HATAY'DAKİ SUÇ ÖRGÜTÜNE YÖNELİK OPERASYON

Hatay'ın İskenderun ve Kırıkhan ilçelerinde suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 22 kişiden 14'ü tutuklandı.
HATAY'DAKİ SUÇ ÖRGÜTÜNE YÖNELİK OPERASYON
Alınan bilgiye göre, 14 Haziran'da İskenderun ve Kırıkhan ilçelerinde 22 adrese özel harekat ekiplerinin desteğiyle düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 25 kişiden 3'ü, emniyette ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
     Diğer 22 zanlı, sorgularının ardından İskenderun Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan 14'ü tutuklandı, diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak serbest bırakıldı.
     İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda, Hatay Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda 25 kişi ''suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve örgüte üye olma, örgüt faaliyetleri kapsamında tefecilik yapma, tehdit, iş yeri basma ve hakaret, örgütün gücünü kullanarak baskı ve yıldırma, suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme, uyuşturucu ticareti yapma ve 6136 sayılı kanuna muhalefet'' iddiasıyla gözaltına alınmıştı.
 

     Zanlıların ev ve iş yerlerinde 15 cep telefonu, 14 sim kartı, 2 tabanca, 1 pompalı tüfek, 2 şarjör, 29 fişek, 28 av tüfeği fişeği, 3 bilgisayar, 4 ajanda, 4 çek, 1 senet, 70 boş senet, 5 not kağıdı, 1 yazar kasa, 10 adet değişik bankalara ait POS cihazı, 13 adet çeşitli firmalara ait kaşe, 94 adet bazı şahıs ve bankalara ait kredi kartı, 2 adet mevduat cüzdanı, 5 adet alacak verecek defteri, 33 adet çeşitli firmalara ait fatura koçanı, 504 adet çeşitli firmalara ait fatura yaprağı, 3 adet çeşitli firmalara ait vergi levhası, 1 tapu, 4 hesap cüzdanı, 4 banka dekontu ile 49 paket kokain ele geçirilmişti.