HATAY EMNİYET MÜDÜRÜLÜĞÜ'NDEN YENİ YIL ÖNLEMLERİ

 Hatay İl Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşların huzurlu bir yılbaşı tatili geçirmelerini sağlamak amacıyla bir dizi önlemlerin aldığını bildirdi.
HATAY EMNİYET MÜDÜRÜLÜĞÜ'NDEN YENİ YIL ÖNLEMLERİ
 Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 31 Aralık 2010 ve 02 Ocak 2011 tarihlerinde şehir içi ve şehirlerarası yollarda trafik akışının yoğunlaşacağı dikkate alınarak trafik kontrollerinin artırılacağı belirtildi.
     Açıklamada şunlara yer verildi:
     ''Özellikle yılbaşı gecesi saat 24.00'den sonra alkol denetimlerine ağırlık verilerek şehrin değişik noktalarında yapılacak denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol alarak araç kullanan sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak. Alkollü olarak araç kullanan sürücülerin kullanmış olduğu araçları teslim alabilecek başka bir sürücünün bulunmaması halinde araç yedi emin otoparkında muhafaza altına alınacak ve sürücü ile yanında bulunanlar, ticari araçlar ile gidecekleri yerlere gönderilecek. Yılbaşı akşamı saat 24.00'ten itibaren ceza miktarları yeni artışlara göre uygulanacak olup, alkollü olarak araç kullanan sürücülerin son beş yıl içerisinde 1. defasında 6 ay, 2. defasında 2 yıl, 3. defasında ise 5 yıl ehliyetine el konulacak. Alkollü araç kullananlara ayrıca 590 TL'den başlayan para cezası kesilecek. Diğer trafik suçları ile ilgili en düşük ceza miktarı ise 66 TL olarak uygulanacak.''