Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

ERYILMAZ IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

CHP Hatay Milletvekili Av.Refik ERYILMAZ 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

ERYILMAZ mesajında; “Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Gelecek aydınlık günleri inşa edecek yeni nesilleri emanet ettiğimiz, her koşulda görevlerini yerine getirmek üzere yılmadan çaba sarf eden öğretmenlerimiz kuşkusuz en değerli varlıklarımızdır. Başöğretmen Atatürk geri kalmışlığı ve cehaleti ortadan kaldırılarak çağdaş bir toplum haline gelebilmenin, ancak bilimsel yöntemlerle gerçekleştirebilecek bir eğitim ve öğretimle mümkün olacağına işaret etmiştir. Bu yılda 24 Kasım tarihi buruk bir şekilde karşılamaktadır. Gelinen süreç öğrencisi ve öğretmeni ile birçok sorunun yaşandığı eğitim sistemimizin maalesef sürdürülebilirliğini kaybettiğini gözler önüne sermiştir. Öğretmenlik mesleği günümüzde ne yazık ki hızla yıpratılmakta ve öğretmenlerimiz itibarsızlaştırılmak istenmektedir. Siyasal iktidarın eğitimi yozlaştıran politikaları günden güne eğitim emekçilerinin mağduriyetlerinin artmasına sebep olmuştur. Atanma problemi, son dakikaya kadar kimsenin ne yapacağını bilmediği değişen eğitim sistemi, devamlı değişen sınav sistemleri, ülkemizin her bölgesinde kalabalık öğrenci sayıları, eğitim-öğretim için donanım sıkıntısı olan okullar milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan öğretmenlerimizin başlıca sorunlarıdır .
AKP eğitim politikasındaki her adımını yandaş bir toplum yaratma özlemiyle planlı ve hesaplı olarak atmaktadır. CHP olarak sizlere, Ulu Önder Atatürk’ün güvendiği kadar biz de güveniyoruz. Yaratılmak istenen korku imparatorluğuna rağmen, tayinlerden, sürgünlerden, baskılardan yılmadan, korkusuzca, cesurca derslerinizde Atatürk’ü ve Atatürk ilkelerini çocuklarımıza anlatan, vatan ve Atatürk sevgisi aşılayan öğretmenlerimiz; aydınlık güzel günler şüphesiz sizlerin ellerinde şekillenecektir. Karanlığa, emperyalizmin dayatmalarına sizin eğitiminiz sayesinde karşı durulacaktır. CHP olarak öğretmenlerimizin sorunlarını, sıkıntılarını ve bunların çözüm yollarını biliyoruz. En önemli görevlerimizden biri, öğretmenlerimize sahip çıkmak ve onları her türlü siyasi, ekonomik, gerici ve etnik baskıdan korumaktır. Çünkü Atatürk’ün gösterdiği “çağdaş uygarlık hedefini” en iyi anlayan ve yarınlarımızı kuracak olanlar sizlersiniz. Bu vesileyle yaşadığı tüm sıkıntı ve aksaklıklara rağmen, büyük bir inanç ve özveriyle yarının dünyasını kuracak çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirmeye devam eden, ülkemizin dört bir yanında ilim ve irfan öncüsü olarak görev yapan, ülkemizin geleceğine ışık tutan bütün öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

ERYILMAZ IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI haberi 22.11.2013 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  18455  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 18455
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR