Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

Dünyanın En Uzun Kilimi Antakya’da Dokunuyor

Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği Başkanı Tahir Dönmezer ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Dernek Üyeleri, Antakya’da dokunan ve Dünya’nın en büyük kilimi unvanını alacak olan kilimin tanıtımı için Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’tan destek istediler.Heyette bulunan kilim dokuma ustası Abdulla Akar, dokuduğu kilimle ilgili olarak bilgi vererek, “Bu kilim tamamlandığında Dünya’nın en uzun, en ince ve en kısa sürede dokunan kilimi olacak. 39 günde 35 metre kilim yapmayı hedefliyorum. Kilimin dokuması 31 Mart 2013 günü saat 14.00’te bitecek. Noter huzurunda tespit edilecek. Kilimin Antakya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu konuda sizden destek bekliyoruz” dedi.Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Geçtiğimiz günlerde ben de dokuma tezgâhına oturdum ve bu kilimin dokunmasında benimde emeğim oldu. Üzerindeki motifler ile Hatay’ın kültünü yansıtan bu kilimin tanıtımı için gerekli çalışmayı yapacak ve destek vereceğiz. 31 Mart 2013 günü saat 14.00’te yapılacak olan tanıtım etkinliği için bir çalışma yapacak ve kilimin kamuoyuna tanıtılması için gerekeni yapacağız. Kilimin daha sonra Arkeoloji Müzesi önünde sergilenmesi ve halka tanıtılması konusunda da destek olacağız. Ayrıca, İstanbul’da Feshane’de önümüzdeki süreçte yapılacak olan Hatay Günleri organizasyonunda Antakya Belediyesi standı önünde kilimi sergileyerek tanıtıma katkı sağlayacağız” dedi.Başkan Savaş, daha sonra Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği üyeleri ile günün ziyaret anısına fotoğraf çekildi.

Dünyanın En Uzun Kilimi Antakya’da Dokunuyor haberi 21.03.2013 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  48180  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 48180
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR