HATAY'DAKİ ÇATIŞMA

DÖRTYOL'DA YARALI OLARAK ELE GEÇİRİLEN TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİNİN HATAY, ŞIRNAK VE BİTLİS'TE YOLA MAYIN VE PATLAYICI DÜZENEĞİ YERLEŞTİRİLMESİ OLAYLARINA KARIŞTIĞI BELİRLENDİ
HATAY'DAKİ ÇATIŞMA
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 17 Eylül'de İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin ''dur'' ihtarına uymaması üzerine çıkan çatışmada yaralı olarak ele geçirilen terör örgütü üyesinin parmak izi incelemesinden, Hatay, Şırnak ve Bitlis'te çeşitli olaylara karıştığı belirlendi.
     Edinilen bilgiye göre, yaralı olarak ele geçirilen ve tedavisi tamamlanan Muş nüfusuna kayıtlı 'Özgür' kod adlı Şahabettin Özgün'ün (30) Jandarma Kriminal Laboratuvarında yapılan parmak izi incelemesinde Hatay'ın yanı sıra daha önce Şırnak ve Bitlis'te çeşitli olaylara katıldığı tespit edildi.
     Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü 3. sınıftan ayrılan Özgün'ün, Bitlis'te 2008 yılında yola döşenen mayın düzeneği ile aynı yıl Hatay'ın Belen ilçesinde yola uzaktan kumandalı patlayıcı yerleştirilmesi ve Şırnak'ın Uludere ilçesi Uzungeçit beldesi Kadertepe mevkisinde 2007 yılında güvenlik güçleriyle çıkan çatışmalarda ele geçirilen malzemeler üzerinde parmak izinin bulunduğu belirtildi.
     Terör örgütü üyesinin tutuklandığı bildirildi.
     Özgün, Dörtyol ilçesi Bülke Yaylası bölgesinde operasyon icra eden İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin ''dur'' ihtarına uymaması üzerine çıkan çatışmada 17 Eylül tarihinde yaralı ele geçirilmişti. Özgün'ün üzerinde, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 2 el bombası, 121 mermi ve 1 pusula bulunmuştu. 
   


         
HATAY'DAKİ ÇATIŞMA haberi 25 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Asayiş kategorisine Hatay tarafından  25495 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle