Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Brf Treyler
Ekrem Tır
Olsan Ambalaj

ARMUTLU DA SAKİN GECE

Antakya 'da günlerdir devam eden gösterilerin ardından bu gece herhangi bir olay yaşanmadı.

Eskişehir'de 'Gezi Parkı' protestolarında hayatını kaybeden Hataylı Ali İsmail Korkmaz'ın vefat haberinin ardından günlerdir kent merkezinde eylemciler polislerle çatışıyordu. Armutlu mahalle sakinleri, polislere molotof  bombası, taş, bilye, sopa ve ateşli silahlarla saldıran eylemcilere bu gece izin vermedi. Mahalleliler oturma eylemi gerçekleştirdi.Göstericilerin yoğun bir şekilde polisle çatıştığı Armutlu yol kavşağında bir araya gelen mahalle sakinleri, şarkılar söyleyerek slogan attı.
    
 Mahalle sakinleri, STK'lar ile siyasi parti temsilcilerinden oluşturulan ve Halk Komitesi adı verilen grup, göstericiler arasındaki provokatörlere geçit vermedi. Zaman zaman tansiyon yükselse de gençleri yatıştıran mahalle sakinleri bir süre yolu trafiğe kapatarak oturma eylemi gerçekleştirdi. Oturma eyleminin ardından yürüyüşe geçen grubun çoğunluğu olaysız bir şekilde dağılırken yol trafiğe açıldı. Armutlu Mahallesi'nin ileri gelenleri de, gençlerle konuşarak, eylemlerin demokratik çerçevede yapılması ve olay çıkmaması yönünde uyarıda bulundu. Mahallede yaşanan olaylardan esnafın ve mahalle sakinlerinin olumsuz etkilendiğini belirten aralarında CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Armutlu Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Nurlu'nun da bulunduğu kanat önderleri, dün akşam saatlerinde 5 bin kişinin katılımıyla yapılan eylemin ön sıralarına geçerek, gerginlik yaşanmasını engelledi.

ARMUTLU DA SAKİN GECE haberi 16.07.2013 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  19340  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 19340
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR