Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR
Başak Sürücü Kursu
Semir Eraslan
Brf Treyler
Olsan Ambalaj
Ekrem Tır
İlhan Mobilya

Başkan Çolakbayrakdar, Ziyagökalp’de vatandaşlara müjdeler verdi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Başkan Sizi Dinliyor’ programı kapsamında bu hafta Ziyagökalp Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Programda, vatandaşlara müjdeli haberler veren Başkan Çolakbayrakdar, Ziyagökalp ’de bahar mevsimiyle birlikte yeni kentsel dönüşüm projeleri temellerinin atılacağını ve yeni nesil pazar yeri ile kadınlara özel büyük bir sosyal tesis yapılacağının müjdesini verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, Ziyagökalp’de vatandaşlara müjdeler verdi
Başkan Çolakbayrakdar, Ziyagökalp’de vatandaşlara müjdeler verdi
Kocasinan Belediyesi Semt Konağı’nda düzenlenen programa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Bulu, Gökhan Doruk ve Mustafa Çapan, belediye birim müdürleri, Ziyagökalp Mahalle Muhtarı Aslan Terkeşli ve bölge sakinleri katıldı.
Vatandaşla her zaman iç içe olduklarını ifade ederek söze başlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Her hafta bir mahalleye giderek vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. Ayrıca hemşehrilerimizle günün değişik zamanlarında farklı etkinliklerimizle bir aradayız. Gittiğimiz yerlerde yapılan hizmetlerin vatandaşlarımızın nezdinde memnuniyet oluşturduğunu görüyoruz. Bu memnuniyetler bizim çalışma azmimizi, şevkimizi bir kat daha artıyor. Her gittiğimiz yerde hemşehrilerimizin göstermiş olduğu teveccüh bizleri mutlu ediyor ve gururlandırıyor.” dedi.
İlçenin 8 bölgesinde kentsel dönüşüm yapıldığını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Belediyenin gayreti, vatandaşın mülkiyetinde olan yerlerle ilgili sözleşmeler ve yatırımcının o bölgeden çalışmalarını kapsamaktadır. Kentsel dönüşüm kararından dolayı istimlak yetkimiz var. Ayrıca acil kamulaştırmadan dolayı bakanlığımızın vermiş olduğu ikinci bir istimlak yasamız var. İstesek yasaları kullanarak 3 ay içerisinde buradaki pürüzleri çözebiliriz. Ancak bu bize göre doğru olmaz. Biz aşamaların hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için vatandaşın rızasını gözetiyoruz. Kentsel dönüşüm kanunu bizim için bir fırsattır. Bu kanunu çıkaran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimizden Allah razı olsun.” diye konuştu.
2016 yılı içerisinde Ziyagökalp Mahallesi’nde Türkiye’ye örnek niteliğinde kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdiklerini de hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, “2 blok başladı hızlı bir şekilde yapılıyor. Önümüzdeki günlerde ise büyük bir alanda kentsel dönüşüm kapsamında yıkımlara başlayacağız. Yaz-kış demeden çalışmalarımız devam ediyor. Anlaşmaları tamamlıyoruz. İnşallah bahar mevsimiyle birlikte yeni temeller atılmaya başlayacağız.” ifadelerinde bulundu.
Kentsel dönüşümünü bir sosyal dönüşüm ve değişimi olarak gördüklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, belediyenin bütün imkanlarını sunabilmek adına kentsel dönüşüm yaptıklarını belirterek, “Kentsel dönüşüm tamamlandığında her kesime hitap eden tesisleri, Ziyagökalp Mahallesi’ne kazandırmış olacağız. Gençlik ve spor merkezi ile hanım kardeşlerimize hizmet verecek bir sosyal tesisi de bölge sakinlerinin hizmetine sunacağız. Yakut Mahallesi’nde faaliyete geçen hanımlara özel tesisimizi buraya da yapacağız. Ayrıca yeni nesil pazar yeri yapıyoruz. Pazar yerimizi hızlı bir şekilde yaparak bu yıl hizmetinize sunacağız. Pazar yerimizin hemen ön tarafında 17 tane işyerinin olacağı ve üzerinde ise sizin isteğiniz üzerine düğün salonu yapacağız. Şimdiden sizlere hayırlı olsun .” şeklinde konuştu.
‘Çözüm Merkezi’ ve ‘Çağrı Merkezi’ hakkında da bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, “Sosyal medya, Kocasinan Belediyesinin web sitesi, mobil uygulamalı cep telefonu ve 222 70 00 no’lu numaradan her şekilde belediyeye anında ulaşabilirsiniz. Talebiniz ne ise kayıt altına alınıyor ve bizim ekibimiz hızlı bir şekilde gereken hizmeti yerine getiriyor. Çözüm Merkezini yeni kurmamamıza rağmen şuan kadar 9 bin talebe cevap vermiştir. Vatandaşımıza çok hızlı bir şekilde hizmet verebilmek ve beklentisini anında karşılayabilmek için kurmuş olduğumuz bir birimdir. Ayrıca belediye gelerek yüz yüze görüşüp taleplerinizi iletebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.
Vatandaşların görüşlerini, yazılı ve sözlü taleplerini alan Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşlardan gelen soru ve talepleri de tek tek cevaplandırdı.

Başkan Çolakbayrakdar, Ziyagökalp’de vatandaşlara müjdeler verdi haberi 12.01.2017 13:34 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Kayseri Kocasinan  muhabirimiz Mesut Mutlu tarafından  eklenmiş olup  140  kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafında beğenilip 0 kişi beğenilmemiştir.

Kayseri Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Kayseri Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Kayseri Radyoları Canlı Radyo Dinle
Kayseri İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Kayseri Yemek Tariflerini Ekle

Beğendiniz mi?
Okunma 140
Muhabir Mesut Mutlu
Kategori Yerel
  Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki:
  Kayseri Ticaret Odası Tarafından düzenlenen ‘Gelecek Kayseri’de’ programına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kayyumların hepsini vurun diye Kandil’den haber geldi. Ben oraları yapmaya çalışıyorum, her hafta gidiyorum. Kaç kere ölüm fetvası çıktı. Hala gidiyorum ve gideceğim inşallah” dedi.... 19.02.2017 22:27
  Kayseri Genel 145Devamını oku
  Erciyes’te Görsel Şölen
  Spor ve sosyal faaliyetlerin merkezi haline gelen Erciyes, her hafta birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Hafta sonu başta Kar Voleybolu Avrupa Kupası olmak üzere bir dizi organizasyona ev sahipliği yapacak olan Erciyes’te bir de görsel şölen gerçekleştirildi.... 19.02.2017 09:22
  Kayseri Yerel 115Devamını oku
  Kocasinan Belediyesi Sanatçı Çocuklar Yetiştiriyor
  Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘Kocasinan Akademi Tiyatro Kulübü’ seçmelerinin ilki tamamlandı. Milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan tiyatro kulübünün ilk seçmelerinde yaklaşık 100 öğrenci başvurdu. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda seçilen 23 kişi, belediye hizmet binası seminer salonunda tiyatro eğitimi çalışmalarına başladı. Kocasinan Belediyesi tiyatro kulübü öğrencileri, Yönetmen Sami Ekic... 19.02.2017 09:25
  Kayseri Yerel 105Devamını oku
  Kayserili fotoğrafçı Amerikan Fotoğraf Platformu’ndan ödül aldı
  Kayserili fotoğrafçı Hasan Aslan, dünyaca ünlü Amerikan Wedding and Portrait Photographers International (WPPI) Fotoğraf Platformu’nun düzenlediği yarışmada Silver (Gümüş) Ödülüne layık görüldü.... 19.02.2017 11:42
  Kayseri Genel 90Devamını oku
  (Özel Haber) Uçaklardan esinlenip pervaneli klima sistemi için kolları sıvadı
  Kayseri’de Hava İkmal Bakım Merkezinden emekli olan ve çiftçilik yapan Mehmet Akpınar, bahar aylarında yaşanan don olaylarını önlemek için uçaklardaki klima sistemlerinden esinlenerek 3 metre pervaneli dev klima sistemi yapmak için kolları sıvadı.... 19.02.2017 12:15
  Kayseri Genel 85Devamını oku

Haber Kategorileri

Tüm Radyolar Burada Tıkla
Canlı Radyo Dinle
Tüm Radyolar Burada Tıkla
İNDİR