ASKERE ÇARPIP KAÇAN KAÇAKÇILARDAN BİRİ VURULDU

Suriye sınırında yol kontrolü sırasında "Dur" ihtarına uymayıp bir askere çarparak kaçan araca açılan ateş sonucu, 1 kişi sırtından yaralandı.
ASKERE ÇARPIP KAÇAN KAÇAKÇILARDAN BİRİ VURULDU
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamayea göre, Türkiye-Suriye Hududu, 2. Hudut Alay Komutanlığı Ziyaret Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Mobil Yol Kontrol Unsurlarınca (MYKU), Hacıpaşa-Hatay karayolunda, yol kontrolü esnasında ek depoları olan dorsesiz iki TIR'a, 'dur' ikazında bulunuldu."Dur" uyarısına uymayan TIR'lardan biri askeri araca çarparak Hatay istikametine kaçtı.
 
 İkinci TIR'ın sürücüsü ise, MYKU personeline hakaret ederek geri manevra yaptı ve bir askere çarparak ayağının ezilmesine neden oldu.Bu durum üzerine, MYKU personeli tarafından ikaz amacıyla havaya bir el, daha sonra da TIR'ın tekerleklerine 4 el ateş edildi. Bu esnada sürücünün yanındaki şahıs sırtından yaralandı.Kontrol noktasından 200 metre uzaklaşan TIR kendiliğinden durdu ve sürücü ile yanındaki yaralı yolda durdurdukları başka bir sivil araca binerek olay yerinden kaçtı. Olayda yaralanan asker ise, Altınözü Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.Sırtından yaralanan sivil şahıs da Antakya Devlet Hastanesi'nde yapılan ameliyattan sonra yoğun bakımda müşahede altına alındı.Yaralı şahsın hayati tehlikesinin bulunduğu, olayla ilgili olarak, Altınözü Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığı bildirildi.