Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Semir Eraslan
Olsan Ambalaj
Brf Treyler

BAŞBAKAN ERDOĞAN, ESENBOĞA HAVALİMANI'NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

-ERDOĞAN: -''(İBRAHİM TATLISES'E SALDIRIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA) ÖYLE ZANNEDİYORUM Kİ BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE İNŞALLAH BİR NETİCE ALINACAKTIR'' -''(PARTİNİZDEN ADAY OLAYIM YA DA OLMAYAYIM ÖNEMLİ DEĞİL. BEN VE ETRAFIMDAKİ DOSTLARIM SİZİN DELİKANLI TAVRINIZI SEVİYORUZ. BÖYLE BİR BAŞBAKANIMIZ HİÇ OLMAMIŞTI. BAŞARINIZ DAİM OLSUN. SAYGILARIMLA. İBRAHİM TATLISES.) BU BANA GEÇTİĞİ MESAJDI'' -''NÜKLEER ENERJİYLE İLGİLİ ATACAĞIMIZ ADIM KONUSUNDA HERHANGİ BİR ASKIYA ALMA GİBİ ŞU ANDA DÜŞÜNCEMİZ VEYA BÖYLE BİR TAKVİM SÖZ KONUSU DEĞİL. TAKVİM ŞU ANDA İŞLİYOR'' -''RİSKİ OLMAYAN HİÇBİR YATIRIM YOKTUR. YANİ EVİNİZE AYGAZ TÜPÜ DE O ZAMAN KOYMAMAK GEREKİR VEYA BİR DOĞALGAZ HATTI ÇEKMEMEK GEREKİR VEYA ÜLKEDEN HAM PETROL HATTININ GEÇMEMESİ GEREKİR

Erdoğan, Rusya Federasyonu'na hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
     Başbakan Erdoğan, ''İbrahim Tatlıses'e yapılan saldırıyla ilgili bazı iddialar var. Ortağı olabilir deniyor, terör örgütü işaret ediliyor. Size gelen bilgiler nelerdir'' sorusu üzerine, şunları söyledi:
     ''İbrahim Bey ile ilgili süreçte olayın hemen ardından koruma müdürüm bana durumu bildirdi. O ondan itibaren biz Acıbadem Hastanesi ile sürekli irtibatta olduk. Biz irtibatları devam ettirirken beyin cerrahı hocamız henüz daha hastaneye intikal etmemişti. Arkadaşlar bize gerekli bilgileri verdiler. Ondan sonraki süreçte de kendilerinden sağolsun an be an bilgileri aldık.
     Tabii şu anda bugün de televizyonlarda açıklamaları var. Uyutulma süreci içerisinde. Tabii yapılan müdahale ile oradaki doktor arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar. Allah'tan temennimiz inşallah şifa bulmasıdır.
     İlginç olan şey de bir gün önce bana mesaj geçmişti. O mesajın üzerinde daha henüz değerlendirme fırsatı bulmadan böyle bir olayla karşı karşıya kaldı. 'Partinizden aday olayım ya da olmayayım önemli değil. Ben ve etrafımdaki dostlarım sizin delikanlı tavrınızı seviyoruz. Böyle bir başbakanımız hiç olmamıştı. Başarınız daim olsun. Saygılarımla. İbrahim Tatlıses.' Bu bana geçtiği mesajdı. Ben Allah'tan kendisine şifa diliyorum. Güvenlik güçlerimiz şu anda bayağı şeyi sıkıştırmış durumdalar. Öyle zannediyorum ki birkaç gün içerisinde inşallah bir netice alınacaktır.''
    
     -''KARDEŞİN KARDEŞİ VURDUĞU DEĞİL, BARIŞ İÇİNDE YAŞADIĞI BİR BAHREYN OLSUN''-
    
     Erdoğan, Suudi Arabistan askerlerinin Bahreyn'e girmesiyle ilgili soru üzerine de ''Tabii şu anda arzu edilmeyen gelişmeler var. Bizim temel ilkemiz de şu yatıyor: Biz yeni Kerbalalar yaşamak istemiyoruz. Kerbela'yı Şia mensubu kardeşlerim de çok iyi bilirler, biz de çok iyi biliriz. Ama Bahreyn'de şu andaki gelişmeler adeta buraya yönelik bir gelişmedir. Ve bunlar tabii bizi ciddi manada üzmektedir. Böyle bir şeyi yaşamak istemediğimiz için de ilgili olan bütün taraflarla görüşmeler yapıyoruz. Temennim odur ki, bu asker çıkarma eylemlerinin arkasından olumsuz gelişmeler olmasın. Ve bu iş barış içerisinde, kardeşin kardeşi vurduğu değil, barış içinde yaşadığı bir Bahreyn olsun, aynı şekilde bir Libya olsun. Libya'da da tabii durum aynı, Körfezin diğer ülkelerine, Cezayir'e, Fas'a bu şekilde sıçramasın ve bir an önce burada sonuca gidelim arzumuz budur'' diye konuştu.
     Başbakan Erdoğan, her baharda terör eylemlerinde ciddi artışlar meydana geldiğini ifade eden bir gazetecinin, ''Örgütün bu yönde açıklamaları var. Profesyonel hudut birlikleri konusunda bir gelişme var mı? TOKİ tarafından inşa edilen dayanıklı karakollar tamamlanma noktasına geldi mi'' sorusuna da şu yanıtı verdi:
     ''Hudut birlikleriyle ilgili adımlar zaten atıldı, çalışmalarımız devam ediyor. Karakollar noktasında TOKİ karakol yapım çalışmalarını sürdürüyor. TOKİ'nin bu çalışmalarının yanında yine özel olarak bu tür karakol yapımlarını devam ettiren Jandarma Kuvvetlerimizin koordinesinde ayrıca çalışmalar var. Tabii bu arada yine sınır boyunu mayınlardan temizleyerek oralarda çok daha farklı bir çalışmayı geliştirme noktasında atılan adımlar var. Bu da 2014 sonuna kadar bitirilecek. Bu konuda Milli Savunma Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Bir diğer adım da tabii, özellikle sınır boylarına yönelik yaptığımız daha farklı yatırımlarımız var. O yatırımlarımız da kararlı şekilde devam ediyor.''
     Başbakan Erdoğan, ''AK Parti'ye 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi için başvuran başörtülü kadın milletvekili aday adayları var. Bunlardan aday göstereceğiniz isimler var mı'' sorusu üzerine de ''Şu anda doğrusu kimler müracaat etti kimler etmedi bunların tablosunu henüz görmüş değilim'' dedi.
     Bu konuda 12 komisyon kurduklarını, bu komisyonların ilk etapta bir görüşmeleri olacağını anlatan Başbakan Erdoğan, ''Ardından bu komisyonlarımız 6'ya inecek ve 6 komisyonun, birinci etapta yapılacak görüşmelerden sonra ortaya çıkacak yine aday adayları üzerindeki çalışmalar olacak. Bu çalışmadan sonra biz, Türkiye genelinde bir kamuoyu araştırmasını da yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Bir ara çalışma da orada devam edecek. Ondan sonra da en üst komisyon dediğimiz, başkanlığımdaki çalışmayı yapacağız. Burada da yine genel başkan yardımcısı arkadaşlarım ve grup başkanvekili arkadaşlarımdan oluşan bir heyetle bu çalışmayı yapacağız. Bu çalışmanın sonucunda da nihai kararları vereceğiz. Ve orada tablo zaten ortaya çıkacak'' diye konuştu.
    
     -''YANİ BİZ KÖPRÜLERİ YAPMAYALIM MI?''-
    
     Japonya'daki depremin ardından nükleer sızıntıyla ilgili büyük endişe yaşandığını ifade eden bir gazetecinin, ''İsviçre, Almanya gibi bazı ülkeler de askıya alma, nükleer projeleri durdurma gibi kararları ardı ardına açıklıyorlar. Türkiye'nin nükleer projeleri askıya alma gibi bir düşüncesi var mı'' sorusuna, ''Şu anda bizim Rusya ile yaptığımız görüşmeler ve nükleer enerji ile ilgili atacağımız adım konusunda herhangi bir askıya alma gibi şu anda düşüncemiz veya böyle bir takvim söz konusu değil. Takvim şu anda işliyor ve bir an önce de biz programımızı gerçekleştirelim, bitirelim istiyoruz'' yanıtını verdi.
     Erdoğan, ''Büyük devletler bu tehditlere karşı hem planlarını gözden geçiriyorlar hem de bunun tehdit olması sebebiyle var olan nükleer tesislerini kapatma yoluna gidenler var. Bu tehditler tartışılırken ve Japonya'da durum bu iken biz bundan nasıl korunacağız'' sorusunu soran gazeteciye, ''Tehditlerden kastınız'' sorusunu yöneltti. Gazeteci de bunun üzerine, ''Başa gelebilecek böyle bir radyasyon sızıntısı, deprem sonucu ya da tsunami sonucu Japonya'da olan burada da meydana gelebilir'' dedi. Başbakan Erdoğan da ''Riski olmayan hiçbir yatırım yoktur. Yani evinize Aygaz tüpü de o zaman koymamak gerekir veya bir doğalgaz hattı çekmemek gerekir veya ülkeden ham petrol hattının geçmemesi gerekir. Şimdi bunlar hangisi olursa olsun herhangi bir tehditle ya da saldırıyla karşı karşıya kaldığı zaman bunların az veya çok bir bedeli olur. Bunların hepsi özellikle dünyada sanayileşme olsun, teknoloji olsun modern dünyanın bütün güzelliklerinin yanında bilelim ki birçok sıkıntıları da olacaktır. Yani kozmetik dünyanın içerisinde birçok sıkıntılar var. Ve bu kozmetik yaşamın içerisindeki sıkıntılar güzelliği getirirken bu güzelliğin yanında da bakıyorsunuz birçok sıkıntıları da getiriyor. Ama kimse ondan vazgeçmiyor. Yine kullanmaya devam ediyor. Bu ise çok daha farklı. Adeta bizim enerjideki sıkıntılarımızı büyük ölçüde aşmamıza vesile olacak. Ama böyle bir, Allah göstermesin fevkalade yüksek 8.9 büyüklüğündeki bir deprem bırakın nükleer enerjiyi, görüyorsunuz, televizyonlarda izliyoruz köprüler vesaire.. Yani biz köprüleri yapmayalım mı? Bütün o dev köprüler gördünüz gitti. Şimdi bizim 1. köprümüz, 2. köprümüz ne bileyim 3. köprü bunların hepsi hesapta. Bütün tedbirleri alacağız ve bu tedbirlerle de tabii bu tür adımları da atacağız'' diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, ESENBOĞA HAVALİMANI'NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ haberi 15.03.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Ulusal kategorisine Hatay  33360  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 33360
Kategori Ulusal
ŞehirHatay
  İnşaatta Tek Göz Oda
  Çocuklarının okuyup kendilerini kurtarabilmeleri için mücadele eden anne Armağan Yıldız, günübirlik işlerde çalışarak üç çocuğuna babalık da yapmaya çalışıyor. Yıldız ailesinin tek dileği, havaların soğumaya başlamasıyla sıkıntıları daha da artmadan kapısı ve penceresi olan sıcak bir yuva Anne Yıldız: "Bu şartlarda çocuklarımın ders çalıştığını görmek beni çok üzüyor"Lise &oum... 25.10.2016 00:00
  Hatay Genel 1125Devamını oku
  Tıp Öğrencisi Tuğba Kazada Öldü
  Kaza,  kent merkezindeki Tayfur Sökmen Kampusu yakınlarında meydana geldi. MKÜ Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Tuğba Alaş'ın arkasında oturduğu, adı açıklanmayan arkadaşının kullandığı 31 AU 67 plakalı motosikte, hızlı olduğu iddia edilen M.K. yönetimindeki 01 VN 254 plakalı otomobil arkadan çarptı. Kazada, Tuğba Alaş olay yerinde yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.  Müzik t... 25.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 2625Devamını oku
  Vali Ata’dan Hasan Kaya’ya İade-i Ziyaret
  Vali Ata, Hatay’ın kalkınma hızının artırılması için şehir-üniversite iş birliğinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyerek ilimizin ve üniversitemizin daha iyi yerlerde olabilmesi için el birliği ile çalışacaklarını ve Hatay Valisi olarak üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü P... 25.10.2016 00:00
  Hatay Genel 600Devamını oku
  Vali Ata PTT Heyetini Kabul Etti
  Vali Ata ziyarette yaptığı açıklamada, ülkemizin en köklü, en saygın kuruluşlarından biri olarak varlığını iki asra yakın bir süredir devam ettiren Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın milletimizin hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Vali Ata, ‘’Teknolojinin gelişmesi, iletişim, haberleşme, kamu ihtiyacı ve kamu hizmetinin çok değişik yöntemlerle karşılanır hale gelmesi PTT teşkilatımızın da son derece mo... 25.10.2016 00:00
  Hatay Genel 445Devamını oku
  13 ADET DÜKKÂN İHALE USULÜ KİRAYA VERİLECEK
  Kiralama ihalesinin 3 Kasım 2016 Perşembe günü saat 10.00 da başlayacağı, sıralama numarasına göre alınarak Antakya Belediye Başkanlığı’nda Encümen Toplantı Salonu’nda (Ana Hizmet Binası 1.Kat) yapılacağı vurgulandı. İsteklilerin, ihaleye ilişkin şartnameyi Antakya Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden ve www.antakya.bel.tr adresinden bedelsiz görebileceği ve ihaleye girebilecekleri belirtilirken, taşınmaz m... 25.10.2016 00:00
  Hatay Genel 775Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6740Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3975Devamını oku
  GENÇ SERGEN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  Sergen Kuş’un intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor . Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sergen Kuş’un cenazesi Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesine götürüldüğü daha sonra Sutaşı Mahallesi Asri mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.... 28.09.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3705Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3225Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2865Devamını oku
Arabanın içinde tabancayla vurulmuş halde bulundu
Arabanın içinde tabancayla vurulmuş halde bulundu
Asayiş
Belediye binasına jandarma ekipleri sevk edildi
Belediye binasına jandarma ekipleri sevk edildi
Asayiş
ÇTSO’dan ATSO’ya geçmiş olsun mesajı
ÇTSO’dan ATSO’ya geçmiş olsun mesajı
Yerel
AK Parti Muradiye İlçe Gençlik Kolları Başkanının evine saldırı
AK Parti Muradiye İlçe Gençlik Kolları Başkanının evine saldırı
Asayiş
Kırklareli’de Trafik Kazası: 1 Ölü 2 Yaralı
Kırklareli’de Trafik Kazası: 1 Ölü 2 Yaralı
Asayiş
Adana’da Orman Yangını
Adana’da Orman Yangını
Asayiş
Genç Üniversitelilere ilk ders 15 Temmuz
Genç Üniversitelilere ilk ders 15 Temmuz
Yerel
Üniversitede ‘Kore Tanıtım Günleri’
Üniversitede ‘Kore Tanıtım Günleri’
Yerel
Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB heyetini ağırladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB heyetini ağırladı
Politika
Kayseri’deki FETÖ/PDY soruşturması
Kayseri’deki FETÖ/PDY soruşturması
Asayiş
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından Kışanak ve Anlı açıklaması
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından Kışanak ve Anlı açıklaması
Genel
Anadolu Efes - CSKA Moskova maçının ardından
Anadolu Efes - CSKA Moskova maçının ardından
Spor
Galatasaray, Dersimspor’u 5 golle geçti
Galatasaray, Dersimspor’u 5 golle geçti
Spor
Hayrabolu Belediyesi’ne araç hibesi
Hayrabolu Belediyesi’ne araç hibesi
Yerel
Kışanak’ın evindeki arama sona erdi
Kışanak’ın evindeki arama sona erdi
Genel
Milli İrade Turnuvası sona erdi
Milli İrade Turnuvası sona erdi
Yerel
Türkiye Kupası’nda gruplara çıkan ilk takımlar belli oldu
Türkiye Kupası’nda gruplara çıkan ilk takımlar belli oldu
Spor
FETÖ kapsamında adliyeye sevk edilen 19 şahıstan 10’u tutuklandı
FETÖ kapsamında adliyeye sevk edilen 19 şahıstan 10’u tutuklandı
Asayiş
Muratbey Uşak, son çeyrekte dağıldı
Muratbey Uşak, son çeyrekte dağıldı
Yerel
Turkish Airlines Euroleague
Turkish Airlines Euroleague
Spor

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR