Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj

CUMHURİYETİMİZ 87 YAŞINDA -HATAY'DA ATATÜRK ANITINA ÇELENKLER SUNULDU

Hatay'da Cumhuriyet Bayramı'nın 87. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen tören, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Semih Erdoğan ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın anıta çelenk, sunmasıyla başladı.
     Lekesiz, törende, ''Anıt Şeref Defteri''ni imzalayarak, şu ifadelere yer verdi:
     ''Mukaddes vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü perçinleyerek ve kurtuluş mücadelemizi taçlandırarak kurmuş olduğumuz Cumhuriyetimizin 87. yıl dönümünde huzurundayız. Bizlere emanet ettiğiniz cumhuriyeti korumak ve her alanda daha da yücelmesini sağlamak, millet olarak en önemli görevimizdir. Bu emaneti canımızdan aziz bilerek her koşulda sahip çıkacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatma azmiyle aziz hatıranız önünde saygıyla eğilirken, şehitlerimizi rahmet,gazilerimizi minnetle anıyoruz.''
     Törene Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Hatay Baro Başkanı Sinan Akgöl, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. 
CUMHURİYETİMİZ 87 YAŞINDA -HATAY'DA ATATÜRK ANITINA ÇELENKLER SUNULDU haberi 29.10.2010 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  96690  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 96690
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR