Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
İlhan Mobilya
Başak Sürücü Kursu
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

Vali Topaca Paskalya Kutlamalarına Katıldı

Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca ve Eşi Sevim Topaca Hanımefendi, Ortodoks Kilisesi’nde Hristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı sevincine ortak oldu.

Vali Topaca Paskalya Kutlamalarına Katıldı
Vali Topaca Paskalya Kutlamalarına Katıldı
Vali Topaca Paskalya Kutlamalarına Katıldı
Vali Topaca Paskalya Kutlamalarına Katıldı
Vali Topaca Paskalya Kutlamalarına Katıldı
Bayram davetine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Jandarma Komutanı J. Kıd. Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Hatay Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Antakya  Katolik Cemaati Ruhani Lideri Domenico Bertogli, Protestan Cemaati Temsilcisi Jacob  Chang, Antakya Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ile çok sayıda Hristiyan vatandaşımız katıldı.Yaptığı konuşmasında barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajları veren Vali Topaca: “Bayramlar bütün dinlerde var olan en güzel günlerimizdir. Çünkü bayramlar, güzelliklerin, dostlukların, sevginin, merhametin yaşandığı ve hissedildiği günlerdir. Bugün burada bir araya gelmemize vesile olan Paskalya Bayramı coşkusunu sizlerle birlikte biz de yaşıyoruz.Kentimizde yaşadığımız bu güzelliklerin, hoşgörünün, bir arada yaşama iradesinin kıymetini hep birlikte bilmeli ve buna sahip çıkmalıyız. Bizler şu anda özel bir ana tanıklık ediyoruz. Üç semavi dinin temsilcileri bir araya geldik. Bayram sevincinizi paylaşıyoruz. Bu tabloyu dünyanın her yerinde görebilmek mümkün değildir. Bu fotoğrafın daha da güzelleşerek yaşaması ve tüm dünyaya ulaşması için hepimize sorumluluklar düşüyor. Bu sevgiyi, bu kaynaşmayı yaygınlaştırmak anlamında elimizden gelen her şeyi yapmak, sizlerle birlikte geleceğe güzel bir şekilde yürümek için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Bayramın ülkemize, ilimize, sizlere hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise Hatay’ın çok renkli bir şehir olduğunu vurgulayarak; “Diğer şehirlerde yaşamakla Hatay’da yaşamanın, siyah beyaz televizyon seyretmekle renkli televizyon seyretmek kadar farklı olduğunu düşünüyorum.” dedi.Ev sahibi Antakya Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ise, birlikte yaşadıkları bu kadim topraklarda ortak sevinçleri, üzüntüleri paylaşmanın, her inançtan ve kültürden insanlarla birlikte bu sofrada bir araya gelmenin onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; “Hatay, yüzyıllardan beri aynı Allah'a ibadet eden, çan sesinin ezan sesine, ezan sesinin hazan sesine karıştığı müstesna bir şehirdir. Burada insanlar, kökeni, inancı ve felsefi görüşü ne olursa olsun, kardeşçe yaşar, gelenek ve göreneklerini paylaşır ve burada yüzyıllardan beri huzur ve barış egemendir.Yeni hayatın simgesi olan yumurtaları tokuşturduğumuzda alacağımız hazzı, geçtiğimiz haftalarda kutlanan Kutlu Doğum Haftasında bize sunulan güllerde ve Musevi kardeşlerimizin Pesah Bayramında bizlere ikram ettikleri mayasız ekmekte de tattık. İnanıyorum ki bu iklim yüzyıllar boyunca da devam edecektir."Konuşmaların ardından Kilise Pederi tarafından yapılan yemek duasının ardından Sayın Topaca, Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ile bir bayram geleneği olarak yumurta tokuşturma seramonisini gerçekleştirdi.
 

Vali Topaca Paskalya Kutlamalarına Katıldı haberi 02.05.2016 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine HATAY VALİLİĞİ  adına  Hatay Antakya  muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından  eklenmiş olup  2400  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 1 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 2400
İlgili FirmaHATAY VALİLİĞİ
Kategori Yerel
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR