CİLVEGÖZÜ GÜMRÜK KAPISI'NDA KAÇAKÇILIK OLAYLARI

 Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda son 3 günde yapılan operasyonlarda Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçirilmeye çalışan çok sayıda kaçak eşya ele geçirildi. 25 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
CİLVEGÖZÜ GÜMRÜK KAPISI'NDA KAÇAKÇILIK OLAYLARI
 Cilvegözü Gümrük Kapısı Gümrük Muhafaza Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Bölge Amirliğinden yapılan açıklamada, ekiplerin yapılan istihbarat çalışmaları, ihbar, şüphe ve risk analizleri sonucunda sigaradan, fermuara, çaydan araç lastiğine kadar çok miktarda kaçak eşyaya el konulduğu belirtildi.
     Açıklamada, Cilvegözü gümrüğünde 3 gün içerisinde yapılan operasyonlarda 3 bin 130 paket sigara, 21 bin adet fermuar, 50 kilo çay, 3 adet marş motoru, 4 adet şarj dinamosu, 9 adet dingil, 29 adet tır lastiği, 4 adet otomobil, 1 adet otobüs ve 9 adet tır ele geçirildi.
 
        
     Operasyonlarda Kaçakçılık ve İstihbarat ekiplerine Gümrük Müsteşarlığı tarafından özel olarak yetiştirilen dedektör köpeği Alf'in de katıldığı belirtildi.
     Yakalanan 25 zanlı hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefetten Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.