ÇOBANIN cesedi 5 gün sonra yayladan indirildi.

Teröristlerce öldürüldükten sonra üzerine bağlanan bomba imha edilen çobanın cesedi, 5 gün sonra yayladan indirilerek İskenderun devlet hastanesi morguna kaldırıldı.
ÇOBANIN cesedi 5 gün sonra yayladan indirildi.
Amanos Dağları'ndaki Dokuz-armutlu Yaylası'nda PKK'lı teröristlerce öldürüldükten sonra üzerine bomba bağlanan ço-banın cenazesi 5 gün sonra indirildi. 4 Ekim Perşembe günü Kırıkhan il-çesine bağlı Balarmudu köyü Dokuz-armutlu Yaylası'na hayvanlarını otlat-mak üzere giden ve bir daha dönmeyen Hasan Dal ertesi gün yakınlarınca hayvan otlattığı alanda ölü olarak bulunmuş, Dal'ın üzerindeki bombayı gören yakınları durumu jandarmaya bildirmişti.
 Güzelce köyünde çıkan çatışmada 2, daha önce de 1 kayıp veren PKK'lıların güvenlik güçlerine yönelik pusu kurduğu bilgisi üzerine çobanın cesedi günlerce yayladan indirilemedi. Dün akşam köylülerle birlikte Hasan Dal'ın cesedinin bu-lunduğu mevkiye giden bomba imha uzmanları, Dal'ın üzerindeki bombayı imha etti. Daha sonra çobanın cesedi köylüler tarafından yayladan indirildi. Balarmudu köyüne getirilen çobanın cesedi, İskenderun Devlet Hastanesi morguna götürüldü.Savcılık kontrolü sonrası çobanın cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek.