HASSA'DA DOKTORUN DARBEDİLMESİ

Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Salim Matkap, Hassa ilçesinde hastaneye getirilen bir bebeğin ölümü üzerine doktorun darbedilmesini kınadı.
HASSA'DA DOKTORUN DARBEDİLMESİ
 Matkap, oda yönetim kurulu üyeleriyle Hassa Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Turan Pehlivan'ı ziyareti sonrasında, bir grup sağlık çalışanıyla hastane önünde yaptığı açıklamada, 21 Şubat tarihinde 9 aylık bebeğin ölümü sonrasında yaşanan olayları ve doktora yönelik saldırıyı protesto ettiklerini bildirdi.
     Matkap, çocuk hastalıkları uzmanı Dr. İbrahim Şilfeler'in muayene edilmek üzere getirilen bebekle ilgili ''sıvı kaybı teşhisi'' koyduğunu, hastaneye yatış işlemini başlattığını ve tedavisini düzenlediğini belirterek, şunları kaydetti:
     ''Hasta ile ilgili resmi prosedürler sırasında yeşil kart ve kimliğin bebeğe ait olmadığı fark edilmiş. Durum hasta yakınlarına bildirildiğinde, telaştan yanlışlık yapılmış olabileceği ifade edilerek hastaya ait belgelerin getirilmesi istenmiş. Hekim arkadaşımız, çocuğun tedavisinin devam etmesi gerektiğini belirterek yakınlarından da bu arada belgelerini getirebileceklerini ifade etmiş. Fakat her nedense aile çocuklarını alarak hastaneyi terk etmiş. Aradan geçen birkaç saat içinde bebek daha da kötüleşince aile acil servise başvurmuş. Hekim arkadaşımız zaman kaybetmeden bebeğe müdahale etmiş.''
     Müdahale sonucu çocuğun akciğerlerinden yaklaşık 250 cc bebek maması çıkarıldığını, beslenmesi sırasında mamanın soluk borusuna kaçması sonucu bu durumun gerçekleşmiş olabileceğini ifade eden Matkap, ''Aile ve yakınları, bebeğe gereken tüm müdahaleyi yapan doktora saldırarak burnunun kırılmasına ve yaralanmasına neden olmuştur. Darbedilen doktor, 10 gün rapor almak durumunda kalmış ve şikayetçi olmuştur. Kendi hatalarından dolayı bebekleri ölen ailenin doktoru darbetmesi affedilemez'' dedi.
     Bu arada, Akbez beldesinde ikamet eden Ahmet Arı'nın da 21 Şubatta hastaneye getirdiği oğlu Bilal'in ölümünün doktor İbrahim Şilfeler'in gerekli ilgiyi göstermemesi ve ihmali sonucu meydana geldiği iddiasıyla şikayetçi olduğu öğrenildi.
 
 

HASSA'DA DOKTORUN DARBEDİLMESİ haberi 03 Mart 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Asayiş kategorisine Hatay tarafından  30655 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle