Belediye Başkanı ile görüştürmeyen görevliyi öldürdü

Hatay'ın Belen ilçesinde, taşeron firmadan maaşını alamadığı için işinden ayrıldığı öne sürülen temizlik işçisi, Belen Belediye Başkanı Yılmazlar ile kendisini görüştürmek istemediğini iddia ettiği site görevlisini tüfekle öldürdü
Belediye Başkanı ile görüştürmeyen görevliyi öldürdü
 Alınan bilgiye göre, Belen Belediyesinde işçi olarak çalışan İbrahim Y. (25), temizlik işlerinin özelleştirilmesinden sonra çalışmayı sürdürdüğü taşeron firmada 8 aylık sürede 6 maaşının ödenmemesi sonucu ekonomik sıkıntı yaşadığı gerekçesiyle 2 gün önce işten ayrıldı.
     İbrahim Y, taşeron firma yetkililerinin, belediyeden para alamadıkları için maaşları düzenli ödeyemediklerini söylediğini iddia ederek, dün gece geç saatlerde, firmaya ödeme yapmasını istemek amacıyla Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar'ın Fatih Mahallesi'nde oturduğu siteye geldi ve görüşmek istedi.
     Belediye başkanı ile görüştürmek istemeyen site görevlisi Murat Kırılmaz (28) ile aralarında tartışma çıkan İbrahim Y, daha sonra Kırılmaz'a otomatik tüfekle 5 el ateş etti.

     Ağır yaralanan Kırılmaz, site sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansı ile kaldırıldığı İskenderun Körfez Devlet Hastanesi'nde, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
     Olaydan sonra kaçan İbrahim Y, bir süre sonra İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim oldu.
     Zanlı İbrahim Y'nin bir süredir psikolojik tedavi gördüğü ve oturdukları Şenbük Mahallesi'nde komşusu olan Kırılmaz ile aralarında eskiye dayanan husumet bulunduğu öğrenildi.
     Yetkililer, zanlının işlemlerinin tamamlanmasının ardından İskenderun Adliyesine sevk edileceğini kaydettiler.