Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj
İlhan Mobilya
Brf Treyler
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİNDE

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: -''HER TÜRLÜ ŞİDDET VE TERÖRÜN KOL GEZDİĞİ, İNSAN HAKLARININ KARGA TULUMBA YERLERDE SÜRÜNDÜĞÜ, AYAKLARININ ALTINA CENNETİN VERİLDİĞİ KADINLARIMIZIN, ANNELERİMİZİN ACIMASIZCA ŞİDDET GÖRDÜĞÜ, İNSANİ VE DİNİ DEĞERLERİMİZİN YOZLAŞTIĞI VE SIRF MENFAAT ARACI HALİNE GETİRİLDİĞİ ÇAĞIMIZDA SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN O GÜZEL AHLAKINA DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR'' -''HZ. MUHAMMED KUL HAKKINDAN SAKINDIRIRDI, KUL HAKKI YİYENLERİN İFLAH OLMAYACAĞINI, ALLAH'IN BİLE KUL HAKKINA KARIŞMAYACAĞINI BUYURDU. HAKSIZ KAZANÇ VE SERVET EDİNMENİN, YALAN SÖYLEMENİN, EMANETE İHANET ETMENİN İSLAMLA BAĞDAŞMAYACAĞINI BİLDİRDİ''

Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığınca, ''Kutlu Doğum Haftası'' dolayısıyla Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen ''Hazreti Peygamber ve Merhamet Eğitimi'' konulu programda yaptığı konuşmada, İslam dininin barış anlamı taşıdığını, böylesine bir günde bir arada olmanın, huzura ermek anlamına geldiğini kaydetti.
     Mutluluğu bulmanın, huzura ermenin yolunun, insanların birbirini anlamasından, dayanışma içinde olmasından, yardımlaşmasından, kardeşçe kucaklaşmasından geçtiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Bunun için çok önemli ve büyük bir örneğimiz var, o örnek Hz. Peygamber'dir'' dedi.
     İslam dininin temel amacının, Allah'a ve ahiret inancına dayalı ahlaki bir toplum yaratmak olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed'in hayatının, İslam'ın bu temel mesajını insanlığa ulaştırmak üzere kurulu olduğunu söyledi.
    
     -''İSLAM, KULA KULLUĞU KALDIRMIŞTIR''-
    
     Hz. Muhammed'in en büyük zulüm olan şirki yıktığını, dünya tarihinin en büyük inkılabını gerçekleştirdiğini, Allah ile kul arasına giren tüm batıl inançları bertaraf ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''İslam yalnızca Allah'a tapan, yalnızca Allah'tan dileyen yüce bir inanışı getirmiştir. İslam, tevhidi yani tek ilahlı inancı yerleştirmiştir, kula kulluğu kaldırmıştır. Çocukluk yıllarından itibaren taşkın olmayan, kontrollü ve sakin bir ruh haline sahiptir. O, en zor anlarında dahi metanetini kaybetmeyecek kadar güçlü bir kişiliğe sahiptir. Baskının ve zulmün en şiddetli anlarında dahi onu yapanlara merhamet duyabilecek kadar engin bir bağışlama yetisine sahiptir.
     Sevgili peygamberimiz hiç öfkelenmezdi. Kendisinden unutamayacağı bir nasihat isteyen kişiye, 'Öfkelenme' demiştir ve 'Asıl pehlivan öfkesini yenendir' diye buyurmuştur. Hz. Muhammed, dünyada kimsenin eline geçmeyen muhteşem bir gücün içinde, kral gibi değil sade bir insan gibi yaşamıştır. Dünyayı bir misafirhane olarak gördü ve misafir gibi yaşadı. O sade hayatı içinde hem bir öğretmen, hem adil bir hakim, iyi bir eş, anlayışlı bir baba, sorumlu bir devlet adamı ve çoğunlukla yoksul bir Medineli vatandaş gibi yaşadı.''
 
      
     -''KUL HAKKINDAN SAKINIRDI''-
    
     Hz. Muhammed'in gayet mütevazı bir hayatı olduğunu, büyüklenmenin ve kibirlenmenin dışında bir yaşam sürdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, ''Hz. Muhammed kul hakkından sakındırırdı, kul hakkı yiyenlerin iflah olmayacağını, Allah'ın bile kul hakkına karışmayacağını buyurdu. Haksız kazanç ve servet edinmenin, yalan söylemenin, emanete ihanet etmenin İslamla bağdaşmayacağını bildirdi'' diye konuştu.
     Hz. Muhammed'in ahlakının Kur'an-ı Kerim olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
     ''Her türlü şiddet ve terörün kol gezdiği, insan haklarının karga tulumba yerlerde süründüğü, ayaklarının altına cennetin verildiği kadınlarımızın, annelerimizin acımasızca şiddet gördüğü, insani ve dini değerlerimizin yozlaştığı ve sırf menfaat aracı getirildiği çağımızda sevgili peygamberimizin o güzel ahlakına daha çok ihtiyacımız var.
     O, savaş dışında hiç kimseye el kaldırmamıştır. Kadınları ve erkekleri insanlık meyvesinin tam ve eşit şekilde birer yarısı gibi görmüştür. O güzel bir eşti. Mal, mülk ve dünyalıkta gözü olmadığını ifade ederek, halkın refahını düşünmüştür ve asla servet edinmemiştir.''
    
     -''EMEĞE DEĞER VERİRDİ''-
    
     Kılıçdaroğlu, Hz Muhammed'in emeğe değer verdiğini, ''İşçiye alnının teri kurumadan ücretini veriniz'' dediğini, hayatında öptüğü birkaç elden birisinin de işçinin eli olduğunu söyledi.
     Hz Muhammed'in çevrecilikte de önder olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Belki de tarihte ilk kez milli park ve sit alanı ilan eden kişiydi'' dedi.
     Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed'in veda hutbesinin, temel hak ve özgürlükler açısından çok önemli olduğunu dile getirerek, ''Bu meşhur hutbede her ferdin temel hak ve hürriyete sahip bulunduğu, insanların Adem'in çocukları olduğu ve evrensel insan kardeşliğinin tesis edildiği, ırk, renk ve sınıf üstünlüğü reddedilerek tüm insanların eşit olduğu vurgulanmıştır'' şeklinde konuştu.
     Bu hakların başında düşünce ve inanç özgürlüğünün bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, ''Allah insanları düşünmeye davet eder. Düşünmek Allah'ın bahşettiği en değerli özelliktir. Düşünce ve inanç özgürlüklerinin önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır'' dedi.
 
 
     
     -''DÜNYA LİDERİYDİ''-
    
     Hz. Muhammed'in hayvanların da koruyucusu ve dostu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Güzel dinimiz ve sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed hayvanlara da iyilik ve sevecenlikle davranırdı'' dedi.
     Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed'in bir dünya lideri olduğunu vurgulayarak, ''Onun peygamberliğini ve İslamiyeti yayma konusundaki çabası mucize gibi bir olaydı. Onun liderliğine hayran olanlar yalnızca İslam dünyası değil, Batı'nın önde gelen düşünürleri, siyaset adamları, yazarlar onun liderliğine hayran olmuşlardır'' diye konuştu.
     Bu haftanın aynı zamanda Şehitler Haftası olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Ecdadımız Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi' inancıyla canlarını, kanlarını feda ettiler. Asla sen-ben davası gütmediler. Tek vücut, tek yürek oldular. Sünni, Alevi, Türk, Kürt hepsi şehadet şerbetini içerek bu cennet vatanı bize emanet ettiler'' dedi.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİNDE haberi 15.04.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Ulusal kategorisine Hatay  41295  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 41295
Kategori Ulusal
ŞehirHatay
  Esad rejimi çadır kente saldırdı
  Akşam saatlerinde Türkiye sınırına sıfır noktasında bulunan Ayn el beyda kampına saldıran rejim güçleri top atışı yaptıkları kampta kalan 6 sivili yaraladı.Saldırı sonucunda yaralanan 4’ü çocuk 6 sivil bölge bulunan sahra hastanelerinde tedavi altına alındı.... 23.10.2016 17:58
  Hatay Asayiş 65Devamını oku
  Şair Rıza Polat Akkoyunlu vefatının 46. yılında anıldı
  Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce Dörtyol Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen anma etkinliğinde Şair Rıza Polat Akkoyunlu’nun kişiliği hayatı ve yaşamından kesitler anlatıldı.Anma etkinliğine katılan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, burada konuşmada eserleri yaşamı ve çalışmalarıyla Türkiye’ye malolmuş olan Şair Akkoyunlu’yu anma etkinliğini ilçelerinde yapılmasından dolayı memnunluk duyduğunu belirtti. Toksoy, Şair Rıza Polat Akkoyunlu’nun isminin yaşatılması için ilçede bir... 23.10.2016 16:34
  Hatay Yerel 55Devamını oku
  Hatay’ın Yayladağı kırsalına top mermisi düştü
  Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinden itibaren muhaliflerin kontrolündeki Lazkiye ve İdlib kırsalına saldırı başlatan Esad rejimine ait birliklerin attığı top mermisi, ilçenin Belengöz mevkisine düştü.3. Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı birliklerin, merminin atıldığı bölgeye misliyle atış yaptığı bildirildi.... 23.10.2016 14:50
  Hatay Genel 60Devamını oku
  Kapışmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası Hatay’da başladı
  Hatay’dan düzenlenen ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından 15 Temmuz Şehitleri ve Astsubay Ömer Halisdemir anısına yapılan Kapışmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası’na 450 sporcu katılacak.Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Genel Başkanı Alpaslan Ceylan yaptığı açıklamada, "Biz sporumuzu tarihimizle, kültürümüzle birleştirdiğimizi ifade ediyoruz. Bu gençlere Ömer Halisdemir gibi kahramanları tanıtmak amacındayız" dedi."Tarihimizi gençlerimizin kafalarına nakşetmek ist... 23.10.2016 14:19
  Hatay Spor 65Devamını oku
  Hatay’da kupa coşkusu
  Antakya Cumhuriyet meydanında Kolpa grubunun konseriyle başlayan kutlamada konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Takımımız Hatay tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandı bizler de bundan dolayı gururuyuz ve mutluyuz" dedi.Takımlarının 2010 yılında Antakya Belediyesi iken kurduklarını belirten Başkan Savaş, ”Biz sadece basketbolda değil, tüm branşlarda birinci olmak için yola çıktık. Diğer branşlarda da birçok başarı elde ettik ama Hatay tarihinde ilk defa Cumhurbaş... 22.10.2016 23:05
  Hatay Spor 100Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6410Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3905Devamını oku
  GENÇ SERGEN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  Sergen Kuş’un intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor . Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sergen Kuş’un cenazesi Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesine götürüldüğü daha sonra Sutaşı Mahallesi Asri mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.... 28.09.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3605Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3145Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2640Devamını oku
Fetullah Gülen’in yeğeni İzmir’de yakalandı
Fetullah Gülen’in yeğeni İzmir’de yakalandı
Asayiş
İzmir’de bir kadın, eski sevgilisi tarafından öldürüldü
İzmir’de bir kadın, eski sevgilisi tarafından öldürüldü
Asayiş
Kütahya’da maganda kurşunu: 1 yaralı
Kütahya’da maganda kurşunu: 1 yaralı
Asayiş
Özalan: “Başkanımız takımı sahadan çekmemi istedi”
Özalan: “Başkanımız takımı sahadan çekmemi istedi”
Spor
En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Menderes Samancılar: “Ödülümü çocukları kıyılara vurulan Suriyeli komşularımıza adadım”
En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Menderes Samancılar: “Ödülümü çocukları kıyılara vurulan Suriyeli komşularımıza adadım”
Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya rekortmeni Encümen’i kutladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya rekortmeni Encümen’i kutladı
Politika
Candaş Işık:
Candaş Işık: "Caner, hemen ameliyat olacak"
Spor
Karşıya geçmeye çalışan yaşlı kadına çarpan otomobil elektrik direğine çarptı, diğer otomobil ise ters döndü
Karşıya geçmeye çalışan yaşlı kadına çarpan otomobil elektrik direğine çarptı, diğer otomobil ise ters döndü
Asayiş
Su kanalında ceset bulundu
Su kanalında ceset bulundu
Asayiş
Şenol Güneş: “Rıza bunu çok yapıyor”
Şenol Güneş: “Rıza bunu çok yapıyor”
Spor
Altın Portakal ödülleri sahiplerini buldu
Altın Portakal ödülleri sahiplerini buldu
Magazin
Maç sonrası taraftar birbirine girdi
Maç sonrası taraftar birbirine girdi
Asayiş
Eskişehirspor’un 3 puanı silinecek
Eskişehirspor’un 3 puanı silinecek
Spor
Başbakan Yardımcısı Canikli: “Artık hiç kimse bölgede Türkiye’yi hesaba katmadan istediği gibi at oynatamaz
Başbakan Yardımcısı Canikli: “Artık hiç kimse bölgede Türkiye’yi hesaba katmadan istediği gibi at oynatamaz"
Politika
TFF 1. Lig
TFF 1. Lig
Spor
Beşiktaş’ta Caner Erkin şoku
Beşiktaş’ta Caner Erkin şoku
Spor
53. Uluslararası Altın Portakal ödülleri sahiplerini buldu
53. Uluslararası Altın Portakal ödülleri sahiplerini buldu
Magazin
Su deposunun borusuna kendini asarak intihar etti
Su deposunun borusuna kendini asarak intihar etti
Asayiş
Diyarbakırlı şehit, Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi
Diyarbakırlı şehit, Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi
Genel
Rıza Çalımbay’dan hakeme sitem: “Büyük maçları korkaklar değil…”
Rıza Çalımbay’dan hakeme sitem: “Büyük maçları korkaklar değil…”
Spor

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR