DÖRTYOL DA TÖRE CİNAYETİ

 Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, kaçarak evlendiği kocasının terk etmesi üzerine çocuğuyla döndüğü baba evinde aile meclisi kararıyla öldürüldüğü ileri sürülen bir çocuk annesi 19 yaşındaki Ceylan Soysal'ın cinayet zanlısı olarak aileden 6 kişi tutuklandı.
DÖRTYOL DA TÖRE CİNAYETİ
 AA muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, Dörtyol'un Özerli Mahallesi Askeri Sokak'ta, 18 Temmuz Pazartesi günü gece saat 22.00 sıralarında, çocuğu ile birlikte kaldığı baba evindeki odasında tabancayla vurularak öldürülen genç kadının ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.
     Zanlı olarak gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen baba Mehmet Hicri (41), erkek kardeşi Emrah Hicri (17), amcaları Halil Hicri (30), Ahmet Hicri (38), Ramazan Hicri (25) ve ailenin yakını olduğu belirtilen Ali Güneş (19) tutuklanarak cezaevine konulurken, anne Sebiha Hicri (38) ise serbest bırakıldı.
 
                      
     Dörtyol Emniyet Müdürlüğü, genç kadına tetiği kimin çektiğinin tespiti için tüm zanlıların el sıvaplarını ve elbiselerini kriminal incelemeye gönderirken, tutuklu sanıklardan amca Ramazan Hicri'nin, tetiği yeğeni 17 yaşındaki Emrah'ın değil, kendisinin çektiğini itiraf ettiği öğrenildi.
     Ramazan Hicri'nin ifadesinde, yeğeni Ceylan'ı ailelerinin namusunu lekelediği iddiasıyla öldürdüğünü söylediği belirtildi.
   
              
     Aile meclisi kararıyla töre uğruna öldürüldüğü belirtilen kadının bir yaşındaki kızı ise, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından anneannesinden alınarak Antakya Yetiştirme Yurduna yerleştirildi.
     Öldürülen Ceylan Soysal'ın, 13 Temmuz Çarşamba günü çocuğu ile birlikte Hatay Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğüne bağlı konuk evinde bir gece kaldıktan sonra kendi isteği ile ayrıldığı öğrenildi.
     Çocuğun babası Ferdi Soysal'ın ise Dörtyol Emniyet Müdürlüğünü arayarak, kızını almak istediğini söylediği kaydedildi. 
 
                  
         
     Hicri ailesinin yakınlarından alınan bilgilere göre, Ceylan Soysal, ailesinin Şanlıurfalı bir hemşehrileri ile evlenmesi isteğine karşı çıkarak Ferdi Soysal ile kaçıp Çanakkale'ye yerleşti. Burada eşinin çalıştığı otobüs terminalindeki işinden ayrılmasının ardından Adana'ya gelen Ceylan Soysal, burada otogarda buluştuğu eşi Ferdi Soysal ile yeniden beraber olmak istediğini söyledi.
 
 

     İddiaya göre Ferdi Soysal bunu kabul etmeyerek, Ceylan Soysal'ın babasını arayıp, ''kızınız benimle olmak istiyor ama ben istemiyorum. Şu anda Adana otogarında gelin alın'' dedi.
     Bu arada, kızından haber alamadığını ileri süren baba Mehmet Hicri, 15 Temmuz'da, Dörtyol Cumhuriyet Savcılığına dilekçe vererek kızı Ceylan'ın torunu ile birlikte kaybolduğunu ileri sürdü. 18 Temmuz'da ise Cumhuriyet Savcılığı bu dilekçeyi, gereğinin yapılması için Dörtyol Emniyet Müdürlüğüne sevk etti. Dörtyol Emniyet Müdürlüğü ise babayı çağırarak, ''Kızınız ve torununuzun kaybolduğunu ileri sürmüşsünüz'' diyerek ifade vermesini istedi. Baba ise, kızını ve torununu Adana'da bulup getirdiğini, aranmasına gerek kalmadığını bildirdi. Emniyet yetkililerinin ''kızınızı getirin ifadesini almamız gerekiyor'' demeleri üzerine, baba Mehmet Hicri'nin ''Yarın getiririm'' dediği ifade edildi. Aynı gün gece ise Ceylan Soysal, baba evinde öldürüldü.
 

     Öte yandan Ceylan Soysal'ın cenazesi, Özerli Mahallesi'ndeki mezarlıkta yakınları ve mahalle halkı tarafından dün akşam saatlerinde toprağa verildi. Olayın yaşandığı evin kilitli ve boşaltıldığı gözlenirken, komşuları ise savcılık tarafından serbest bırakılan anne Sebiha Hicri'nin de sabah saatlerinde evden ayrıldığını söylediler.
     Hicri ailesinin komşuları, olay gecesi sadece silah sesi duyduklarını daha sonra da olayı duyduklarını belirttiler.
DÖRTYOL DA TÖRE CİNAYETİ haberi 21 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Asayiş kategorisine Hatay tarafından  47345 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle