Hatay polisi 11 yıllık cinayeti çözdü.

11 yıl önce işlenen ve cesedi yakarak delilleri yok eden cinayet zanlısı kadın, polisin titiz çalışması sonucu yakayı ele verdi.

 

Hatay polisi 11 yıllık cinayeti çözdü.
 2001 yılında işlenen cinayetin dosyasını yeniden açan polis, yaptığı titiz çalışmalar sonrası cinayet zanlısı kadını yakalamayı başardı.Olay, 26 Haziran 2001 günü Antakya'nın Elektrik Ma-hallesinde bir evde  meydana geldi. Olayda Ali Yeşildal (41) yangın çıkan evde ölü bulunmuş, şahsın bıçakla öldürüldüğü belirlenmişti. Olayla ilgili araştırma yapan polis bir türlü cinayet zanlısını tespit edememişti. 
Hatay Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri faili meçhul dosyalar arasında yer alan cinayet dosyasını inceleyerek failin yakalanması için araştırma başlattı. Şüphelilerin listesini çıkaran polis soruşturmayı teknik takiple destekledi ve cinayeti işlediği belirlenen kadın ve dini nikahlı eşini gözaltına aldı.   Sorgusunda suçunu itiraf eden G.İ ve olaylardan habersiz olduğunu iddia eden ancak tutarsız ifadeler veren dini nikahlı eşi H.G, savcılık tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.