BALCI AİLESİ KIZINI ARIYOR

İskendurun Kız Lisesi nde Açık öğretim öğrencisi Zeynep Balcı’dan 12 gündür haber alınamıyor.
BALCI AİLESİ KIZINI ARIYOR
 İskenderun Düğün yurdu Köyü’nde oturan Balcı ailesinin 3 çocuğundan ortancası olan 15 yaşındaki Zeynep Balcı, hafta sonu ‘evden okula gidiyorum’ diye çıktı. Ancak okul mesaisi bittiğinde akşam saatlerinde evinde olması gereken genç kızın gelmediğini gören anne Dilek Balcı (37) telaşlanmaya başlayarak kızını araması için şoförlük yapan eşine Mustafa Balcı(43) durumu anlattı. Aile kızlarının eve gelmemesi nedeniyle İskenderun Emniyet Müdürlüğü’ne ve İlçe Jandarma karakoluna kızının kayıp olduğunu bildirdiler. Ancak dertlerine çare olacak diye düşündükleri polis ve jandarmadan yeterli ilgiyi göremeyen aile kendi başlarına kızlarını aramaya koyuldular. Yüreğine ateş düşen anne günlerce haber alınamayan kızının peşine düşerek, okul idaresi ve öğrenci arkadaşlarıyla görüşmesine rağmen 15 gündür kayıp Zeynep’in hiçbir izine rastlayamadı.
Balcı ailesi, kızının bulunması için İskenderun’un en işlek caddelerine, sokaklarına ve okul önlerine el ilanı afişi asarak yetkilerden yardım istedi. Baba Mustafa Balcı; “12 gün oldu okula gidiyorum diye evden çıktı. Bir daha geri dönmedi. Geçen hafta eşim karakola gitti. Eşimi karakoldan kovmuşlar. Jandarmaya git demişler. Jandarmaya gittik emniyete git dediler. Çocuğumuza bu durumda bir arpa boyu bile ulaşamadık. Çocuğumuzun nerde, nasıl olduğundan hiçbir bilgimiz yok. Savcılığa müracaat ettik. 12 gündür telefon kaydını bile çıkaramadılar. Devlet yetkilileri bize bu konuda hiç ilgi göstermediler. Bizi oradan oraya gönderip duruyorlar. Bütün yetkililerden rica ediyorum, çocuğumuza bir an önce kavuşmamız için ellerinden geleni yapsınlar’’diye konuştu. Anne Zeynep Balcı ise, “Yeter artık çocuğumu görmek istiyorum. Benim çocuğum öldü mü? Kaldı mı? Bilmek istiyorum. Biz gereken yerlere emniyete, jandarmaya durumu bildirdik. Ama yeterli ilgiyi göremiyorum. Ben ne yapabilirim! Evden çıkarken birkaç eşyasını da yanında götürmüş, o gün ise okula gitmemiş. Benim çocuğumla hiçbir sorunum yoktu. Arkadaş ortamı ne yaptı ise böyle oldu. Kızım evine dönsün ben bir şey istemiyorum. Ne oldu ise, başına ne geldi ise ben razıyım, yeter ki evine dönsün. Gece gündüz küçük kardeşi bile dua ediyor ablam gelsin’’ diye belirtti.
Evde bulunan küçük kız kardeşinin her gün ablasını sayıkladığını dile getiren acılı anne, “Yaşanan tüm olumsuzlukları biz unutarak kızımıza kavuşacağımız günü bekliyoruz. Allah aşkına birileri bize yardımcı olsun” şeklinde gözyaşları arasında açıklamalarda bulundu.
BALCI AİLESİ KIZINI ARIYOR haberi 18 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Asayiş kategorisine Hatay tarafından  18405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle