Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Brf Treyler
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Olsan Ambalaj
Başak Sürücü Kursu
Ekrem Tır

Adalet Bakanı Erginin Hatay ziyareti.

Adalet Bakanı Ergin, Hatay'da: -''Allah'ın izniyle artık bu sürecin sonunda, 12-14 ayda temyiz süresi de dahil davalar sona erecek'' -''(Hrant Dink'in öldürülmesi) o tetiği çeken, çektiren ellerin arkasında olanlar, 1955'te İstanbul'daki olayları yapanlarla aynı eller''

Adalet Bakanı Erginin Hatay ziyareti.
Adalet Bakanı Erginin Hatay ziyareti.
Adalet Bakanı Erginin Hatay ziyareti.
Adalet Bakanı Erginin Hatay ziyareti.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 4-5 yıl süren ve bitmeyen davaların, artık tarihe karışacağını belirterek, ''Allah'ın izniyle artık bu sürecin sonunda, 12-14 ayda, temyiz süresi de dahil davalar sona erecek'' dedi.
     Ergin, Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salonda AK Parti İl Kadın Kollarının 3. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, AK Parti iktidarındaki 10 yıllık sürede önemli mesafe kat ettiğini söyledi.
     Milli gelir ve ihracatın arttığı ülkede, insanların geleceğe güvenle bakmaya başladığını vurgulayan Bakan Ergin, Türkiye'nin ekonomik çalkantılarla boğuştuğu, milletin geleceğe ümitsizce baktığı bir dönemde, AK Partinin kurulduğunu ve 'aydınlığa açık, karanlığa kapalı' sloganıyla yola çıktıklarını ifade etti.
     Ergin, bu sürede ülkede, havaalanlarından hastanelere, adalet saraylarından duble yollara, limanlara kadar çok önemli hizmetlere imza atıldığını bildirerek, Türkiye'nin 2011 yılında dünyanın en çok büyüyen ülkesi durumuna geldiğini kaydetti.
     AK Partinin, gerçekleştirdiği hizmetlerin yanı sıra egemenliği millete teslim etmesinin de önemini vurgulayan Ergin, şöyle konuştu:
     ''AK Parti 2002'de iş başına geldiğinde, egemenliği gerçek sahibine teslim edebilmek için kolları sıvadı, var gücüyle çalıştı. Millete rağmen, vesayet uygulamaya çalışanların müdahale kanallarını tıkamaya başladı. Aziz milletimiz, 3 Kasım 2002, 2004, 2007, 2009, 2011 seçimleri ve iki referandumla kendisi için bedel ödeyen, milletinin önünü, yolun açmak için kendisini ortaya koyan bu siyasi harekete hep destek verdi, duacı oldu. O sayededir ki bugün, çocuklarımıza İnşallah sürdürülebilir bir demokrasi armağan etmenin eşiğindeyiz.
     İnşallah kalıcı bir demokrasiyi bizden sonraki kuşaklara bırakabilmenin kıvancını, onurunu beraberce yaşayacağız. Bu millete kasteden, milletin iradesini askıya alan müdahale sahipleri, tuzak, komplo kuranlar, müdahale zemini oluşturmak için, milletin birbirini kırmasından hiçbir endişe duymayanlar, akan kanlardan yüreği sızlamayanlar... Hangi birini söyleyeyim. 1955, İstanbul'da 6-7 Eylül olayları, Rum azınlığa karşı yapılan saldırılar ve o halkayla devam eden olaylar sonrasında 1960 darbesi, 1971 öncesi organize edilen öğrenci hareketleri ve 1971 askeri müdahalesi. 1970 ile 1980 arasında katledilen binlerce gencimiz. Vurdurtulan, öldürtülen gençlerimiz... Bu ülkenin evlatları, canları toprağa düştü. Taksim meydanında öldürülen kişilerimiz. Kahramanmaraş'ta, Çorum'da acımasızca toprağa düşürülen canlarımız. Sivas'ta, Başbağlar'da yapılan insanlık dışı muamelelerle toprağa düşürülen insanımız. En son danıştay saldırısıyla yapılan baskınla öldürülen hakimlerimiz.
     Bunun faturalarını yıkmak üzere yapılan organizasyonlar. Kime yıkılacak, milletin oylarıyla iş başına gelmiş, milletin yürekten desteklediği siyasi kadroları alaşağı edebilmek için bu ülkenin canlarına kıymaktan çekinmeyen caniler, cinayet şebekeleri, bütün bunlarla Türkiye yoluna devam edemezdi, etmemeliydi zaten. Bunun için bu ülkenin yiğit lideri, bölgemizin ve dünyanın lideri kendini ortaya koydu. Her şeyiyle bütün riski alarak bu ülkede geri döndürülemeyecek demokratik bir hukuk devletini inşa etmek için var gücüyle çalıştı. Yüreklice ortaya çıktı. Tehditlere, şantajlara boyun eğmedi ve onun sayesinde bugün demokratik hizmetlere hızla yürüyoruz. Bu yürüyüş durmayacak.''
    
     -Hrant Dink'in öldürülmesi-
    
     Hrant Dink'in İstanbul'da alçakça ve canice bir saldırı sonucu ensesinden, arkasından vurularak öldürüldüğünü anımsatan Ergin, konuşmasına şöyle devam etti:
     ''O tetiği çeken, çektiren ellerin arkasında olanlar, 1955'te İstanbul'daki olayları yapanlarla aynı eller. Bütün müdahale ve darbe öncesinde halkı birbirine düşürmek için toplum mühendisliği faaliyeti ile oluşturulan faili meçhul cinayetleri organize edenlerle aynı eller. Maraş'ta, Çorum'da, Sivas'ta, Başbağlar'da, Taksim'de canlarımızı toprağa düşüren ellerle aynı eller. Bütün bu cinayet şebekeleri, bütün bu alçak saldırılar sonucunda bu ülkede halkın iradesine dayalı, güçlü bir demokrasinin kurulmasına engel olamadılar. Allah'ın izniyle bundan sonra da olamayacaklar.
     AK Parti gelir geçer. Diğer siyasi partiler de gelip geçti. Ama egemenlik gerçekten millete teslim edilebilmişse korkmayın, gözünüz arkada kalmasın. Çünkü bu millet yanlışla ittifak etmez. Bu reformların tamamlanması lazım. Demokrasinin asla geriye döndürülemeyecek şekilde güçlendirilmesi lazım. Tüm kurumlarıyla, kural ve kurullarıyla demokrasinin sarsılmaz olması lazım. Bütün mücadelemiz bunun için.''
    
     -12 Eylül referandumu-
    
     Ergin, 12 Eylül 2010'da milletin tenzihine sundukları yeni bir anayasa değişikliğiyle milletin huzuruna geldiklerini hatırlatarak, referandumla belli organların oluşturduğu özel kurulların yerine, geniş kitlelerin seçimiyle iş başına gelen demokratik kurulların iş başına geldiğini ifade etti.
     ''Bu ülkede, vesayetin, milletin iradesini ötelemenin, gölgede bırakmanın enstrümanları bir bir ortadan kalktı'' diyen Ergin, şunları kaydetti:
     ''Bugün, 'yargı Türkiye'de siyasallaştı, siyasallaşıyor' diyenler, dönüp şöyle bir aynaya, yakın tarihimize baksın. Bu ülkede yargıyı kendi arka bahçesi olarak görüp, kullanmak isteyenler, yargı üzerinden iktidar olmaya çalışanlar, yapılacak kurul seçimleri öncesinde, 'tasfiye edici kadrolar bulmamız lazımdır' diyenler, 'tasfiye edici yetmez, militanlarla bu işi yapmamız lazım' diyenler, 'militanlar da yetmez, yok edici bir kadro lazım' diyenler kimlerdir. Kimi yok edeceksin, sen terminatör müsün- Kimi yok edeceksin Yunanlıyı mı dökeceksin denize-
     Bu ülkenin insanı, evladı, yurdun dört bir yanından gelmiş görev yapan 12 bin hakim, savcı arasından bir kurul oluşturacak. 12 Eylül 2010'dan bu yana Türk yargı sistemi artık hiçbir ideolojinin arka bahçesi olmadan kendi tabanına, milletine, Türk milletine hizmet edecek yargının kurullarını oluşturmak için seçimlerden çıktı. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerle yargıtayda, danıştayda yeni daireler kurulmak suretiyle, yeni üyeler seçilmek suretiyle milletimizin özlediği, beklediği, güven veren adaleti temsil etmek suretiyle altyapıyı inşa etmeye başladı.
     4-5 yıl süren ve bitmeyen davalar artık tarihe karışacak. Allah'ın izniyle artık bu sürecin sonunda, 12-14 ayda, temyiz süresi dahil davalar sona erecek. Bu ülke geçmişte ideolojik yapılanmalardan, kalıplardan çok ızdırap çekti. Çok bedel ödedi. Biz tasfiye edici, yok edici, militan bir yapı arzu etmiyoruz. Milletimiz buna layık değil. Bu ülkede yok etmek değil yaşatmak, tasfiye etmek değil kucaklamak, herkese sevgi üretmek ve 74 milyonu kardeşçe yaşatmak isteyen bir AK Parti ve onun gönül erleri var.''
     Ülkenin geleceğe dönük bir demokrasiye doğru yürüdüğünü anlatan Ergin, bu yürüyüşün tamamlanması için ülkedeki birlik ve dirliğin bozulmadan yola devam edilmesi gerektiğini ifade etti.
     Bakan Ergin'in konuşmasının ardından sandık başına giden delegeler, kongrede tek aday olarak gösterilen AK Parti Hatay Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen'i yeniden başkanlığa getirdi.
     Kongreye AK Parti Hatay milletvekilleri Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk ile İstanbul Milletvekili Belma Satır, Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Merkez İlçe Başkanı Kudret Özbakış ve çok sayıda partili katıldı.
    
     -AK Parti Hassa kongresi-
    
     Hassa ilçesindeki pazar yerinde kurulan çadırda yapılan AK Parti İlçe Kongresine de katılan Bakan Ergin, AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'de ve Hatay'da yapılan yatırımlara işaret ederek, hükümetin gerek Hatay ve ilçelerindeki yatırımlara devam edeceğini belirtti.
     Hassa-Dörtyol karayolu projesi ile Hassa Ovasının İskenderun Limanı ile buluşturulacağına dikkati çeken Ergin, Hassalılara, ''topraklarınızı kesinlikle satmayın'' uyarısında bulundu.
     Konuşması esnasında Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile telefonla görüşen Bakan Ergin, Kılıç'tan, Hassa'ya spor salonu yapılması sözü aldı.
     Ergin'in konuşmasından sonra yapılan seçimlerde, kongrede tek aday gösterilen AK Parti İlçe Başkanı Turgay Demir, yeniden başkanlığa seçildi.

Adalet Bakanı Erginin Hatay ziyareti. haberi 23.01.2012 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  155885  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 155885
Kategori Yerel
ŞehirHatay
  Samet Aybaba’dan anlamlı ziyaret
  Bir süredir lösemi tedavisi gören Buse Nur Kaba’ya moral ziyaretinde bulunmak için Hatay’a gelen Aybaba, Karakese mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan Buse Nur’u evinde ziyaret etti.Teknik Direktör Samet Aybaba, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Geleceğimiz olan evlatlarımıza hepimiz sağlıklı sağlıksız diye ayrım yapmadan doğru bir şekilde bakmalıyız. Bu ülkenin insanları evlatlarına doğru bakması lazım, hastalandıktan sonra bir şeyler yapalım gayretini artık geri planda bırakalım. Evla... 27.10.2016 21:20
  Hatay Spor 115Devamını oku
  Hatay sınırında çatışma
  Kırıkhan’a bağlı Kaletepe Mahallesi bölgesinde Suriye tarafında ikamet eden Suriye köylülerinin askerle tartışması üzerine çatışma çıktı. Çatışma üzerine sınır ötesinde oturan köylülerin toplanarak silahlarla birlikte Türk askerine ateş açmasına askerler ateşle karşılık verdi. Çatışma haberi üzerine bölgeye çok sayıda takviye kuvvetin gönderildiği öğrenildi. 27.10.2016 17:31
  Hatay Asayiş 70Devamını oku
  Vali Ata’dan Dörtyol ve Erzin İlçelerimize Ziyaret
  İlk olarak  Dörtyol ilçemize giden Vali Ata burada Kaymakamlık ziyaretinde bulundu. Kaymakamlık makamında Recep Soytürk ile bir süre sohbet eden Vali Ata daha sonra toplantı salonuna geçerek ilçenin genel durumu ve ilçede devam eden yatırımlar hakkında Kaymakam Soytürk’ten brifing aldı.    Kaymakamlık ziyaretinden sonra Vali Ata Dörtyol Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ile bir... 27.10.2016 00:00
  Hatay Genel 80Devamını oku
  VALİ ATA SAMANDAĞ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
  Samandağ Kaymakamlığı Hizmet binasının Önünde yapılan karşılamaya Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,Samandağ ilçe Emniyet Müdürü Namık Ayran,İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emrah Nergiz, Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Sinan Dündar , Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo,Samandağ İlçe Spor Ve Gençlik Müdürü Ceyhun Yılmaz,Sama... 27.10.2016 00:00
  Hatay Genel 105Devamını oku
  MELEKLER EUROLEAGUE’İN İLK MAÇINA ÇIKACAK
  Son olarak 24’üncü Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin şampiyonu Fenerbahçe’yi 55-60’lık skorla mağlup ederek kupayı müzesine götüren ve tarihinde bir ilke imza atan Hatay temsilcisi, geçen sezon ligde yakaladığı başarıyı Euroleague maçlarına da taşımak istiyor. ZORLU MÜCADELE 27 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ ANTAKYA KAPALI SPOR SALONU’NDA Toplamda 16 takımın müc... 27.10.2016 00:00
  Hatay Genel 820Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6995Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4120Devamını oku
  Tıp Öğrencisi Tuğba Kazada Öldü
  Kaza,  kent merkezindeki Tayfur Sökmen Kampusu yakınlarında meydana geldi. MKÜ Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Tuğba Alaş'ın arkasında oturduğu, adı açıklanmayan arkadaşının kullandığı 31 AU 67 plakalı motosikte, hızlı olduğu iddia edilen M.K. yönetimindeki 01 VN 254 plakalı otomobil arkadan çarptı. Kazada, Tuğba Alaş olay yerinde yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü hafif yaralandı.  Müzik t... 25.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 4065Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3335Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2890Devamını oku
TSK’da 265 personelin görevine son verildi
TSK’da 265 personelin görevine son verildi
Genel
Çamlıkta fuhuşa suçüstü
Çamlıkta fuhuşa suçüstü
Asayiş
İtalyan çimi tohumu dağıtımı Dumanlı’da gerçekleştirildi
İtalyan çimi tohumu dağıtımı Dumanlı’da gerçekleştirildi
Yerel
Tatvan doğalgaza kavuştu
Tatvan doğalgaza kavuştu
Yerel
2 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi
2 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi
Asayiş
Ev sahibi dedektif oldu, hırsız temizlikçiyi yakalattı
Ev sahibi dedektif oldu, hırsız temizlikçiyi yakalattı
Asayiş
Kursiyer kadınlar bilgilendirildi
Kursiyer kadınlar bilgilendirildi
Yerel
Vali Yavuz’dan 29 Ekim mesajı
Vali Yavuz’dan 29 Ekim mesajı
Yerel
Asgari ücrete vergi dilimi telafisi Resmi Gazete’de
Asgari ücrete vergi dilimi telafisi Resmi Gazete’de
Ekonomi
Hakkari Belediyesinden sıkı denetim
Hakkari Belediyesinden sıkı denetim
Yerel
Çaresiz ailenin feryadı: “Ne olur çocuğumuzu bulun”
Çaresiz ailenin feryadı: “Ne olur çocuğumuzu bulun”
Genel
Trabzon merkezli 3 ilde FETÖ operasyonu
Trabzon merkezli 3 ilde FETÖ operasyonu
Asayiş
Muş’ta İl İstihdam Kurulu toplantısı
Muş’ta İl İstihdam Kurulu toplantısı
Yerel
Kelkit’te traktör kazası: 3 yaralı
Kelkit’te traktör kazası: 3 yaralı
Yerel
Rize’de Trafik Kazası, 1’i ağır 2 yaralı
Rize’de Trafik Kazası, 1’i ağır 2 yaralı
Yerel
"Sonbaharın tadını Kapadokya’da çıkarın"
Ekonomi
Başkan Karaçoban’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Başkan Karaçoban’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Yerel
İkiz gaspçılar tutuklandı
İkiz gaspçılar tutuklandı
Asayiş
Yurtta hava durumu
Yurtta hava durumu
Genel
Yeşil deniz kaplumbağalarında bu yıl Kazanlı’da rekor kırıldı
Yeşil deniz kaplumbağalarında bu yıl Kazanlı’da rekor kırıldı
Çevre

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR