Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Ekrem Tır
İlhan Mobilya
Semir Eraslan
Brf Treyler
Olsan Ambalaj
Başak Sürücü Kursu

AYIŞIĞI YAYLA VE YÖRESEL ÜRÜNLER ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Yayladağı İlçesi’ne bağlı 47 köyün katılımı ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ayışığı Yayla ve Yöresel Ürünler Şenliği başlıyor.

“4. Ayışığı Yayla ve Yöresel Ürünler Şenliğini” 16 Ağustos 2015 Pazar günü, Saat 10.00 da Ayışığı Köyü Çem yaylasında yine binlerce Hataylıyı bir araya getirecek.Bu yılki festival ve etkinlikler ile ilgili Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Ayışığı Şenliği Tertip Komitesi Başkanı Zeynel Abidin Payas, milli birlik ve beraberliğe büyük ihtiyaç duyulan şu günlerde, sevgi ortamının geliştirilmesinin önemli olduğunu ifade etti.Ayrılıkla, öfkeyle, kinle ve düşmanlıkla bir yere gidilemeyeceğini belirten Payas, “Gün, kardeşlik günüdür. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır.Başta Ayışığı köylülerimiz arasında sonra Yayladağı ve tüm Hatay da birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe hizmet ettiğine inandığımız festivalimizin, aynı zamanda sosyal ve ekonomik açıdan zayıf olan yöre insanımıza ciddi manada katkı sunacağını düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.Şenlikte her yıl olduğu gibi bu yılda köy kadınları arasında “Ödüllü Yemek Yapma Yarışması’’ erkekler arasında “Ödüllü Künefe Çevirme Yarışması’’ çocuklar ve gençler arasında da “Ödüllü Şiir okuma, Penaltı, Bilgi Yarışması ve çeşitli sürpriz yarışmalar yapılacağını belirten Komite Başkanı Payas, “Yayladağı köylerinde hazırlanan;keçi sütünden tuzlu yoğurt, nar ekşisi, zahter, salça, zeytinyağı, zeytin, badem, ceviz, taze incir, menengiş, har sabunu, organik sebzeler ve benzeri yöresel ürünler uygun fiyatlarla satışa sunulacaktır. Hatay da yaşayan tüm halkımız için, bu şenlik büyük bir fırsattır. Değerli halkımızı, bu muhteşem yayla şenliğini yaşamaya davet ediyoruz.”dedi.

AYIŞIĞI YAYLA VE YÖRESEL ÜRÜNLER ŞENLİĞİ BAŞLIYOR haberi 12.08.2015 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından  eklenmiş olup  1285  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 1285
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR