İSKENDERUN VE CEYHAN DA KAÇAKÇILIK OPERASYONU

3 AYRI OPERASYONDA KAÇAK AKARYAKIT, SİGARA VE PİL ELE GEÇİRİLDİ
İSKENDERUN VE CEYHAN DA KAÇAKÇILIK OPERASYONU
İskenderun Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince, Hatay'ın İskenderun ve Adana'nın Ceyhan ilçelerinde yapılan operasyonlarda, toplam 30 bin lira değerinde kaçak akaryakıt, sigara ve pil ele geçirildi.
     Alınan bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren İskenderun Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğüne bağlı Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri İskenderun Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren bir işyerine yapılan operasyonda düzenledi. Operasyonda kaçak olduğu belirlenen 900 litre akaryakıt ele geçirildi.
     Aynı ekiplerce, İsdemir Lojmanlarında faaliyet gösteren bir markette yapılan aramada da piyasa değeri yaklaşık 4 bin TL olduğu belirtilen, değişik markalarda 434 paket kaçak sigara ile 356 adet kaçak pil ele geçirildi.
     Öte yandan, aynı ekiplerin Ceyhan'da gerçekleştirdikleri bir operasyonda da, 4458 sayılı Gümrük Kanununda düzenlenen Geçici İthalat Kapsamında Turistik Kolaylıklardan faydalanarak geçici olarak yurda getirildiği ancak daha sonra çıkış yapmadığı belirtilen bir otomobile el konulduğu bildirildi.
     Her üç olayla ilgili gözaltına alınan 6 zanlının Cumhuriyet Başsavcılıklarına sevk edildikleri, ele geçirilen eşyaların piyasa değerinin de toplam 30 bin lira olduğu öğrenildi.