HATAY DA SURİYELİ Yİ KAÇIRMAK İSTEYEN GRUPLA POLİS ÇATIŞTI

Hatay İlinde Suriye uyruklu şahıslar tarafından yine Suriye uyruklu bazı şahısları zorla Suriye’ye götüreceği bilgisinin alınması üzerine, Hatay Emniyet Müdürlüğü ve MİT görevlileri tarafından ortaklaşa çalışmalara başlanmıştır.
HATAY DA SURİYELİ Yİ KAÇIRMAK İSTEYEN GRUPLA POLİS ÇATIŞTI
Bahse konu olayla ilgili olarak yapılan detaylı çalışmalarda şüphelilerin zorla alıkoydukları şahsı Yayladağı bölgesinden Suriye’ye götüreceklerine dair ek bilgiler elde edilmiş ve gerekli önlemler alınarak operasyonel çalışmalara başlanılmıştır. Sınır bölgesine yakın ormanlık alanda bazı şahısların görülmesi üzerine, görevlilerimizce şahıslara DUR! ihtarında bulunulmuş ancak şahıslar yapılan ihtara silahla karşılık vermişlerdir.  
Çıkan silahlı çatışma sonrası 2’si yaralı 3 kişi olay yerinde yakalanmış, 1 kişi ise silahla ateş ederek ormanlık alandan sınıra doğru kaçmıştır. Ayrıca zorla alıkonulan Suriye uyruklu bir şahıs ise herhangi bir yara almaksızın sağ olarak kurtarılmıştır. Çıkan çatışma sonrası olay yerinde yapılan incelemede; 1 Adet Rus yapımı El Bombası, 1 Adet 9 mm çapında tabanca, 1 Adet şarjör ve 6 adet dolu fişek, Çok sayıda boş kovan elde edilmiştir. 
Devam eden çalışmalarda olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 3’ü Suriye uyruklu, 5’i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı toplam 8 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.Konu, ilgili kurumlar tarafından tüm boyutları ile ele alınmakta ve çalışmalar yürütülmektedir.