HATAY'DAKİ UYUŞTURUCU OPERASYONU

AMANOS DAĞLARI'DA TERÖR ÖRGÜTÜ PKK BAĞLANTILI OLDUĞU BELİRLENEN 1 TON KUBAR ESRAR İLE 350 BİN KÖK HİNT KENEVİRİ OLAYIYLA İLGİLİ 4 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI
HATAY'DAKİ UYUŞTURUCU OPERASYONU
Hatay'da Amanos Dağları'nda bir ton kubar esrar ile 350 bin kök Hint kenevirinin ele geçirildiği operasyon kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda 4 kişi ile birlikte gözaltına alınanların sayısı 6'ya çıktığı bildirildi.
     Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Amanos Dağları'nda Kisecik köyü Karatape mevkisindeki farklı mekanlara düzenlediği, bir ton kubar esrar ile 350 bin kök Hint keneviri ele geçirilen operasyonda, bir adet jeneratör, Kaleşnikof ve av tüfeği ile bunlara ait 176 adet mermi, 2 cep telefonu bulundu.
     Damlama sistemle sulandığı belirtilen Hint kenevirin olay yerinde yakılarak imha edildiği, parmak izleri araştırması ile bazı bulgulardan olayın terör örgütü PKK bağlantısı bulunduğunun saptadığı kaydedildi.
     Yetkililer, olayla ilgisi bulunduğu belirlenerek gözaltına alınan K.D, A.G, M.D, O.Y, S.A. ve Y.V'nin sorgulanmasının sürdüğünü ve çok sayıda kişinin arandığını belirttiler.
     Yetkililer, geçen yıl 2 ton 46 gram, bu yıl da şu ana kadar 4,5 ton esrar ele geçirildiğini, bölgede bu amaçla arazi oluşturmak için ormanlık alandaki 135 kızılçam ağacının da kesildiğinin ortaya çıkarıldığını ifade ettiler.
     Yetkililer, bölgede operasyonların aralıksız sürdüğünü vurguladılar.
HATAY'DAKİ UYUŞTURUCU OPERASYONU haberi 22 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Asayiş kategorisine Hatay tarafından  47240 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle