Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Brf Treyler
Olsan Ambalaj
Başak Sürücü Kursu
Semir Eraslan
Ekrem Tır
İlhan Mobilya

AK PARTİ SEÇİM BEYANNAMESİ

- AK Parti'nin ''Türkiye Hazır Hedef 2023'' başlıklı seçim beyannamesi ''ileri demokrasi, büyük ekonomi, güçlü toplum, yaşanabilir çevre ve marka şehirler, lider ülke'' konulu beş başlıktan ve 150 sayfadan oluşuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesi kitapçığına yazdığı önsözde yolsuzluğa geçit vermeyen, yasaklara tahammül etmeyen, yoksullukla tam bir mücadele sergileyen AK Parti'nin Türkiye'ye ilkler yaşattığını ifade etti.
     Erdoğan, 12 Haziran seçimlerine giderken güçlerini, heyecanlarını, enerjilerini milletten aldıklarını, milletin hayır duaları ile bugün çok daha geniş ufuklara yelken açtıklarını belirterek ''Elinizdeki beyanname gelecek tasavvurumuzun, Türkiye için tahayyül ettiğimiz ufkun, belirlediğimiz hedeflerin bir yol haritasıdır'' dedi.
     Beyannamenin ''İleri Demokrasi'' başlıklı bölümünde yeni anayasaya ilişkin değerledirmeler yer alırken, yeni anayasanın demokratik ve katılımcı yöntemlerle hazırlanacağı belirtildi.
     En aykırı seslerin bile kamusal alanda kendisine yer bulacağı kaydedilen beyannamede, ''TBMM yeni anayasa yapma yetkisine sahiptir. Anayasa'nın 175. maddesinde anayasanın nasıl değişeceği açıkca yazılıdır. Değiştirecek organ da TBMM'dir. Anayasayı değiştiren organ yeni bir anayasa da yapabilir. Dolayısıyla yeni anayasanın parlamentonun yapabilmesinin önünde hiçbir hukuki ve siyasi engel yoktur'' ifadeleri yer aldı.
     Türkiye'de her 100 bin kişiye düşen hakim, savcı sayısının 9 olduğu belirtilen beyannamede bu rakamın ortalama 20 hakim savcıya yükseltileceği kaydedildi.
     Beyannamede güvenlik görevlilerinin sayısının Avrupa Birliği (AB) uygulamalarına paralel olarak 250 kişiye 1 güvenlik görevlisi düşecek şekilde düzenleneceği ifade edildi.
     ''Büyük Ekonomi'' başlıkla bölümde ise KİT'lerde yeni bir yönetim modelinin hayata geçirileceği ifade edilerek, ''KİT'lerde hesap verilebilirliği, şeffaflığı, karar alma süreçlerinde esnekliği ve stratejik yönetim anlayışını esas alan yeni bir düzenleme yapılacağı kaydedildi.
     Para politikasına ilişkin olarak da enflasyon hedeflemesinin temel para politikası rejimi olmaya devam edeceği, enflasyon hedeflerinin Hükümet ve Merkez Bankası tarafından 3 yıllık vadede belirleneceği ve dalgalı döviz kuru rejiminin uygulamasının sürdürüleceği vurgulandı.
     KOBİ'lerin borsalara açılma faaliyetlerinin destekleneceği belirtilen beyannamede ARGE, inovasyon ve endüstriyel uygulama projelerine 1 milyon liraya varan destekler verileceği bildirildi.
     Beyannamede, 2023'te kendi milli tüfeğini, topunu, tankını, helikopterini, uçağını, insansız hava araçlarını, uydularını tasarlayan ve üreten bir Türkiye'nin hedeflendiği vurgulandı.
     2023 yılında yurt dışı müteahhitlik hizmetleri iş hacminin 100 milyar dolara yükseltilmesinin hedeflendiğine dikkat çekilen beyannamede, turizmde 1 milyon yatak sayısının 1,5 milyona, 25 olan marina saysının 65'e çıkartılacağı anlatıldı.
     Beyannamede, ''varış noktası yöntemine'' ağırlık verilerek golf, kış, dağ, termal, yaz, kongre turizmi ve eko turizmin yaygınlaştırılacağı ve turizm kentlerinin oluşturulacağı kaydedildi.
    
     -ENERJİDE 2023 HEDEFLERİ-
    
     Enerjide 2023 hedefleri çerçevesinde Türkiye'de ''enerji borsası'' kurulmasına yönelik çalışmalar yapılacağı belirtilen beyannamede, Mersin-Akkuyu ve Sinop'ta toplam 10 bin MW gücünde 8 adet nükleer reaktör devreye alınacağı ayrıca 5 bin MW gücünde 4 adet reaktörün inşasına başlanacağı kaydedildi.
     Rüzgar enerjisinde kurulu gücün 20 bin MW'a çıkarılacağı bildirilen beyannamede, güneş enerjisinden elektrik üretim alanında Türkiye'nin ilk on ülke arasına girmesinin hedeflendiği anlatıldı. Halen 50 bin MW kurulu gücün 2023 yılında 125 MW'a çıkarılmasının hedeflendiği bildirildi.
     Beyannamede, elektrik dağıtımında kayıp-kaçak oranı yüzde 5'in altına indirileceği, doğalgazda arz güvenliğinin sağlanabilmesi için 2.6 milyar metreküp olan depolama kapasitesinin 5 milyar metreküpe çıkarılacağı ve bu çerçevede başta Tuz Gölü'nde olmak üzere depolama tesisleri yapılacağı kaydedildi.
     ''2023 yılında Türkiye'nin günlük 1 milyon 250 bin varilin üzerinde ham petrol ve 200 milyon metreküp üzerinde doğalgaza ihtiyacı olacaktır'' ifadesinin yer aldığı beyannamede, bor ihracatının 2023 yılında 2,5 milyar dolara çıkartılacağı kaydedildi.
    
     -İSTANBUL'A 6 YENİ HAVAALANI-
    
     Trafik kazalarında can kaybının AB ortalamalarına indirileceği kaydedilen beyannamede, yapılacak yeni havaalanları ile yılda 165 milyon olan havayolu yolcu kapasitesinin 400 milyona çıkarılacağı belirtildi.
     İstanbul'a en az 60 milyon yolcu kapasiteli 1, 30 milyon yolcu kapasiteli 2, 15 milyon yolcu kapasiteli 3 olmak üzere toplam 6 yeni havaalanı yapılacak.
     Sivil hava taşımacılığı filosu 200'ü bölgesel uçak olacak şekilde 750 uçaklı bir filoya ulaştırılacak.
     2019 yılına kadar uzaydaki uydu filosu en az 2 tanesi yerli olmak üzere toplam 7 uyduya yükseltilecek. Yüksek hızlı geniş bant erişim altyapısı yaygınlaştırılacak, abone sayısı 30 milyona ulaştırılacak.
    
     -GÜÇLÜ TOPLUM-
    
     2015 yılında bir aile hekimine düşen kişi sayının 3 bin 200'e, 2019'da 2 bin 550'ye, 2023'te ise 2 bine düşürüleceği ifade edilen beyannamede, yüz binde 16 seviyesindeki hamileliğe bağlı anne ölüm oranının 2015'te yüz binde 10'a, 2023'te yüz binde 6'ya düşürüleceğinin hedeflendiği kaydedildi.
     Beyannamede, bugün binde 10 seviyesinde olan bebek ölüm oranının da 2015'te binde 7, 2019'da binde 6 ve 2023'te de binde 5'in altına indirileceği belirtildi.
     15 yaşın üstünde her yüz kişiden 27'sinin sigara içtiği belirtilen beyannamede, ''Bunu 2015'te yüzde 23'ün, 2019'da yüzde 19'un, 2023'te de yüzde 15'in altına indireceğiz'' denilen beyannamede, her yüz yetişkinin 32'sinin obez olduğu, bu oranın 2015'te 30'a, 2019'da 25'e ve 2023'te 20'nin altına indirileceği anlatıldı.
     Devlet Tiyatrolarına AK Parti iktidarı döneminde 35 yeni sahne kazandırıldığı hatırlatılan beyannamede, özel tiyatrolara verilen desteğin 8,5 yılda dört kat artığına dikkat çekildi.
     Beyannamede, 2015 yılına kadar günlük kazancı 2.15 doların altında, 2019 yılına kadar da 4.3 doların altında olan kimsenin bulunmayacağı kaydedildi.
    
     -YAŞANABİLİR ÇEVRE VE MARKA ŞEHİRLER-
    
     ''Yaşanabilir Çevre ve Marka Şehirler' başlıklı bölümde de orman alanlarının 23.3 milyon hektara ulaştırılması, milli park sayısının 50'ye, tabiat parkı sayısının 55'e, kent ormanı sayısının ise 2 katına çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi.
     Yerleşim ve şehircilik açısından uygun olmayan şehirleri yenilemek için 10 yeni şehir kurulacağı belirtilen beyannamede İstanbul'un 20 milyon turisti ağırlayan önemli bir turist merkezi haline gelebilmesi için yatak kapasitesinin 250 bine ulaştırılacağı bildirildi.
     ''Lider Ülke'' başlıklı son bölümde ise AB, Kıbrıs, ABD, Balkanlar, Ortadoğu, Rusya ve Kafkaslar, Ortasya ve Türk Cumhuriyetleri, Afrika, Latin Amerika ile ilişkilere değinildi.
     AB ile ilişkiler kısmında, bazı Avrupa ülkelerinin haksız ve temelsiz muhalefetine rağmen AK Parti'nin AB'ye tam üyelik yolunda gereken adamları atmaya devam edeceği belirtildi.

AK PARTİ SEÇİM BEYANNAMESİ haberi 17.04.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Ulusal kategorisine Hatay  56860  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 56860
Kategori Ulusal
ŞehirHatay
  HZ.HIDIR İLE HZ.MUSA'NIN KUTSAL BULUŞMASI
  Başkan Nehir, Topluma mal olmuş isimlerin soyut yada somut heykel çalışmalarının yapılması yönünde çabalarının süreceği ile birlikte uğur mumcu heykelinin de bitme aşamasında olduğu müjdesini verdi. Deniz Sitesinde bulunan uğur mumcu caddesinin girişine sütunların yerleştirildiğini  ve en kısa zamanda sütunların önünde yapılan kaidenin üstüne Uğur Mumcu heykelinin yerleştirileceğini ifade etti. HZ.HIDIR İLE HZ.M... 28.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 45Devamını oku
  İHH ve Katar Raf Kurumu Suriye’de köy inşa ediyor
  İç savaşın başladığı günden bu yana birçok yardım çalışması gerçekleştiren İHH’nin en fazla yardım yaptığı alanlardan birinin de mesken alanları olduğunu belirten İHH Hatay Ofisi Suriye Çalışmaları Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, bu kapsamda Suriye içerisinde yapılan konteyner ve çadır kentlerde dönemsel olarak değişmekle birlikte yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığını söyledi. Karacaoğlu, “İHH son olarak, barınma yardımları kapsamında yetim ailelerinin kalacağı, ilk etabında 100 evden oluşan köy... 28.10.2016 16:44
  Hatay Genel 45Devamını oku
  DİKKAT PAZAR GÜNÜ ELEKTRİK KESİNTİSİ VAR
  Hatay’ın Antakya İlçesi Kışla Saray, Bağrıyanık, Gazi, Havuzlar, Şirince, Aydınlıkevler, Cumhuriyet, Kuyulu, Dutdibi, Fevzi Çakmak ve Kocaabdi Mahalleleri ile Hatay Valiliği, Vilayet Karakolu ve Özel İdare Müdürlüğüne 6:30-8:30 saatleri arasında Scada altyapı çalışması nedeniyle enerji verilemeyecektir.  Hatay’ın Defne İlçesi Sümerler, Dursunlu, Akdeniz, Elektrik ve Armutlu Mahalleleri ile... 28.10.2016 00:00
  Hatay Genel 580Devamını oku
  SODESLE KADINLAR HAYATA ATILIYOR
  Arya Çocuk Bakıcılığı Kursu Projesinde 20 kadına çocuk bakıcılığı gelişimi eğitimi sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü onaylı sertifikaları düzenlenen törenle verildi. İpek Düğün Salonunda düzenlenen sertifika töreninde Hatay Sosyal Kalkınma Derneği Başkanı, Dr. Alim Koray Cengiz, Dernek üyeleri ve kursiyerler katıldı. Yrd. Doç. Dr. Alim Koray Cengiz’in  başkanı olduğu Hatay Sosyal ve Kült&uu... 28.10.2016 00:00
  Hatay Genel 320Devamını oku
  ÜCRETSİZ KLARNET KURSU İÇİN KAYITLAR BAŞLADI
  Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin büyük önem verdiği sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çatısı altında kurulan Gençlik Merkezimiz geleceğimizin teminatı gençlere yönelik hizmet üretmeye devam ediyor. Bünyesinde verilen kurslara her geçen gün bir yenisini ekleyen Gençlik Merkezi bu kez de Klarnet enstr&u... 28.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 455Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 7030Devamını oku
  Tıp Öğrencisi Tuğba Kazada Öldü
  Kaza,  kent merkezindeki Tayfur Sökmen Kampusu yakınlarında meydana geldi. MKÜ Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Tuğba Alaş'ın arkasında oturduğu, adı açıklanmayan arkadaşının kullandığı 31 AU 67 plakalı motosikte, hızlı olduğu iddia edilen M.K. yönetimindeki 01 VN 254 plakalı otomobil arkadan çarptı. Kazada, Tuğba Alaş olay yerinde yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.  Müzik t... 25.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4180Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4145Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3360Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2910Devamını oku
Spor Toto 2. Lig
Spor Toto 2. Lig
Spor
Bakan Soylu’yu görmek isteyen vatandaşlar izdihama yol açtı
Bakan Soylu’yu görmek isteyen vatandaşlar izdihama yol açtı
Politika
Tecavüz edilerek öldürülen 16 yaşındaki Sezgi’nin davası 23 Aralık’a ertelendi
Tecavüz edilerek öldürülen 16 yaşındaki Sezgi’nin davası 23 Aralık’a ertelendi
Asayiş
Otobüste hemşireye tekme atan saldırgan yeniden gözaltında
Otobüste hemşireye tekme atan saldırgan yeniden gözaltında
Asayiş
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Yerel
Kamyonun çarptığı ayı yavrusu telef oldu
Kamyonun çarptığı ayı yavrusu telef oldu
Yerel
Yeni Malatyaspor, Elazığ’a uğurlandı
Yeni Malatyaspor, Elazığ’a uğurlandı
Spor
Türkiye Ralli Şampiyonası Seyirci Özel etabıyla başladı
Türkiye Ralli Şampiyonası Seyirci Özel etabıyla başladı
Spor
Mücahit Yanılmaz:
Mücahit Yanılmaz: "Elazığspor’a verilen ceza hak edilmiş bir ceza değil"
Spor
Kokoreçe kadın eli değdi
Kokoreçe kadın eli değdi
Yerel
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: “Ay yıldız ile düşman olursanız, bu düşmanlık size kaybettirir”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: “Ay yıldız ile düşman olursanız, bu düşmanlık size kaybettirir”
Politika
Erzincan da Cumhuriyet koşusu
Erzincan da Cumhuriyet koşusu
Yerel
Erzincan da Cumhuriyet bayramı törenleri başladı
Erzincan da Cumhuriyet bayramı törenleri başladı
Yerel
Erzincan Emniyet Müdürü İnci’den veda mesajı
Erzincan Emniyet Müdürü İnci’den veda mesajı
Yerel
Şehit oğlunu asker selamı ile uğurladı
Şehit oğlunu asker selamı ile uğurladı
Genel
Yusuf Şimşek, imzayı attı
Yusuf Şimşek, imzayı attı
Spor
Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar’a 5 yatırım müjdesi verdi
Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar’a 5 yatırım müjdesi verdi
Politika
Öğrenciler cumhuriyet ağacı yaptı
Öğrenciler cumhuriyet ağacı yaptı
Yerel
Nergis lezzeti Yöresel Ürünler Fuarı’nda
Nergis lezzeti Yöresel Ürünler Fuarı’nda
Yerel
Bursa’da cumhuriyetin kazanımları konuşuldu
Bursa’da cumhuriyetin kazanımları konuşuldu
Yerel

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR