Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Semir Eraslan
Başak Sürücü Kursu
İlhan Mobilya
Ekrem Tır
Brf Treyler
Olsan Ambalaj

GENÇLİK VE KUR'AN KONFERANSI

.Erzin'de Hayırlı İşler Yapma Yaşatma ve Koruma Derneği tarafından ''Gençlik ve Kur'an'' konulu konferans düzenlendi

 Türkmenkızı Tesisleri'nde gerçekleşen konferansta ilk olarak saygı duruşu istiklal marşının okunmasının ardından Kur'anı Kerim okundu.
     Hayırlı İşler Yapma Yaşatma Derneği Başkanı Hilmisev Kılaç, etkinlikte yaptığı konuşmada, İmam Hatip Lisesi Yaşatma Derneği'nin adını değiştirerek Hayırlı İşler Yapma Yaşatma ve Koruma Derneği olarak değiştirdiklerini, bu gibi etkinlikleri artırarak sürdüreceklerini söyledi.
 
 
     Ney dinletisi ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilahiler okuduktan sonra konuşan İlahiyatçı Yazar ve Eğitimci Mehmet Çelik, Kur'anı Kerim ve Gençlik konulu konuşmasını yaptı.
     Çelik, Hz Muhammed'in gençliğe ve gençlerin yetişmesine çok büyük önem verdiğini belirten Çelik, ''Çünkü peygamberliğinin ilk yıllarından itibaren yanında gençleri bulmuş, birçok yaşlılar İslam'a şiddetle karşı çıkarlarken, gençler Müslüman olmuş ve İslam'a destek vermiş, bu gençlerin çoğu, zengin ve itibarlı ailelerini terk ederek büyük çileler pahasına Hz Peygamber'in (sav) yanında yer almışlardır'' dedi.
     Konferansa İlçe Müftüsü Şemsettin İnceler ve çok sayıda davetli katıldı.
 
 

GENÇLİK VE KUR'AN KONFERANSI haberi 10.05.2011 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay  79985  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Beğendiniz mi?
Okunma 79985
Kategori Yerel
ŞehirHatay
Hatay Haberleri
Son Eklenen Haberler

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR