''GEÇEN YIL TÜRKİYE'DE UYUŞTURUCUYLA EN FAZLA MÜCADELE EDEN İL OLDUK'

 Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Türkiye'de geçen yıl içerisinde uyuşturucuyla en fazla mücadelede eden ilin Hatay olduğunu söyledi.
''GEÇEN YIL TÜRKİYE'DE UYUŞTURUCUYLA EN FAZLA MÜCADELE EDEN İL OLDUK'
Kılıç, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC )Başkanı Ahmet Yetişen'i ziyaretinde, geçen yıl içerisinde 542 uyuşturucu operasyonu düzenlediklerini söyledi. Operasyonlarda, 673 kilo esrar maddesi, 37 bin 732 kök Hint keneviri, 10,5 kilo eroin, 4 bin 488 adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirten Kılıç, 936 kişi hakkında işlem yapıldığını belirtti.
     Uyuşturucuyla mücadele kapsamında jandarmayla ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Kılıç, şöyle devam etti.
     ''Hint keneviri maddesinin ekiminin fazla olduğu bölgeleri henüz üretim aşamasına geçmeden yok ettik. Büyük bir kısmını tarlada imha ettik. Gözden kaçırdığımız uyuşturucu maddesini piyasaya sürmeye çalışanlara düzenlediğimiz operasyonlar sonucu engel olduk. Uyuşturucu tacirlerinin sürekli ensesinde olduk. Gençlerimizi zehirlemelerine müsaade etmeyeceğiz. Geçen yıl Türkiye'de uyuşturucuyla en fazla mücadele eden il olduk. Bu çalışmalarımız bu yıl da artarak devam edecek.''
     Okul önlerindeki önlemlere de ağırlık verdiklerini vurgulayan Kılıç, vatandaşların çocuklarını gönül rahatlığıyla okula gönderebileceklerini söyledi.
     Her okulda bir sivil polis memurunun görev yaptığının altını çizen Kılıç, ''Okulların giriş ve çıkışlarında görevli bir memurumuz bulunuyor. Gerekirse bu sayıyı iki veya üçe çıkarıyoruz. problem olan yerlerde trafik, narkotik, ve asayiş memurlarını da görevlendiriyoruz. Vatandaşlarımızın tespit ettiği bir sıkıntı var ise mutlaka bize bildirsinler '' dedi.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen'de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kılıç'a ziyaretinden dolayı anı tabağı hediye etti.