CİLVEGÖZÜ'NDE 515 BİN PAKET GÜMRÜK KAÇAĞI SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

SURİYE'DEN GELEN VE KAYITLARDA KİREÇ TAŞINDIĞI BİLDİRİMİ YER ALAN TIRDA X-RAY CİHAZI İLE YAPILAN KONTROLDE SİGARA KAÇAKÇILIĞI YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİ -OLAYLA İLGİLİ İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
CİLVEGÖZÜ'NDE 515 BİN PAKET GÜMRÜK KAÇAĞI SİGARA ELE GEÇİRİLDİ
 Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda Suriye'den gelen ve kayıtlarda kireç taşındığı bildirimi yer alan tırda, 515 bin paket sigara ele geçirildi.
     Cilvegözü Gümrük Muhafaza Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bir ihbarı değerlendiren Gümrük Muhafaza Müdürlüğü Kaçakçılık ve İstihbarat ekipleri, Suriye'den gelen K.C'nin yönetimindeki 35 BCJ 80/31 R 1067 plakalı ve kayıtlarda kireç yüklü olduğu bildiriminde bulunulan tırda, dedektör köpek Alf'in tepki vermesi üzerine x-ray cihazıyla inceleme yapıldı.
     Kontrolde, tırda bin 30 kutu içinde 515 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
     Araştırmalarını sürdüren ekipler, olayla bağlantısı olduğu anlaşılan 27 P 4956/ 31 K 3279 plakalı tıra da sahtecilik girişimlerinden dolayı el koydu.
     Yetkililer, sürücüler K.C. ile M.Ü'nün gözaltına alındığını, haklarında Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu ve soruşturma başlatıldığını kaydettiler.