımbay: “Doğru dürüst performans göremedim”
Spor
Osman Gökçek, ATO Başkanlığı’na adaylığını açıkladı
Osman Gökçek, ATO Başkanlığı’na adaylığını açıkladı
Genel
Demirtaş hakkında ’Cumhurbaşkanına hakaretten’ soruşturma açıldı
Demirtaş hakkında ’Cumhurbaşkanına hakaretten’ soruşturma açıldı
Asayiş
Bursa’da İnteraktif Pazarlama Zirvesi
Bursa’da İnteraktif Pazarlama Zirvesi
Ekonomi
Sosyal Güvenlik Kurumunda 31 ilin müdürü değişti
Sosyal Güvenlik Kurumunda 31 ilin müdürü değişti
Genel
Bursa Trafik Vakfı İl Emniyet Müdürlüğüne 4 Otomobil Hibe Etti
Bursa Trafik Vakfı İl Emniyet Müdürlüğüne 4 Otomobil Hibe Etti
Yerel
Gelin arabası otomobil ile çarpıştı: 6 yaralı
Gelin arabası otomobil ile çarpıştı: 6 yaralı
Asayiş
İlkadım Kadın Meclisi’nin yeni başkanı Halise Mutlu oldu
İlkadım Kadın Meclisi’nin yeni başkanı Halise Mutlu oldu
Yerel
Ellibaş Ortaokulu’nda ‘Zilsiz okul projesi’ uygulaması
Ellibaş Ortaokulu’nda ‘Zilsiz okul projesi’ uygulaması
Yerel
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş:
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş:
Politika
Okul sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı
Okul sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı
Yerel
Sapanca zabıtası fırın denetimlerini arttırdı
Sapanca zabıtası fırın denetimlerini arttırdı
Yerel
Milletvekili Dülger’den Cumhuriyetin 93. yıldönümü mesajı
Milletvekili Dülger’den Cumhuriyetin 93. yıldönümü mesajı
Yerel
Yeni Amasyaspor’da kupa hedefi üç büyükler
Yeni Amasyaspor’da kupa hedefi üç büyükler
Spor
Teleferik Projesi’ne Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan onay
Teleferik Projesi’ne Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan onay
Yerel
‘Topuklu Efe’ Federasyon Başkanı seçildi
‘Topuklu Efe’ Federasyon Başkanı seçildi
Yerel
Asgari ücret bin 300 TL’nin altına düşmeyecek
Asgari ücret bin 300 TL’nin altına düşmeyecek
Ekonomi
Yrd. Doç, Dr. Erenel:
Yrd. Doç, Dr. Erenel: "İstanbul depremi zamanla anlaşılacak"
Genel

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR