Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj
Semir Eraslan
İlhan Mobilya
Başak Sürücü Kursu
Brf Treyler

Harbiye Şelalelerine düzenleme yapılacak

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kente gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilk uğrak yerlerinden olan Harbiye Şelaleleri'nde düzenleme yapılacağını belirtti.

 Lekesiz, valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kentin sahip olduğu değerleri, doğal zenginlikler olarak gördüklerini kaydetti.
     Bölgede incelemelerde bulunduğunu hatırlatan Lekesiz, bölgede heyelan olaylarının yaşandığını, konunun bütüncül bir anlayışla ele alınıp, her yönüyle değerlendirilmediği için bölgede karmaşa bulunduğunu ifade etti.
 
     Lekesiz, konunun uzmanlarıyla bölgede tekrar incelemelerde bulunacağını belirterek, ''Buranın korunması, güzelleşmesi, hangi iş yerinin ne kadar su kullanacağının planlanması, engelli, yaşlı ve hastaların aşağıya inmelerini ve tekrar yukarıya çıkmalarını kolaylaştıracak uygun alt yapının yapılması çok önemli. Bu kapsamda Harbiye Şelaleleri'nde düzenlemeye yapacağız. Ziyaretçiler buranın güzelliklerini tüm hücrelerine kadar hissederek gezmeliler'' diye konuştu.
     Toplantının ardından Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden Prof. Dr. Oğuz Yılmaz, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan ve diğer ilgililer bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Harbiye Şelalelerine düzenleme yapılacak haberi 10.05.2012 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  217095  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 217095
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR