Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj

ENGELLİLER GÜNÜNDE VALİ LEKESİZ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI


Vali Lekesiz, ‘Engellilerin Sorunlarına Dikkat Çekerek Çözüm Üretmek Açısından Önemli Bir Gün’

ENGELLİLER GÜNÜNDE VALİ LEKESİZ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI
ENGELLİLER GÜNÜNDE VALİ LEKESİZ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI
ENGELLİLER GÜNÜNDE VALİ LEKESİZ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

 

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile, Talasemi Dayanışma Derneği, Sakatlar Derneği, Görme Engelliler Derneği, Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği temsilcilerini Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü eşliğinde makamında kabul etti. 

Kabulde konuşan Vali Lekesiz, Birleşmiş Milletler (BM)’in 1992 yılında aldığı bir kararla ‘Engelliler Günü’ olarak kutlanan bu günün, aslında insan haklarının önde gelen alt başlıklarından bir tanesi olduğunu ve engellilerin sorunlarına dikkat çekerek çözüm üretmek açısından da son derece önemli bir gün olduğunu kaydetti. 

Bir toplumun yaklaşık yüzdede 10’unun engelli olduğu değerlendirildiğinde aslında herkesin potansiyel bir engelli olduğunun da göz ardı edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Vali Lekesiz, ‘Yaratılanlarınen değerlisi insandır. O halde engelli ya da engelsiz hepimiz birbirimizi desteklemek ve birbirimizin dünya yokuşunu çıkmasına yardımcı olmak durumundayız. Memnuniyetle belirtmeliyim ki, yapılan yasal düzenlemelerle engellilerin sosyal, ekonomik,kültürel hayata katılmasına ilişkin yapılan çalışmalar her geçen gün daha iyiye gidiyor.
 İlimizde de bunun yansımalarını görüyoruz. Bizler sizlere destek oldukça, sizler hayattan daha fazla tatalacak, yaşama azminiz ve sevinciniz artacak. Bunun toplumun tüm kesimleri içinbir borç ve görev olduğunu değerlendiriyorum.’diye konuştu. 

Kamu hizmeti sunan tüm birimlerin engellilerin yararlanmasına yönelik olarak düzenlenmesi için özel hükümler getirildiğini ifade eden Lekesiz, ‘Biz de ilimiz genelindeki hemen hemen tüm okullarımızı engelli rampalarına kavuşturduk. Yeni yapılan tümr esmi kurumlarda engellilerin yararlanabileceği standartların oluşmasına yönelik bir Genelge yayınladık. Bu konuda toplumda duyarlılık oluşmasında da büyük yarar olduğunu belirtmek isterim.’dedi. 

Lekesiz,Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin tamamlandığını, burada engellilere yönelik müzik, resim, bilgisayar ve diğer alanlarda eğitimler verildiğini de sözlerine ekledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz da günün önemine dikkat çekerek kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür etti. 

Lekesiz ziyaretin anısına konuklarına çeşitli hediyeler verdi.

ENGELLİLER GÜNÜNDE VALİ LEKESİZ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI haberi 03.12.2012 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  93045  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 93045
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR