Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

TÜRKİYE ÇEVRE PLATFORMU GENEL SEKRETERİ DEMİRKAN: ''BEKLEDİĞİMİZ BİR KARARDI''

İSKENDERUN'A KURULMASI PLANLANAN TERMİK SANTRAL

Türkiye Çevre Platformu Genel Sekreteri Oktay Demirkan, İskenderun ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) kurulması planlanan termik santralin ''Çevresel Etki Değerlendirme'' ile ilgili mahkemenin yürütmeyi durdurmasını ''bekledikleri bir karar'' olduğunu söyledi.
     İskenderun Çevre Koruma Derneği Genel Sekreteri de olan Demirkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hatay İdare Mahkemesi'nin İskenderun Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kurulması planlanan termik santrale yürütmeyi durdurma kararı verdiğini hatırlattı.
     Daha önce de bilirkişi raporunun kendi lehlerine sonuçlandığını ifade eden Demirkan,şunları kaydetti:
     ''Mahkeme beklenen bir karar verdi. Ancak bu davanın kazanıldığı anlamına gelmiyor, ama derneği haklı bulduğunu söyleyebiliriz. Bir gecede yapılan yönetmelik değişikliğiyle bölgede yapılmaya çalışılan akıl dışı bir şeydi. OSB içine Termik santral örneği yok. Bunu şimdilik önledik. Dava sonuçlanıncaya kadar çalışma yapılmaması gerekir. Mahkeme sürecinin sonunda hukuki sürecin lehimize sonuçlanacağını umuyoruz.'' 

TÜRKİYE ÇEVRE PLATFORMU GENEL SEKRETERİ DEMİRKAN: ''BEKLEDİĞİMİZ BİR KARARDI'' haberi 12.11.2010 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  33765  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 33765
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR