DÖRTYOL'DA 4 POLİS MEMURUNUN ŞEHİT EDİLMESİ

DÖRTYOL'DA 4 POLİS MEMURUNUN ŞEHİT EDİLMESİ -OLAYLAR SIRASINDA BDP BİNASININ KUNDAKLANMASI İLE İLGİLİ 4 KİŞİNİN YARGILANMASINA BAŞLANDI
DÖRTYOL'DA 4 POLİS MEMURUNUN ŞEHİT EDİLMESİ
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, 27 Temmuzda 4 polis memurunun şehit edilmesinin ardından çıkan olaylar sırasında BDP binasının kundaklanmasına ilişkin tutuksuz 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
     Dörtyol 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davaya, sanıklar A.D. (25), T.Ş. (27), S.B. (24) ve Ö.F.U. (30) katıldı. Sanıklar, üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmedi. 
     Davaya katılan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata da duruşmaya müdahil oldu. 
     Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 
     Milletvekili Ata, duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, etnik kökenli insanların birbirine karşı kışkırtıldığını belirterek şöyle konuştu: 
     ''Biz buna Hatay Dörtyol'da tanıklık ettik. Ancak Dörtyol halkı sağduyulu davranıp olayların büyümesini önledi. Bu nedenle Dörtyol halkına çok teşekkür ediyorum. Bu olayları sadece 4 kişi yapmadı. Bunlar organize işler. Olayları yönlendirdiği ve bizzat içerisinde bulunduğu iddia edilen gruplardan hiç bahsedilmiyor. Sanki bütün olaylar 4 gencimizin üzerine yıkılmıştır. Yargının bu konuyu bir an önce sonuçlandırarak kamuoyu vicdanını da rahatlatmasını bekliyoruz. Toplumsal adalet ve barışın sağlanabilmesi için bu olayların arkasındaki güçlerin bir an önce açığa çıkması gerekmektedir.