43 kilo 600 gram esrar ele geçirildi, 8 kişi gözaltına alındı

Hatay’da gerçekleştirilen operasyonda 43 Kilo 600 gram kubar esrar ele geçirilirken, olayla ilgili 8 kişide gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre Hatay’dan Ankara’ya bol miktarda esrar sevkıyatı yapılacağı istihbaratını olan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri zehir tacirlerinin peşine düştü.
43 kilo 600 gram esrar ele geçirildi, 8 kişi gözaltına alındı

Yapılan çalışmalar sonucunda Samandağ ilçesinde İ.D, H.Ş. ve YD’nin ilçe ve çevresinden topladıkları esrarı Ankara’dan gelen alıcılar M.A, İ.A, M.Ö, S.Ş ve Ç.Ö adlı şahıslara satacakları bu şahıslarında aldıkları esrarı Ankara’da piyasaya sürecekleri bilgisine ulaşıldı. Şahısları takibe alan KOM şube ekipleri, uzun süren takip sonrasında Antakya çevreyolu üzerinde düzenledikleri operasyonla zehir tacirlerini kentten çıkamadan yakaladı.

Toplam 4 araçta yapılan aramalar sonunda araçların birinin bağajında çuvallara doldurulmuş 43 kilo 600 gram kubar esrar ele geçirilirken, İ.D, H.Ş, Y.D, M.A, İ.A, M.Ö, S.Ş ve Ç.Ö adlı şahıslarda gözaltına alındı.

Şahısların yapılan sorgusunda Ankara’dan gelen M.A, İ.A, M.Ö, S.Ş ve Ç.Ö adlı şahısların Hataylı İ.D, H.Ş ve YD adlı şahıslardan aldıkları esrarı Ankara’da piyasaya sürecekleri ve satıcılarla da il dışına çıkana kadar kendilerine eşlik edecekleri konusunda anlaştıkları ortaya çıktı.

Yaptıkları başarılı operasyonla zehir tacirlerinin planlarını bozan KOM şube ekipleri kaçakçılıkta kullanılan 3’ü öncü araç olmak üzere esrar taşımada kullanılan araca el koydular. Gözaltına alınan şahıslarda işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye çıkarıldılar. Öte yandan olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.