Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

VALİSİ LEKESİZ DİNİ TEMSİLCİLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Kültürlerarası Diyalog Platformu (KADİP) Başkanı Suat Yıldırım ve beraberinde gelen dini temsilcileri kabul etti.

 Yıldırım, ziyarette yaptığı konuşmada, 1994 yılında bugüne kadar kurulu olan platformun değişik dini ve kültürel temsilcilerden oluştuğunu belirtti.
     Türkiye'de çeşitli renkleri temsil ettiklerini ifade eden Yıldırım, '' Bu özelliklere sahip olan Hatay'da bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Burada cami, kilise ve havraları ziyaret edeceğiz. Birbirimi tanıma gayretimiz var. Bu anlamda çeşitli sempozyumlar ve seminerler düzenliyoruz'' şeklinde konuştu.
     Vali Lekesiz de, platformun güzel bir amaca hizmet ettiğini kaydetti.
     Hatay'ın farklı inançların, kültürleri ve desenleri yüzyıllardır hoşgörü, sevgi, barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı bir yer olduğunu vurgulayan Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Hatay'da çarpıcı şeyler var. Bu şehir ruhu var. Duvarın bir tarafı cami diğer tarafı kilise. Karşılıklı sevinçlerin ve acıların paylaşıldığı bir yer. Yüzyıllardır böyle olmuş bugünde böyledir. Hataylılar devir aldıkları mirasın değerinin farkındalar''
     Konuşmaların ardından Lekesiz, KADİP Başkanı Yıldırım'a üç dini simgeleyen anı tabağı verdi.
 
 
   
 

VALİSİ LEKESİZ DİNİ TEMSİLCİLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ haberi 05.05.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  67585  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 67585
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR