Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Brf Treyler
Başak Sürücü Kursu
Ekrem Tır
İlhan Mobilya
Olsan Ambalaj
Semir Eraslan

Samandağ da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Samandağ’da 28 Ekim Pazar günü saat 13.00’ te Cumhuriyet Alanında Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunma töreni ile başladı.

Samandağ da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
Samandağ da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
Samandağ da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
Kutlamalar 29 Ekim Pazartesi günü  Kaymakamlık Makamında Kaymakam Süleyman Özçakıcı’nın tebriklerin kabulü ile devam etti.
Cumhuriyet alanında düzenlenen programda; İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yzb.Metin Gezer, Belediye Başkan Vekili Orhan Cabir törene katılanların bayramını kutladı.
İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı törende yaptığı konuşmada Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Aziz Milletimizin tüm varlığını ortaya koyarak yürüttüğü Kurtuluş Mücadelesinden zaferle çıkarak, çağdaşlaşma vizyonunu adeta bir tescili, bir belgesi olarak ilan edilen Cumhuriyetimizin 89.kuruluş yıldönümümü kutlamanın sevincini ve onuru yaşadığımızı söyledi.
Çakıcı konuşmasında “Bizlere bu büyük eseri miras bırakan büyük önder Atatürk’ün, şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, onları rahmet minnet ve şükran ile anıyoruz. Milletin egemenliğine dayanan, demokrasiyi merkeze koyan bir anlayış ile benimsenen ve yüce milletimiz tarafından içselleştirilen Cumhuriyet ile 89.yıldır çağdaş uygarlık yolunda önemli mesafeler alınmıştır. Rejimin kendisi Atatürk’ün laik, demokratik bir sosyal hukuk devletini gerçekleştirme projesinin temel dayanağı olmuştur. Bu sistemle, Türk Milletinin yapısına ve geleneklerine uygun, katılımcı, özgürlükleri esas olan, modern ve ileri bir toplum hedeflenmiştir.
Rejim bir yurttaşlık bilincini oluşturmuş, vatandaşlar arasında eşitliği sağlayarak, herkese ülke yönetimine katılma ve ülkenin geleceğini belirleme hakkı vermiştir.
Cumhuriyet Türk insanının ufkunu açmış, yaratıcılığını oraya çıkarmış, on modern dünyanın kavram ve değerleriyle tanıştırmıştır. Türk Milletini, modern dünyanın bir üyesi olmanın haklı onurunu tatmış, gelişen ve kalkınan bir “dünya devleti” olmanın ayrıcalığını yaşamıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşundaki ilke ve dinamikler, nesiller boyu bitmeyecek kararlı bir ilerleyişi, sürekliliği ifade etmektedir. Bu ilke ve dinamikler tarihi süreç içinde karşılaşılan kritik karar noktalarında, bulunduğumuz zor coğrafyada, krizlerin, istikrarsızlıkların, ülkelerarası çıkar çatışmalarının ortasında milletimizin ilerleyişinde en önemli rehber ve itici güç olmuştur.
Bulunduğumuz çağda, tüm dünya sürekli bir değişim ve gelişim içindedir. Ülkelerin bu şartlara uyum sağlama ve kendini yenileme başarıları, dünyadaki yerlerini de belirlemektedir. Bizlere düşense 89 yıllık Cumhuriyetimizin başarılarına yenilerini eklemek, Atatürk ilke ve inkılaplarının yol göstericiliğinde Cumhuriyetimizi daha da yücelterek atılımları gerçekleştirmektir.
Ülkemizin biliminde, sanatta, teknolojide dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alması vatandaşların refah içinde yarınlara güvenle bakması için hepimiz sorumluluklarımızı bilerek adımlarımızı ona göre atmalıyız. Geleceğimiz için çabalarken şayet yorulursak, bizlere bu vatanı bu Cumhuriyeti miras bırakanların en olumsuz koşullarda ne büyük işler başarabildiklerini hatırlayarak, güç bulmalıyız.
Kurulduğu zaman yaşama ihtimali tartışılan bir devletten, bugün Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip, ekonomide en hızlı büyüyen, dünyanın en büyük ilk 16 ekonomisi arasında sayılan bir ülke haline gelmemizdeki en önemli faktör, modernizeyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen ve aydınlık geleceğimize inanan yüce Türk Milletidir. Ülkemizin üzerinde bulunduğu coğrafya itibari ile sahip olduğumuz, politik, stratejik ve ekonomik önem ve potansiyel nedeniyle, milletimizi, birlik ve bütünlüğüne kast eden hain planların ve girişimlerin tarih boyunca hedefi olmuştur. Şu yada bu mazeretle insanlarımızın vatandaşlarımızın, arasına nifak ekmeye çalışanlar çıkmıştır. Sevincini kederini birlikte paylaşan, birbirine sevgi ve hoşgörü ile bağlı olan ve ortak ve daha güzel yarınlar için hep birlikte çabalayan milletimizi bu nifak tohumlarını asla yeşertmemiştir. Unutulmamalıdır ki bu ülkede yaşayan her vatandaş aynı derecede söz sahibidir.
Devlet halka ve ayrı ayrı her bireye aittir. Devlet tüm kurumlarıyla her türlü yönetim yetkisini Milleten almaktadır. Millet iradesinin üzerinde bir kurum yoktur. Bunun en büyük teminatı cumhuriyettir. 
Yüce Milletimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonrada karşılaşacak sorunları, gelişme yolundaki engelleri birlik beraberlik içinde, dayanışma ruhuyla birbirine kenetlenerek aşacak , yüce Atatürk’ün yaktığı aydınlanma ışığını sürekli yükseltecektir.Bilhassa gençlerimizin azim ve kararlılığı geçmişimizde olduğu gibi ,geleceğimizin de onur ve başarılarla dolu olmasını sağlayacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyet bayramınızı kutluyorum” diye konuştu. 
Tören programı daha sonra Mehmet Selim Kara Kız ve Teknik Lisesi öğrencisi Nurdeniz Karataş’ın “Akdenize Doğru” adlı şiiri , Şaban Kahil Sürmeli İlkokulu öğrencisi Samet Canaslan’ın “ 29 Ekim” adlı şiiri, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Çağla Yorgun’un “Akdeniz’e Doğru” adlı şiiri , Samandağ Atatürk Ortaokulu öğrencisi Elvin Halvieli “Cumhuriyet “ adlı şiiri okudu.
Halk oyunları gösterilerinin ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullar arasında düzenlenen Şiir, resim ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Samandağ da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları haberi 30.10.2012 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  233290  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 233290
Kategori Yerel
ŞehirHatay
  Hatay’da kupa coşkusu
  Antakya Cumhuriyet meydanında Kolpa grubunun konseriyle başlayan kutlamada konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Takımımız Hatay tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandı bizler de bundan dolayı gururuyuz ve mutluyuz" dedi.Takımlarının 2010 yılında Antakya Belediyesi iken kurduklarını belirten Başkan Savaş, ”Biz sadece basketbolda değil, tüm branşlarda birinci olmak için yola çıktık. Diğer branşlarda da birçok başarı elde ettik ama Hatay tarihinde ilk defa Cumhurbaş... 22.10.2016 23:05
  Hatay Spor 75Devamını oku
  BAŞKAN KİMYECİ CUMA SOFRASINA KATILDI
  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Mobil Mutfak aracılığıyla hazırlanan Cuma sofrası programında ikramları bizzat dağıtarak, Cumhuriyet mahallesi sakinleriyle hoş sohbette bulundu. Vatandaşlarla aynı sofrada oturma imkânı bulmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Kimyeci, programa katılanlarla uzun süre sohbet etti, hayırlı cumalar dileğinde bulundu. Programın sonunda mahalle sakinleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Kimyeci, muhtarlar ve m... 22.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 680Devamını oku
  YAĞMURSUYU IZGARALARI YİNE HIRSIZLARIN HEDEFİNDE
  Özellikle İskenderun ilçesinin genelinde gözlemlenen yağmursuyu ızgaralarının çalınma vakasının her geçen gün arttığını belirten Genel Müdürlük, hırsızların hedefi haline gelen ızgaralar ile alakalı gece saatlerinde herhangi bir şüpheli durumda 155 Polis imdat çağrı merkezine bildirilmesi hususunda vatandaşlara çağrıda bulundu. Farklı şekilde alınan önlemlere rağmen olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığını... 22.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 915Devamını oku
  Hatay’da 7 ilçeyi kapsayan 142 kilometrelik yeraltı kablosu montajı tamamlandı
  Toroslar EDAŞ, eylül ayında Hatay’daki bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına devam etti. Altınözü, Antakya, Arsuz, Reyhanlı, Kumlu, Samandağ, Kırıkhan ve Hassa ilçelerindeki 30 panonun bakımını yapan ekipler, Antakya, Defne, İskenderun, Reyhanlı, Kumlu ve Samandağ ilçelerini kapsayan bölgeye elektrik gönderen 8 dağıtım merkezini de kontrolden geçirdi. Antakya, Altınözü, Defne, İskenderun, Belen, Arsuz, Reyhanlı, Kumlu... 22.10.2016 00:00
  Hatay Genel 1335Devamını oku
  ANTAKYA GENÇLİK: 3 – DURSUNLUSPOR:1
  Antrenör Kenan Maraşlıoğlu ve yardımcısı Mehmet Davut idaresinde maça hızlı başlayan Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, 4.dakikada genç golcüsü Şerif Dilmeç’le 1-0 öne geçti. İki takımın da pozitif futbol oynadığı maçın 44. Dakikasında Ertuğrul Gündüz’ün attığı golle Kaan Temizlik Antakya Gençlik ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı.55.dakikada Kaan Temizlik Antakya Gençlik atağında savunmadan ç... 22.10.2016 00:00
  Hatay Genel 565Devamını oku
  Hatay’da yapışık ikizler dünyaya geldi
  Defne ilçesinde yaşayan ve 5 yıl önce evlenen Fuat-Miyese Çakırkaya çiftinin çocuk hayalleri, ailenin normal yollarla çocuk sahibi olamayacağı haberiyle yıkıldı. Aradan geçen 4 buçuk yılda çeşitli sorunlar yaşayan ve çocuk hayali için birçok yola başvuran Çakırkaya çifti, son olarak Ankara’daki bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmayı amaçladı ve b... 07.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 6255Devamını oku
  Silahlı Saldırıya Uğrayan İki ortak Hayatını Kaybetti
  Cumhuriyet mahallesi Çevre yolu caddesi Damla Apartmanının beşinci katında Uluslararası Nakliye işi ile uğraştıkları belirlenen Ali Gövler (45) ile ortağı Beyazıt Kamçılar (43) işyerlerinde yanlarında çalıştığı iddia edilen İ. K. tarafından silahlı saldırıya uğradı.  Silah sesleri üzerine güvenlik güçlerine ve acil servis ekiplerine haber verilirken, her iki şahsında olay yerinde hayatlarını kaybettiği, silahlı saldırı olayını ger&cce... 11.10.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3835Devamını oku
  GENÇ SERGEN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  Sergen Kuş’un intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor . Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sergen Kuş’un cenazesi Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma hastanesine götürüldüğü daha sonra Sutaşı Mahallesi Asri mezarlığında toprağa verildiği belirtildi.... 28.09.2016 00:00
  Hatay Polis-Adliye 3535Devamını oku
  DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
  HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekipler, kentin ulaşım ağını rahatlatacak projenin yapımında sona yaklaşıyor. DEV PROJENİN YÜZDE 85’İ  TAMAMLANDI Kent merkezinin girişi olması dolayısıyla önem arz eden Antakya Kavaslı Mahallesi’nde ulaşımın rahatlaması için dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente modern bir görünüm kazandır... 11.10.2016 00:00
  Hatay Belediye 3075Devamını oku
  CHP DEN MAHALLE ZİYERETLERİ
  EĞİTİM SEN ZİYARETİ CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:”Partimizin   en alt üyesinden genel başkanımıza kadar 29 günden beri en önemli gündemimiz eğitim sen mağdurlarıdır. Genel Başkanımız  il başkanları toplantısında haksız olarak açığa alınan öğretmenlerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini  belirtti.  Süreç kolay bir süreç değil.Genel Başkanımızdan milletvekilimize kada... 11.10.2016 00:00
  Hatay Siyaset 2515Devamını oku
Üsküdar’da Sahaflar Festivali’nin kapanışı gerçekleşti
Üsküdar’da Sahaflar Festivali’nin kapanışı gerçekleşti
Yerel
Bilinçsiz antibiyotik kullanımı toplum sağlığına zarar veriyor
Bilinçsiz antibiyotik kullanımı toplum sağlığına zarar veriyor
Sağlık
Vanlı gazeteciler Kayseri’de 15 Temmuz’u anlattı
Vanlı gazeteciler Kayseri’de 15 Temmuz’u anlattı
Yerel
Gevaş’ta aşure dağıtımı
Gevaş’ta aşure dağıtımı
Yerel
Yurtta hava durumu
Yurtta hava durumu
Genel
Şırnak’tan Muradiye’ye gelen aileye destek
Şırnak’tan Muradiye’ye gelen aileye destek
Yerel
DEAŞ’a El Bab ile Tel Rıfat’da son darbeyi indirmek için TSK ile ÖSO harekete geçti
DEAŞ’a El Bab ile Tel Rıfat’da son darbeyi indirmek için TSK ile ÖSO harekete geçti
Genel
Erzurum’un ticaret hacmi büyüyor
Erzurum’un ticaret hacmi büyüyor
Yerel
Trabzonspor’a coşkulu karşılama
Trabzonspor’a coşkulu karşılama
Spor
İran’dan Denizli’ye ilk charter uçak seferleri başladı
İran’dan Denizli’ye ilk charter uçak seferleri başladı
Genel
Düğün dönüşü facia
Düğün dönüşü facia
Asayiş
Otomobil takla attı:1 ölü, 1 yaralı
Otomobil takla attı:1 ölü, 1 yaralı
Asayiş
Konya’da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı
Konya’da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı
Asayiş
Konya’da göçük riski olan bina boşaltıldı
Konya’da göçük riski olan bina boşaltıldı
Asayiş
Başkent’te korkutan iş yeri yangını
Başkent’te korkutan iş yeri yangını
Asayiş
Madde bağımlısı şahısların kullandığı baraka alev alev yandı
Madde bağımlısı şahısların kullandığı baraka alev alev yandı
Asayiş
Otomobil ikiye bölündü, itfaiye sazlıkların arasında yaralı aradı
Otomobil ikiye bölündü, itfaiye sazlıkların arasında yaralı aradı
Asayiş
Başbakan Binali Yıldırım gündemi değerlendirdi (3)
Başbakan Binali Yıldırım gündemi değerlendirdi (3)
Politika
Bartın’da Trafik Kazası 2 Yaralı
Bartın’da Trafik Kazası 2 Yaralı
Asayiş
Minibüsün çarptığı motosikletin üzerindeki 3 işçi yaralandı
Minibüsün çarptığı motosikletin üzerindeki 3 işçi yaralandı
Asayiş

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR