Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Olsan Ambalaj
Brf Treyler
Ekrem Tır
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya

HATAY'DA ''AHİLİK HAFTASI'' KUTLAMALARI

HATAY'DA ''AHİLİK HAFTASI'' KUTLAMALARI -HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: ''ANTAKYA OTO ELEKTRİKÇİLER ODASI BAŞKANI HAYZARAN, 'YILIN AHİSİ' SEÇİLDİ''

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz,valilik komisyonu ve birlik yönetimi kararı doğrultusunda, Antakya Oto Elektrikçileri Odası Başkanı Alaattin Hayzaran'ın ''Yılın Ahisi'' seçildiğini bildirdi.
     Teksöz, Hatay'da bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ''Ahilik Haftası'' kutlamalarının 18 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirileceğini belirtti.
     Valilik komisyonu ve birlik yönetiminin kararı doğrultusunda, ilkeli,çalışkan, yardımsever, mesleğinde başarılı olan Antakya Oto Elektrikçiler Odası Başkanı Alaattin Hayzaran'ı 'Yılın Ahisi' seçildiğini ifade eden Tekgöz, şöyle devam etti:
     ''Ayrıca Antakya Terziler Odası Başkanı Ruşen Akyüz, 'En olgun esnaf ve sanatkar', Selahattin Künefeci de, 'En genç esnaf ve sanatkar'olarak belirlenmiştir. Haftamızın amacı, iyiyi, doğruyu, güzeli benimsemiş olan ahilik kurumunun bu yanlarını yeni nesillere aktarmak, öğretmek amacıyla kutlanmaktadır.''
     Teksöz, ahiliğin toplumda yaşayan herkesi birbirine yaklaştıran, kaynaştıran, dost edindiren ve dayanışma kurulmasını sağlayan bir olgu olduğuna dikkati çekti. 

HATAY'DA ''AHİLİK HAFTASI'' KUTLAMALARI haberi 14.10.2010 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  168320  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 168320
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR