Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

SAMANDAĞ DAN REYHANLI YA DESTEK

KESK öncülüğünde toplanan Emek ve Demokrasi Güçleri, Reyhanlı’da yaşanan terör olayını kınamak için bir miting düzenlediler.

KESK Binası önünden Ulus Alanı’na kadar “Reyhanlı Halkı yalnız değildir” sloganları eşliğinde yürüyen Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, patlamaların sorumlusu olarak gördükleri hükümeti istifaya davet ettiler.Ulus Alanı’nda yapılan basın açıklamasını okuyan Hatay Eğitim Sen Şube Sekreteri Hasan Kaplan, “Reyhanlı ilçemizde gelişen patlama olayında onlarca insanın yaşamını yitirmesi ve yüzlercesinin yaralanması, bölge halklarının kardeşliğine ve özgürlük mücadelesine hiçbir katkı sağlamayacaktır. Hangi dinden, inançtan ve topluluktan olursa olsun, var olan tüm sorunların demokratik mücadele ve siyasi yöntemlerle çözülmesi en doğru metottur. Olaydan hemen sonra ulusal yas ilan etmek ve zarar gören vatandaşlarımızın tüm maddi manevi kayıplarını telafi etmek yerine, dayanaksız adresler göstermek ve medyaya yasaklar getirmek, yanlış politikalardan kaynaklı suçluluk psikolojisinin dışa vurumudur” dedi.Etkinliğe katılan Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ise “kendine yurt bulamayan herkes Hatay’da kendine yurt bulmuştur. Hataylıların öfkesi savaştan kaçıp buralara gelen Suriyelilere değil, terör estiren çapulculara karşıdır. Bu olay meydana gelemden önce, Hatay halkı hükümeti defalarca uyardı ve kaos geliyor dedi. Doğruyu söyleyen Hataylılara maalesef Hatay sokakları yasaklandı. Eylemlerde Hataylıların karşısına çıkarılan polislerin sadece binde biri bu çetecilerin karşısına çıkarılmış olsaydı, bu olay yaşanmayacaktı.” açıklamalarında bulundu.Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen mitingde yapılan açıklamaların ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı. 

SAMANDAĞ DAN REYHANLI YA DESTEK haberi 16.05.2013 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  58100  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 58100
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR