Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Başak Sürücü Kursu
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

TARLALAR BOŞ ÇÜNKÜ MALİYETİ KARŞILAMIYOR

Çalışkan: “Köyler boş, işsizlik ve savaş endişesi ile sessizlik hakim. Tarlalar boş, ürettiğinin karşılığını alamayan köylü çareyi şehir merkezlerine gurbete giderek çalışmakta buluyor”.

TARLALAR BOŞ ÇÜNKÜ MALİYETİ KARŞILAMIYOR
TARLALAR BOŞ ÇÜNKÜ MALİYETİ KARŞILAMIYOR
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Yrd. Doç Dr. Necmettin Çalışkan, Yayladağı ilçesinde yoğun ilgi ile karşılaşarak seçim çalışmalarını sürdürdü.Çalışkan, beraberinde Milletvekili adayları Nevin Zeytineli, Metin Yeşilkaya, Atila Erol, Mustafa Ertaç, İl Başkanı Mustafa Eğe ve  partililer Yayladağı ilçesi Çabala, Güveççi, Görentaş, Aslanyazı, Uluyol, Hisarcık, Kışlak, Ayışığı’nda Köy köy gezerek, esnaf, Pazar ve kahvehanede köylü ile bir araya geldi.Pazar esnafının da sorunlarını dinleyen Çalışkan, Pazar’daki meyve sebze fiyatlarının artışından yakınan ve maaşların ay sonuna zor yetiştiğini söyleyen vatandaşlarla karşılaştı. Çalışkan, mevcut hükümet üretmeden ithal edilmesi ile başka ülkelere iş imkanı sağladığını belirterek, “Tarlalar boş, çiftçiler ekmiyor çünkü maliyeti karşılamıyor. Her şey ithal ediliyor. Haritada adını dahi göremediğimiz Afrika ülkelerinden canlı hayvan ithal ediyoruz. Kendi ülkemizin işsizliğini çözmüyor, ithal ederek başka ülkelerin işsizliğini çözüyoruz, ne acı! Yardım dağıtmak sorunu çözmüyor, iş vermek lazım” dedi.Çalışkan Saadet’in mecliste bulunmasının önemine vurgu yaparak.  “Mecliste akil gruba ihtiyaç olduğunu belirterek, Saadet Partisi mecliste olursa iyiliklere destek, kötülüklere fren olur” dedi ve bazı projelerinden bahsetti. İktidar olmalı durumunda da, ilk iş olarak tüm çalışanlara yüzde 50 zam vereceklerinş, tarımı üretimi destekleyecek projeler, faizsiz kredi verip, üreticiye, çiftçiye mazotu 1 Tl’den vereceğiz” diye konuştu. Günün sonunda Antakya’ya dönen Saadet heyeti Narlıca İlöğretim Okulu mezuniyet gecesi katıldılar. Burada Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

TARLALAR BOŞ ÇÜNKÜ MALİYETİ KARŞILAMIYOR haberi 01.06.2015 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  muhabirimiz Erkan Mutlu İnan tarafından  eklenmiş olup  2495  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 2495
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR