GEÇİCİ ÇADIR KENTTE TAŞLI SOPALI KAVGA ÇIKTI

 Ülkesindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Kızılay tarafından Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki geçici çadır kentlere yerleştirilen Suriyeliler arasında taşlı sopalı kavga çıktı. Olaya müdahale etmeye çalışan biri polis diğeri Kızılay görevlisi iki Türk'ün de aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı.
GEÇİCİ ÇADIR KENTTE TAŞLI SOPALI KAVGA ÇIKTI
   AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yayladağı 1 No'lu geçici çadır kentte kalan yaklaşık 500 Suriyeli arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Polis ve görevliler kavgayı yatıştırmak için araya girdi. Bu sırada Türk görevlilerin müdahalesine sinirlenen bir grup Suriyeli taş ve sopalarla polis ve görevlilere saldırdı. Olaylar sırasında bir polis ve bir Kızılay görevlisi ile 3 Suriyeli çeşitli yerlerinden yaralandı. Kavga sırasında 3 polis otosu ile çadırkentteki bazı binaların zarar gördüğü bildirildi.
 
 

     Olay sonrası yaralanan Türk görevliler ile Suriyeliler 112 ambulansı ile Yayladağı Sağlık Ocağına kaldırılırken, olayın çıktığı TEKEL binası etrafına yaklaşık 100 kadar polis ve jandarma ekibi yerleştirildi.
     Yetkililer, olayla ilgili 2 Suriyelinin de gözaltına alındığını ve soruşturma başlatıldığını kaydettiler.